Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 13 Δεκεμβρίου 2010.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Με αναφορά την εισρροή πολλών νέων μελών στην κοινότητα (κυριαρχικών ανδρών κυρίως)και την έντονη ανάγκη για αναζήτηση συντρόφου πολλών από μας, θα ήθελα να θίξω ένα θέμα πολύ “λεπτό” που κατά την ταπεινή μου γνώμη, έγκειται στον αυτοσεβασμό μας και κατ'επέκταση στο σεβασμό προς τους άλλους.
    Παρατηρείται λοιπόν το φαινόμενο της "ασέβειας" όπως εγώ την χαρακτηρίζω προς τις ανθρώπινες σχέσεις, η οποία έιναι είτε λόγω μή καλής παρατήρησης ενός προφίλ καποιου που μας ενδιαφέρει, είτε εσκεμμένα γιατι απλά δεν μας ενδιαφέρει αν αυτός του οποίου επεξεργαζόμαστε το προφίλ κυριαρχεί/κυριαρχείται από κάποιον. Και αυτό βέβαια επεκτείνεται και έξω από την κοινότητα.
    Θεωρώ το φλερτ πηγή ζωής. Λατρεύω να φλερτάρω. Αλλά ως εκεί. Θεωρώ έλλειψη αυτοεκτίμησης να φλερτάρω τόσο έντονα κάποιον δεσμευμένο και να προσπαθήσω να δυεισδύσω στην ζωή του,στη σχέση του.
    Σαν παράσιτο που επιβιώνει και τρέφεται από τα υπολείμματα των άλλων.
    Θα μου πείτε, αν ο άλλος δέχεται το φλέρτ γιατι να μην προχωρήσω? Σωστά.Μόνο που οι άλλοι δεν αλλάζουν παρά μόνο εμείς. Άρα αν εμείς στείλουμε το μήνυμα "stop,ωε εδώ" τι θα κάνει ο άλλος? Θα μας τραβήξει από τα μαλλιά?
    Άν σκεφτούμε πόσο πόνο μπορεί να προκαλέσουμε ή να εισπράξουμε από μιά τετοια συμπεριφορα πλεονεξίας και αδιαφορίας προς τα αισθήματα των άλλων, θα καταλάβουμε πόσο προσεχτικοί πρέπει να είμαστε πριν παρασύρουμε ή παρασυρθούμε σε κάτι τέτοιο.
    Θα μου πείτε, για να ενδώσει κάποιος ίσως δεν είναι ευχαριστημένος με το ταίρι του. ΟΚ! Δεκτό.
    Όμως τόσοι άνθρωποι γύρω μας.Ελεύθεροι,διαθέσιμοι,ανοιχτοί σε προκλήσεις και προσκλήσεις. Μονογαμικοί,πολυγαμικοί,ανοιχτόμυαλοι...Πρέπει να γίνουμε εμείς η σανίδα σωτηριας? Ας το κάνει μόνος του....
    Ας αφήσουμε ήσυχους αυτούς που έχουν βρει το σύντροφό τους να απολάυσουν τη σχέση τους και ας επικεντρωθούμε στο να βρούμε τον δικό μας,τους δικούς μας,.....Είναι κάπου εκεί έξω, δίπλα μας, παραπέρα, εδώ....Τόσο απλό και τόσο έντιμο.Γιατί απλά ότι κάνουμε θα το εισπράξουμε...Το σύμπαν είναι δίκαιο...

    Υ.Γ. Παρακαλώ πολύ όλους μας να είμαστε ευγενικοί και να σεβαστούμε την κάθε άποψη χωρίς ειρωνία και χαρακτηρισμούς.
     
    Last edited: 14 Δεκεμβρίου 2010
  2. Απάντηση: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    χμ...δυστυχώς όμως δεν κάνουμε πάντα αυτό που είναι ηθικά σωστό γιατί υπερισχύουν κάποια άλλα συναισθήματα...δίκιο έχεις σε ο,τι λες Βασιλικούλα, αλλά , αλλά.............
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    Το ξέρω κοριτσάκι μου.
    Η καύλα μας,η ζήλεια μας πολλές φορές,η ανέπαρκειά μας να μπορέσουμε να ισορροπήσουμε.....είναι πολλά!
    Ευτυχώς δεν λειτουργούν όλοι έτσι...
     
  4. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    Ευτυχώς ναι μεν δε λειτουργούν όλοι έτσι, αλλά όσοι λειτουργούν έτσι κάνουν το κακό Astrovroxi μου δυστυχώς...
    Λειτουργούν έτσι γιατί έχουν και ανάγκη αποδοχής, πέραν αυτών που είπες και δεν τους νοιάζει κάτι άλλο πέρα από από το να ικανοποιηθούν αυτοί.
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    Ναι έχεις δίκιο.Η ανάγκη αποδοχής και η έλλειψη αυτοπεποίθησης σε οδηγούν σε τέτοιες κινήσεις. Αλλά υπάρχει και κάτι ακόμα πιό επικίνδυνο.Η άνοη φιλαρέσκεια,Αυτή που σε οδηγεί στο να ..."ανάβεις" φωτιές απλά για να τεστάρεις την..."πέρασή" σου.Να δεις,να μετρήσεις, μπορώ να ανάψω τα αίματα γενικά? Επιβεβαίωση.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    κρυψινοι ..... μονο εγω το ομολογω και με λετε γκρινιαρη .....  
     
  7. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    ολο για διαστροφες μιλαμε σε αυτό το φορουμ.... θα μας παρεξηγήσουν... 
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    Ποιό ομολογείς βρε....  γκρινιάρη? Γίνε σαφής γιατί δεν... 
    Κάτι η ηλικία, κάτι η κρίση...δεν το πιασα  
     
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    Το ξέρω....ανωμαλάρα του κερατά κατάντησα....που θα με πάει αυτή η κατρακύλα?
     
  10. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    ενα όργιο θα σε εξαγνισει και θα σε εξυψώσει
    (αγαπητή εν διόνυσο αδελφή:rollinglaugh ...
     
  11. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    innocent clan of xymox

    And its cold in here when youre all in tears
    Your vision is in black and white, you feel so afraid
    You fail to show your better half, its such a shame
    Tomorrows dream never comes, it remains in shades
    Remains in shades
    Sticks and stones break my bones and it hurts too much
    Easy come and easy go, in love and war all seems fair
    Buts better to have loved and lost than never to have loved at all
    Now I am holding ground
    Now I am safe and sound
    But its the last straw that breaks my back and lifes too short
    Handsome is as handsome does and theres so much more
    A change is good as rest they say and all that glitters is not gold
    Now I am holding ground
    Now I am safe and sound
    No way I found love sane and sound
    And its cold in here when youre all in tears
    Those endless nights of intrigues make it all too clear
    In this dark world and wide I am innocent
    I am innocent

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Σεβασμός στα συναισθήματα και στις σχέσεις των άλλων

    Πράγματι Astrovroxi μου υπάρχει και αυτό που είναι επικίνδυνο αλλά έτσι είναι οι άνθρωποι.
    Άσε που οι περισσότεροι τα κάνουν όλα αυτά και με την δική μας ανέχεια.