Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σ'αφήνω να φύγεις γιατί σ'αγαπάω

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 12 Οκτωβρίου 2014.

  1. Σ'αφήνω να φύγεις για να βρεις την ηρεμία που σου χαλάω..
    Σ'αφήνω να φύγεις μήπως καταφέρεις να νιώσεις γεμάτος μακριά μου..
    Σ'αφήνω να φύγεις για να ζήσεις όλα εκείνα που κοντά μου δεν μπορείς..
    Σ'αφήνω να φύγεις για να σκεφτείς τι θες, τι έχεις πράγματικα ανάγκη..
    Σ'αφήνω να φύγεις για να μην νιώσεις την ανάγκη να το ζητήσεις εσύ..
    Σ'αφήνω να φύγεις για να ψάξεις το καλύτερο για σένα..
    Σ'αφήνω να φύγεις για να με ψάξεις στα βράδια που θα λείπω..
    Σ'αφήνω να φύγεις για να με λαχταρισεις πάλι όπως τότε που με είχες..
    Σ'αφήνω να φύγεις για να νιώσεις την απουσία μου να τρυπάει την καρδιά σου..
    Σ'αφήνω να φύγεις για το καλό σου και για το δικό μου..
    Σ'αφήνω να φύγεις για να μην τρελαθούμε και οι δύο στο τέλος..
    Σ'αφήνω να φύγεις γιατί σ'αγαπάω..
    Σ'αφήνω να φύγεις με την ελπίδα να μην το δεχτείς καν η έστω να ξανάρθεις..
    Σ'αφήνω να φύγεις..δε σε διώχνω..
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Απομακρύνω κάποια, γιατί μαζί της δεν είμαι πια καλά...Της το λέω με τρόπο που να μην την κάνει να νιώσει κουρέλι, αλλά πάντα με ειλικρίνεια και χωρίς "φιογκάκια"...Δεν θέλω να επιστρέψει, δεν τις κάνω γυμνάσια...Οι άνθρωποι δεν είναι παιχνίδια που τα βάζεις σ' ένα μπαούλο και τα ξεσκονίζεις όταν τα θυμηθείς...Η αγάπη καλώς η κακώς μπορεί και να τελειώσει...Δεν έχω καμία ανάγκη, από νεκροταφείο ελεφάντων στον κήπο μου...Αν αγαπούσα αληθινά, σιγά μην άφηνα κάποια να φύγει...Το πάλευα πριν να χάλαγε εντελώς ( και πριν να φτάναμε, να χτυπήσουμε "τοίχο" )...και σίγουρα όχι κατόπιν "εορτής"...

    Προσωπική θέαση των πραγμάτων...ίσως κυνική, σίγουρα "αντιπαθητική"...αλλά για μένα αυτά ισχύουν...
    Και στα "σκατά" όσο ζάχαρη και να ρίξεις, κομπόστα δεν γίνονται που λέει και ο "σοφός"... 
     
    Last edited: 13 Οκτωβρίου 2014
  3. Ελπίζω μέχρι την τελευταία στιγμή ότι δεν είναι η τελευταία..
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εύχομαι να μην παρανόησα...Αλλά η ελπίδα πρέπει να συνοδεύεται και από πράξεις...Και όταν είναι ξεκάθαρο, ότι κάτι δεν "τσουλάει" ( και αφού κάποιος/α το έχει πρώτα παλέψει αρκετά, αν όχι μέχρι τελευταίας πνοής...αν μιλάμε για αγάπη ), για τους χ, ψ, ω λόγους...Η ελπίδα δεν το "σώζει"...Το θέμα είναι να μην φτάσει κάποιος/α, να κρεμιέται από την όποια ψευδαίσθηση/επιθυμία...Κι εδώ σταματάω, για να μην "μαυρίσω" κανέναν... 
     
    Last edited: 13 Οκτωβρίου 2014
  5. Πόσο πιο μαύρο να το κάνεις;!; Έχουμε περάσει στις 50 αποχρώσεις του μαύρου! !χαχαχαχαχαχα! Πέρα από την πλάκα και λόγια υπάρχουν και πράξεις απλά είναι δύσκολο να σε καταλαβαίνει 100% κάποιος και να είναι όπως τον θες. Αγάπη και από τις δύο πλευρές υπάρχει, προσπάθειες γίνονται.. Μακάρι να είναι απλά μια άσχημη περίοδος..
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    οι προσπαθειες καλες ειναι αλλα καποιες φορες δημηουργουν εξτρα πιεση και εχουν το αντιθετο αποτελσεσμα...
     
  7. Ισχύει και αυτό κάποιες φορές.ας ελπίσουμε ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση βοηθούν και δεν κουράζουν
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    παντως κουβεντες οπως 'Σ'αφήνω να φύγεις γιατί σ'αγαπάω..' ειναι παρα πολυ βαριες... δεν θελω να γραψω τιποτα χοντρο και να χαλασω το νημα, αλλα εμενα οταν μου τα ειπαν δεν τα πιστεψα και πολυ καλα εκανα...
     
  9. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ εμενα προσωπικα θα με υποτιμουσε αν μου το ελεγαν!Σ'αφήνω να φύγεις γιατί σ'αγαπάω?και εγω τη ειμαι?δεν εχω δικια μου βουληση?ξερεις καλητερα τη ειναι καλο για μενα και τη οχι?μα τοση αυταπαρνηση?θυσιαζεσαι για μενα?θα πρωτιμουσα να μου πεις στα ισα τους πραγματικους λογους και οχι αυτο που νομιζεις θα ηθελα να ακουσω.αλλα οπως ειπε και ο μεγαλος Μηλιώκας.....για το καλο μου 

     
  10. gazza

    gazza Regular Member

    σορυ αλλα οταν αγαπας καποιον-α δεν τον- την αφηνεις να φυγει.....
     
  11. Δεν τον αφήνεις!;!; Χμ..ναι άρα σωστά έκανα που τον έδεσα κάτω στο υπόγειο εδώ και 3 μέρες! Καλά που μου το θύμισες να του δώσω λίγο νερό..
    Για να σοβαρευτούμε τώρα, αν η σχέση έχει θέματα όσο και να τον αγαπάς και να προσπαθείτε και οι δύο λογικό είναι κάποια στιγμή να κουράσει και κάποιος να αποχωρήσει. Κλισέ του τύπου 'όταν αγαπάς μένεις 'κτλ θεωρώ ανήκουν στον κόσμο του φανταστικού και ουδεμία σχέση έχουν με πραγματικές καταστάσεις
     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αυτο εννοουσα εγω τουλαχιστον. αφηνεις γιατι κουραστηκες, γιατι απλα δεν σου κανει. Αλλα το σ αφηνω γιατι σ' αγαπω ειναι αλλο πραγμα...