Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σ'αφήνω να φύγεις γιατί σ'αγαπάω

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 12 Οκτωβρίου 2014.

  1. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Αφήνεις κάποιον/κάποια που αγαπάς μόνο όταν δεν υπάρχει ανταπόκριση.

    Για κανέναν άλλο λόγο.

    Και σε αυτό είμαι απολύτος, επειδή η αγάπη εξορισμού είναι απόλυτη.
     
  2. masterlord

    masterlord https://youtu.be/9qbRHY1l0vc

    Με άπλα λογία... σε βαρέθηκα...βρήκα κάτι καλύτερο... ξενέρωσα... Τουλάχιστον τα άπλα λογία είναι τίμια.
     
  3. voluptas

    voluptas Regular Member

    Κι όμως.. έτσι είναι
     
  4. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Τι όμορφο να βρίσκεις απαντήσεις σου σε νήματα και να βλέπεις πόσο έχεις αλλάξει ή πόσο έχεις παραμείνει ίδιος σε ορισμένα θέματα  

    Ε λοιπόν, χαίρομαι που ακόμη συμφωνώ με την προηγούμενη τοποθέτηση μου, πόσο δε μάλλον τώρα που έχω κατανοήσει στο μυαλό μου τι σημαίνει αγάπη, που το έχω ζήσει στο πετσί μου, που ξέρω πως είναι το συναίσθημα, τι σημαίνει για εμένα.
     
  5. σ αφηνω γιατι δεν υπαρχει ανταποκριση γραφτηκε πιο πανω. σωστη απαντηση αλλα.....σε αλλο νημα.
    εδω λεει το νημα. σ αφηνω γιατι σ αγαπαω...οχι γιατι δε μ αγαπας.
    το να σ αφησω επειδη σ αγαπαω...ειναι ενα ψεμμα! εκτος εαν συντρεχουν λογοι υγειας πχ μια ανιατη ασθενεια. αλλιως γιατι;
     
  6. Ίσως γιατί η κατάσταση δεν επιτρέπει να δώσεις και να πάρεις αυτά που πρέπει .Ίσως Γιατί τα προβλήματα πλέον είναι τόσα πολλά που δεν σας γαληνεύει ούτε η αγάπη σας Ούτε ο πόθος.Ίσως Γιατί βλέπεις ότι του κάνεις πιο πολύ κακό παρά καλό .Ίσως Γιατί δεν θες να τον βλέπεις άλλο να υποφέρει .. Πολλά Ίσως ..
     
  7. δεν επιτρεπει να....παρεις διαβαζω.
    ας απαντησεις λοιπον εαν θες φυσικα. τι ειναι η αγαπη; τσιγαρα που θα δωσεις 4.20€ στον περιπτερα κ θα σου δωσει ενα πακετο...αγαπη; αγαπας....για να παρεις; και οταν δεν παιρνεις...φευγεις;
    αυτο ειναι εγωισμος....κ οχι αγαπη.
    (επιτηδες εδωσα παραδειγμα με...τσιγαρα κ οχι σοκολατα για να μην...παρεξηγηθεις)
     
  8. Από όσα έγραψα αυτό κατάλαβες .!? Μάλλον δεν διάβασες προσεκτικά τότε !
     
  9. η παραθεση του μηνυματος μου που εκανες συμπαθα με αλλα ελεγε αυτο που ξαναεγραψα. αναλωνονται στο....δε μ αγαπας κ σ αφηνω. γιατι...δε μπορεις να δωσεις(μα αν αγαπας πραγματικα βρισκεις τον τροπο να δωσεις) και δεν μπορεις να παρεις....ε αυτο απαντησα. δεν ειναι η αγαπη μια συναλλαγη τοσα δινω θελω να παρω....τοσα κ γω.
    οτι μπορει ο καθενας δινει, μεσα απο τις δυσκολιες φαινεται αν ειναι ισχυροι οι δεσμοι δυο ανθρωπων
     
  10. desire

    desire No one like you https://youtu.be/aZcXD6bCK8U

    '''Σ'αφήνω να φύγεις γιατί σ'αγαπάω''' ,,,,οπως ειπε και η
    sokolata
    -Ίσως γιατί η κατάσταση δεν επιτρέπει να δώσεις και να πάρεις αυτά που πρέπει .Ίσως Γιατί τα προβλήματα πλέον είναι τόσα πολλά που δεν σας γαληνεύει ούτε η αγάπη σας Ούτε ο πόθος.Ίσως Γιατί βλέπεις ότι του κάνεις πιο πολύ κακό παρά καλό .Ίσως Γιατί δεν θες να τον βλέπεις άλλο να υποφέρει .. Πολλά Ίσως ..- Ειναι πολυ δυσκολο να θεωρηθει αληθεια για καποιον/α που δεν το εχει βιωσει.Μονο αν αγαπας αληθινα το κανεις και ας ποναει σαν μαχαιρια σε ανοιχτη πληγη!Το λεω μετα βεβαιοτητας γιατι υπηρξα παθων.
     
  11. σε ποια απ ολες τις περιπτωσεις που εθεσε η σοκολατα ανηκει η δικη σου εμπειρια. αν θες φυσικα απαντας δε σε υποχρεωνει κανεις....
    Προφανως για να γινει κατανοητο σε μενα γιατι δεν το χωρα ο νους μου ν αγαπας κ να την αφηνεις να φυγει...απο αγαπη.
     
  12. Το εξηγούμε πιο πάνω σχετικά αναλυτικά δύο άνθρωποι !