Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σεξουαλικό παρελθόν

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 28 Μαρτίου 2015.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Σας καυλώνει ο σύντροφος σας , Κ σας , υ σας , να σας διηγείται με κάθε λεπτομέρεια, όσο καλύτερα γίνεται, παλιότερα σεξουαλικά βίτσια - αμαρτίες - κουτσουκέλες με πρώην του - της ; Θα σας άρεσε να τα αναπαραγάγεται φέρνοντας έτσι για λίγο το παρελθόν στο παρών, ως παιχνίδι ρόλων ;

    Δεν αναφέρομαι σε πρόσωπα αλλα σε πρακτικές.
     
  2. Όχι, καθόλου. Κάθε σύντροφος νομίζω ότι βγάζει διαφορετική χημεία, ακόμη και στις ίδιες πρακτικές. Εξάλλου σε μακροχρόνιες σχέσεις υπάρχει βελτίωση της πρακτικής, αλλά και εμπλουτισμός με καινούργια στοιχεία (με την προϋπόθεση ότι έχουν αφεθεί και υπάρχει ειλικρίνεια).
     
  3. Elune

    Elune Priceless

    Οχι, σύντροφε @bumblebee. Το σεξουαλικό, αλλά και το εν γένει παρελθόν της υ δεν με ενδιαφέρει. Εχω τις δικές μου πρακτικές που χρησιμοποιώ, οι οποίες έχουν το χαρακτηριστικό του αιφνιδιασμού για την υ μου. Παράλληλα, έχω τόσο μεγάλη φαντασία, που ούτε καν χρειάζεται να ζητήσω από την υ να μου πει τι έκανε με τους προηγούμενους. Ειδικά, όσον αφορά στις τιμωρίες και τον δημόσιο εξευτελισμό... Ασε που σίγουρα τα κάνω καλύτερα  
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αν μια υ ήταν ευχαριστημένη από το παρελθόν της θα έκανε τα πάντα για να παραμείνει με τον τότε Κ της. Το να φέρνεις " μπροστά " παλιές τακτικές, δημιουργεί έναν φαύλο κύκλο. Ο κάθε Κ πρέπει να έχει το δικό του "οπλοστάσιο''. Αλλιώς γιατί να είναι κυρίαρχος;
     
  5. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ. Χρησιμοποιείται κατά κόρον ως Τακτική για να τοποθετούν εικόνες μέσα στο μυαλό του/της συντρόφου ώστε και να μπούνε σε διαδικασία σύγκρισης και βέβαια απορρέουσας ζήλιας (δικαιολογημένης εν τω προκειμένω μιας και θα έχει υπάρξει το ανάλογο ερέθισμα). Επειδή στο παρελθόν το έχω ζήσει έντονα και επειδή στο ακόμα πιο παρελθόν τσίμπαγα άσχημα, με το που αντιλαμβάνομαι ότι μία κοπέλα αρχίζει να αναπολεί ή απλά να αναλύει με λεπτομέρειες πως/που/με ποιον πηδιότανε ή/και έκανε session, ένα πράγμα κάνω:

     
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    L.O.L και πως μπορείς να ξέρεις αν στο μυαλό της αναπολεί/χρησιμοποιεί παλιότερες πρακτικές στο sesssion μαζί σου χωρίς να τα εκφράζει;  
     
  7. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Αυτή την ανησυχία και το άγχος της σύγκρισης νομίζω το αντιμετωπίζουμε , ή τουλάχιστον το παραδεχόμαστε ότι υφίσταται, κυρίως εμείς οι άντρες και πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μας κρύβεται η ανησυχία της σύγκρισης της δικής μας συμπεριφοράς ή των τυχόν επιδόσεων, με παλιότερες εμπειρίες στη μνήμη της ερωτικής μας συντρόφου !
    Μια έξυπνη γυναίκα όμως, ξέρει να καθησυχάζει και να απομακρύνει κάθε τέτοια πιθανή υποψία ή ανησυχία του συντρόφου της, αποδεικνύοντας και λεκτικά και πρακτικά πως αυτός αποτελεί μια εντελώς καινούρια σελίδα στη ζωή και καθημερινότητά της!
    Αν δεν επιτύχει αυτό, ή εμείς οι άντρες καυχιόμαστε επιδεικτικά απαριθμώντας τι κάναμε με τη μία και πως μας τόκανε ή άλλη, γενικά όταν καθένας μας ψάχνει αυτοεπιβεβαίωση με φιγουρατζίδικο τρόπο , πιστεύοντας πως θα κερδίσει πόντους επί του άλλου, ή θα διεγείρει την ψυχολογία του ........ θεωρώ πως διαπράττεται Μέγα Σφάλμα !!!
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εμενα παντως μου αρεσει να ακουω γαργαλιστικες ιστοριες 
    Εχει τυχει να μου λεει καποιος την ωρα που τρωγαμε σε εστιατοριο καποια ιστορια, χωρις να περηφανευετε, να προσπαθει να μου δειξει οτι ειναι το απολυτο αρσενικο ή κατι σχετικο, με αποτελεσμα να μην προλαβουμε καν να φαμε. Θελω να τα ακουω  
    Ice and fire -------->Πυραυλος  
     
  9. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Σωστά. Μα άλλο μία εξιστόρηση και άλλο η επιδεικτική αναλυτική αφήγηση για το πως ξεσκιζόμουνα με τον πρώην προκειμένου να σε έχω στην πρίζα...

