Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

(Σαδο)μαζοχιστής/ρια Κυρίαρχος/η και D/s : Service Topping και D/s σε προσωρινή " διαθεσιμότητα " ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 23 Αυγούστου 2015.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αυτό το νήμα θα ήθελε να πραγματευτεί μια όχι τόσο συνηθισμένη περίπτωση, μα που θεωρώ πιθανή.
    Μια σχέση D/s στην οποία ο/η Κυρίαρχος/η θα ήταν σαδομαζοχιστής/ρια ή μόνο μαζοχιστής.
    - Γι' αυτό και το σαδιστής/ρια του τίτλου το έβαλα σε παρένθεση -
    Και που το υποτακτικό στοιχείο θα ήταν σαδομαζοχιστής/ρια ή μόνο σαδιστής/ρια.

    Στο δια ταύτα,

    Όταν ο/η Κυρίαρχος/η θα ήθελε να ικανοποιήσει τις μαζοχιστικές του/της ανάγκες.
    Τι θα ήταν προτιμότερο, για να μην "πληγεί" η ασυμμετρία από πιθανολογούμενη "μείωση" του κύρους του/της Κ.

    Να δώσει εντολή στον/στην σαδιστή/ρια υποτακτικό/η, να του/της προκαλέσει πόνο.
    Ακολουθώντας πάντα τα κελεύσματα Του/Της και διατηρώντας το D/s άθικτο ?



    Θα ήταν καλύτερη λύση, ο/η Κυρίαρχος/η να θέσει σε προσωρινή διαθεσιμότητα το D/s.
    Να "ξεγυμνωθούν" και τα δυο μέρη από τους αντίστοιχους ρόλους και την συνεπαγόμενη ανταλλαγή δυνάμεως.
    Και να ικανοποιήσει την μαζοχιστική του επιθυμία.
    Λειτουργώντας για το απαραίτητο για κείνον/η χρονικό διάστημα σαν bottom και το "σε διαθεσιμότητα" υ σαν Service Top του/της ?

    Αφήνω το νήμα αρκετά "ελεύθερο".
    Γιατί προτιμώ να ξεδιπλωθεί το θέμα του, συζητώντας με όσους/ες από εσάς θα ήθελαν να συμμετάσχουν.
    Και να μην το "βαρύνω" ακόμη περισσότερο με τις δικές μου τοποθετήσεις.
     
    Last edited: 23 Αυγούστου 2015
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Μηπως αυτο που περιγραφεις ειναι σε κατασταση switch και οχι D/s ;
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Την περίμενα αυτή την ερώτηση. Και σ' ευχαριστώ που την έκανες. Όχι, στο switch έχουμε ανταλλαγή εξουσίας για κείνο που αφορά την ψυχολογική σφαίρα.
    Στο Top/bottom ο/η bottom δεν παραδίδει καμία εξουσία επάνω του/της. Απλά του/της αρέσει να δέχεται τα "ερεθίσματα", δεν υποτάσσεται όπως ισχύει με τους switch όταν γυρίζουν "διακόπτη".
    Και μπορεί να "καθοδηγεί" τον/την Top στις πρακτικές που θα ήθελε, στον πόνο, την ένταση του.
    Ο/η Κ θέλει να νιώσει τον πόνο επειδή είναι και μαζοχιστής/ρια, απλά το μαζοχιστικό του/της στοιχείο είναι λιγότερο δυνατό από το Κυριαρχικό, τ' οποίο υπερτερεί.
    Γι' αυτό κάνει D/s και δεν προτιμά σταθερά ένα πλαίσιο T/b. Το γεγονός ότι το υ θα ήταν και σαδιστής/ρια, θα διευκόλυνε το προσωρινό T/b σενάριο.
     
    Last edited: 23 Αυγούστου 2015
  4. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Πολύ προχώ για τα δικά μου παλαιολιθικά μυαλά όλο αυτό
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Βρε κόψε, παλαιολιθικά μυαλά, λες κι εγώ είμαι ο 100 χρόνια μπροστά, μην αφοδεύσω χαχαχα.
    Μια υπόθεση έκανα, που ειλικρινά δεν νομίζω διόλου απίθανη, αν και σίγουρα όχι συνηθισμένη.
    Και που μου φάνηκε ενδιαφέρουσα.  
     
  6. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω


    Βρε μια χαρά ενδιαφέρον έχει σαν υπόθεση αλλα μόλις ξύπνησα και μου ήρθε απότομο για να το σκεφτώ.
    Το μονο που μου βγαίνει στα γρήγορα είναι ότι λόγο
    αν κατάλαβα καλά αυτή η επιθυμία βγαίνει στον K κατά την διάρκεια της σχέσης μάλλον θα γίνει λίγο αλαλούμ η κατασταση
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Πάντως, άμα τον βρεις αυτόν τον Κ, εγώ διατίθεμαι να πειραματιστώ, ασκώντας τον (όχι και τόσο) λανθάνοντα σαδισμό μου... 
    Δεν θα πω ότι είναι προχώ, γιατί όλα τα σχέδια υπάρχουν, απλά δυσκολάκι ως συνδυασμός... 
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Πραγματικα δεν μπορω να αντιληφθω το συνδιασμο Κυριαρχος-μαζοχιστης και το υποτακτικος-σαδιστης, εκει μπερδευομαι λιγακι
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Δεν θέλω να σε κουράζω, μόλις που ξύπνησες. Ο/η Κ είναι και μαζοχιστής/ρια ή μόνο μαζοχιστής/ρια by default. Έτσι ήταν πριν μπει στο D/s
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Να μην μπερδεύεσαι καθόλου, εγώ μπορώ να πω, ότι μια χαρά μπορώ να ταυτιστώ με το δεύτερο σκέλος αν προκύψει τέτοιος συνδυασμός... 
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Δυσκολάκι είναι, αλλά στο εξωτερικό είχα πετύχει ζευγάρι του είδους. Και πιστεύω ότι υπάρχουν και στα μέρη μας. Δεν σου λέω να στύψεις το μυαλό σου.
    Αν θέλεις το κάνεις.  
     
  12. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Άμα ήταν έτσι πριν μπει στην σχέση και το ήξερε και O/Η Y ok αλλα μάλλον θα έπρεπε να προσδιοριστεί αλλιώς η σχέση από την αρχή