Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Assamite, στις 29 Δεκεμβρίου 2010.

  1. Assamite

    Assamite Regular Member

    Ναι είμαστε ανώμαλοι(perverts) αλλά πόσο;
    Μπορεί η καρδιά και το μυαλό να έχουν τόσο αντίθετες θέσεις;
    Τι διαφορά έχει η αγάπη από τον έρωτα;
    Μπορείς να αγαπάς κάποιον, να θες να είσαι μαζί του, αλλά να είσαι ερωτευμένη με κάποιον άλλο;
    Ποιόν θα επιλέξεις, αυτόν που αγαπάς ή αυτόν που είσαι ερωτευμένη;
     
  2. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Αυτη η ερωτηση μου κανει σαν εκεινες τις ερωτησεις που κανουμε στις χαρτοριχτρες. Εαν το συγκεκριμενο ερωτημα σε αφορα προσωπικα, εγω θα σου ελεγα να το αντικαταστησεις με το "μου δινει η συγκεκριμενη αυτα που εγω χρειαζομαι και ψαχνω;" Αν ναι, ασχολησου μαζι της. Αν οχι, απο δω παν κι αλλες. Οσο για το διλλημα μεταξυ αγαπης και ερωτα μου φαινεται λιγο υποπτο σε μια σχεση που ειναι φρεσκια. Πολυ υποπτο. Εκτος κι αν η "αγαπη" σημαινει, καθομαι μαζι σου γιατι δεν μου εχει κατσει ο αλλος ακομα, η γιατι θελω να εχω μια καβατζα, η γιατι ειμαι πολυγαμικη κτλ κτλ.
    Και γιατι να σου πει η αλλη οτι ειναι ερωτευμενη με καποιον αλλον απο τη στιγμη που παραμενει με σενα; Αυτο κι αν δε το καταλαβαινω.
     
    Last edited by a moderator: 29 Δεκεμβρίου 2010
  3. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Όταν ο τιτλος ξεκιναει με δυο αρνησεις ... 'Σε αγαπώ αλλά...'
    ζωη σε λογου μας!
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    ημουν παντα ερωτευμενος με την Σιντυ Κρωφορντ .. αλλα αγαπουσα την σχεση μου ...
     
  5. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι...
     
  6. Assamite

    Assamite Regular Member

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Την Σίντυ την ρώτησες;;; 
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    μπα οχι ... σκεφτηκα οτι δεν ειναι καταλληλη για σχεση ...  
    αυτες ειναι για να τις ερωτευεσαι πλατωνικα ...
    για να αγαπησεις , θα παρεις μια απο ενα χωριουδακι , που αντρας θα την κοιταει και θα ντρεπεται και θα χαμηλωνει το βλεμμα , που θα σου λεει παντα μαλιστα και ποτε ναι .. που θα λεει με ενθουσιασμο και θαυμασμο μολις σε βλεπει : καλως τον αφεντη μου και κυρη μου ... και θα σου βγαζει τα παπουτσια και θα σου κανει ελαφρο μασαζ πριν σου φορσει τις παντοφλες ....
    Φανταζεσαι την Σιντυ σε τετοιο ρολο ? .... ουτε εγω ...
    που θα σου φτιαχνει τα καλυτερα ψητα και εκεινη θα τρωει ενα αγγουρακι για να παραμεινει ποθητη .. (αυτο μπορει και να το εκανε η Σιντυ ... αλλα για τον φακο , οχι του λογου σου)
     
  8. Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...


    Ανώμαλοι όσο δεν πάει γιατί η ψυχή και το μυαλό δεν έχουν όρια και στεγανά, δεν υπάρχει σωστό και λάθος, δεν υπάρχει όριο στην αγάπη και στον τρόπο που την ασκείς.Και αυτό δεν είναι πέρβ στοιχείο, είναι στοιχείο ανθρώπινης ψυχοσύνθεσης που είναι τόσο πολύπλοκη στην αντίληψή της όσο το ίδιο το σύμπαν.

    Ναι η καρδιά και το μυαλό μπορούν να έχουν τόσο αντίθετες θέσεις.
    Πόσο μάλλον όταν κάποιος έχει ξεκαθαρίσει την θέση του από την αρχή και έχει πει στον άλλον ότι δεν σκέφτεται να κάνει σχέση μαζί του, γιατί για χ-ψ λόγους δεν του κάνει! Δεν θα αναλύσουμε τους λόγους, η ειλικρινής συμπεριφορά εξ αρχής μετράει. Η οποία όχι, δεν δίνει άφεση αμαρτιών, αλλά μεταξύ ενηλίκων η ευθύνη μοιράζεται.Ξέρεις όμως εξ αρχής τη θέση του άλλου και πως έχει ημερομηνία λήξης , το ξέρεις!