    Από την άλλη μπορείς απλά να την α-γνο-είς...
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ναι , άλλο να το λες με το φιλαράκι σου, και άλλο σε κάποιον που υποτίθεται σε ενδιαφέρει...!
     
  11. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Λοιπόν μου έχει τύχει να αφηγηθώ λεπτομέρειες από το παρελθόν μου σε κάποιον με τον οποίο δεν σκόπευα να κάνω κάτι (συνειδητά, γιατί υποσυνείδητα   )
    και όταν εν τέλει ήμασταν μαζί γυρνούσε και μου έλεγε και αυτό στο έκανα καλύτερα;
    Και τώρα γιατί χαμογελάς, θυμάσαι τι έκανες στον άλλο;
    γιατί δαγκώνεις τα χείλια σου έτσι;
    έκανες και σε αυτόν τα ίδια;
    και λοιπές ερωτησούλες πανέμορφες..
    για αυτό προσοχή και λίγο στο τι μοιραζόμαστε με κάποιον αν έχουμε βλέψεις για αυτόν (ή και όχι, δε χρειάζεται να γνωρίζουν τα πάντα και οι φίλοι σου - οι άνδρες φίλοι σου, αντιστοιχα και για τον άνδρα.)
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ο/η καλός/η εραστής είναι αυτός/η που απλούστατα δεν ενδιαφέρεται επ' ουδενί να πλασάρει εαυτόν ως καλό/η εραστή...
    Εκείνος/η που έχει αποσυνδέσει την όποια αξία του/της από τις όποιες σεξουαλικές του/της επιδόσεις...
    Δε πα να εξιστορούμε/φουμάρουμε/βάλουμε σε βιτρίνα χασάπικου τα "προσόντα" μας...
    Αν και όταν έρθει η "ώρα η καλή", αν ταιριάζουμε η όχι με τον/την άλλο/η φαίνεται από μόνο του...
    Με το να "παρά διαφημιζόμαστε" το μόνο που καταφέρνουμε είναι να ξενερώνουμε τον/την άλλο/η...
    Εμένα όποια μου "διαφημίστηκε", στην αρχή μ' έκανε απλά να γελάσω και αν το συνέχιζε να εκνευριστώ...
    Ούτε να ζηλέψω, πόσο μάλλον να καυλώσω...

    Ως προς το σεξουαλικό παρελθόν, με πόσους/ες πήγα η πήγε...
    Τι έκανα/ε...
    Δεν ήταν/είναι/ούτε θα είναι για μένα κριτήριο για το ποιόν ούτε το δικό μου, ούτε της όποιας γυναίκας ήταν, είναι, η θα είναι μαζί μου...
    Αν η κουβέντα γίνεται στο κατάλληλο χρονικό σημείο, με το κατάλληλο μέτρο, μπορεί να σε φέρει πιο κοντά στον/στην άλλο/η...
    Να σε βοηθήσει να καταλάβεις τις σεξουαλικές του/της προτιμήσεις/"χούγια"...
    Και ν' αξιολογήσεις αν κάποια πρακτική θα σου έκανε ( αν δεν την γνώριζες ήδη ) καθώς και αν θα ήθελες να την εξερευνήσεις η όχι...

    Για μένα αν κάποια πρακτική/"παιχνίδι" που είχα δοκιμάσει με κάποια στο παρελθόν, θα μου άρεσε...
    Δεν βλέπω γιατί να την απέκλεια από μελλοντικές μου περιπτύξεις...
    Δηλαδή εγώ που είχα και σχέση 6 χρόνων και είχα κάνει με κείνη την γυναίκα τα "συκώτια" μου?
    Δεν θα έπρεπε να ξανακάνω τίποτε από κείνα με καμία άλλη μετά?
    Και Θεός να ήμουν, νέες και διαφορετικές πρακτικές, θα μου ήταν από πολύ δύσκολο έως αδύνατο να τις εφεύρω...

    Αν έκανα τα "ίδια" πράγματα, η αρκετά από κείνα τα "πράγματα" με τις μεταγενέστερες, θα ήταν από μέρους μου "ασέβεια" στο πρόσωπο τους?
    Η θα μου έλειπε η φαντασία?
    Τα ίδια "πράγματα" με διαφορετικούς ανθρώπους, είναι πάντα διαφορετικά...
    Τώρα αν κάποιος/α μένει προσκολλημένος/η στο παρελθόν του/της και συγκρίνει πρακτικές και καταστάσεις ( μιλώντας σεξουαλικώς και δεν αναφέρομαι σε πρόσωπα, αφού ο νηματοθέτης τ' αποκλείει )...
    Κατ' εμέ πάντα, ας πρόσεχε...
    Γιατί τα "φαντάσματα"/απωθημένα στο 99% των περιπτώσεων βγαίνουν νικητές...

      
     
    Last edited: 29 Μαρτίου 2015