    Η αγάπη με τον έρωτα έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά. ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

    Τον έρωτα τον νιώθεις να ηλεκτρίζει το κάθε κύτταρό σου μόνο με μια ματιά του άλλου. Για τον έρωτα κάνεις τρέλες, είσαι εσύ αλλά ταυτοχρόνως είσαι και ο άλλος που είναι ο έρωτάς σου.Είσαι το Θηλυκό και η Γυναίκα , είσαι η πουτάνα, η σύντροφος, η μάνα, η αδελφή. Μα πάνω απ όλα νιώθεις πως είσαι κομμάτι του και εκείνος δικό σου, για έναν αδιευκρίνιστο λόγο, μαγικό.


    Η αγάπη από την άλλη μεριά είναι κάτι πανέμορφο που νιώθεις. Σε γεμίζει, θέλεις να μοιραστείς πράγματα με τον άλλον, αλλά η φύση της είναι διαφορετική από τον έρωτα. Είναι διαφορετική η αίσθηση της. Δεν είναι αυτό που σε γεμίζει πλήρως όμως, 'Κάτι' λείπει...και αργά ή γρήγορα αυτό το κάτι που λείπει γίνεται επιτακτικό και σε κατατρώει.


    Μπορείς να αγαπάς κάποιον, να θες να είσαι μαζί του, αλλά να είσαι ερωτευμένη με κάποιον άλλον , ναι. Γιατί τον αγαπάς- το λέει και η λέξη- Πώς μπορούμε να εξηγήσουμε το πως κάποιος βιώνει την αγάπη; Ποιος θα το κρίνει αυτό; Η αγάπη πόσες μορφές μπορεί να πάρει; Όσες και ο Θεός και ο τρόπος σκέψης Του- δεν μπορούμε να τον κατανοήσουμε ποτέ.

    Δυστυχώς, όσο και αν αγαπάς τον άλλον, ο Έρωτας θα υπερισχύσει, γιατί αυτή είναι η ανθρώπινη φύση, σαν την πεταλούδα που θα πάει στο φως και ας ξέρει πως εκεί θα μείνει για πάντα , ακόμα και αν καεί.. Με όποιο το τίμημα ή το αποτέλεσμα.Ακόμα και αν αλλάξει ο ερωτευμένος όλη του τη ζωή και τον τρόπο σκέψης και τα θέλω του, γιατί είναι ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ και αυτό είναι δυνατό όσο η φωτιά που τα καίει όλα.

    Όσο σκληρή και αν είναι η πρότασή μου όμως, θα πρέπει να γίνει η καρδιά πέτρα και να γίνει η τελική επιλογή. Ο,τιδήποτε άλλο μόνο προσωρινά θα απαλύνει τον πόνο ο οποίος είναι αναπόφευκτος.

    Η απόφαση είναι δική σου. Σου αξίζει το καλύτερο γιατί είσαι πραγματικά υπέροχος. Θα αρκεστείς στην αγάπη ενώ δεν θα μπορέσει ποτέ να σε ερωτευτεί, και αν ναι, για πόσο;


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Assamite

    Assamite Regular Member

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Προσωπικά;




    Για πάντα.


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Μπορεί να συμβεί, αν θες να ρίξεις το βάρος της ευθύνης των πράξεων και επιλογών σου σε μία ανωτέρα δύναμη που δεν μπορείς να της αντισταθείς. Εν ολίγοις, μου φαίνεται πως όσοι υποστηρίζουν το παραπάνω απλά χρησιμοποιούν σαν πρόφαση τον έρωτα, στον εαυτό τους και στους άλλους... (που να εξηγώ τώρα τους λόγους που σε βαρέθηκα????)

    Είναι σαν να ρωτάς.. Μπορεί κάποιος που έχει χορτάσει να συνεχίζει να τρώει?

    Δεν είμαστε έρμαια ούτε προνομιούχοι των συναισθημάτων μας.
     
  11. Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    ...έκανες την επιλογή σου τότε...
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Η διαφορά ανάμεσα στα δύο φύλα είναι ότι οι άνδρες δεν ερωτεύονται απλά ενθουσιάζονται και αργότερα ίσως, αγαπάνε.
    Οι γυναίκες ενθουσιάζονται,ερωτεύονται και ίσως αργότερα αγαπήσουν.
    Η αγάπη αν και έχει αλλοιωθεί σαν έννοια και έχει γίνει χιλιοφορεμένο μοτίβο,δεν είναι πανάκεια γιά όλα.
    Δεν είναι δικαιολογία, ούτε κάθαρση.
    Και πως να πιέσεις κάποιον να νοιώσει κάτι επειδή απλά το νοιώθεις εσύ?
    Μήπως η ενηλικίωση είναι απαραίτητη? Μήπως κάποιες φορές εθελοτυφλούμε και πονάμε γιατί απλά δεν τα έχουμε βρει με τον εαυτό μας?
    Εξάλλου τα συναισθήματα ανάμεσα στους ανθρώπους έρχονται και παρέρχονται.Τίποτα δεν είναι σταθερό και αιώνιο.
    Γι αυτό η γνώμη μου είναι....αλλαγή πλέυσης!!!
    Το νέο ταξίδι θα σε ξεκουράσει και θα απαλύνει την ψυχή σου.