Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σημάδια ... ζωή ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος sklavin, στις 7 Νοεμβρίου 2005.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Κοντραρίζεστε κόρες για το ποια μέθοδος αφήνει σημάδι και η απάντηση έχει δοθεί λίγο πιο πάνω...τα σημάδια της ψυχής. Μόνο αυτά μένουν.
    Όλα τα άλλα είναι ατμός.

    Αστάρτη
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Μα αναφερόμασταν στα "επιδερμικά" αγαπητή Astarty, που στο κάτω κάτω αδιάφορα σου είναι εάν δεν σημαδεύουν την ψυχή σου όπως πολύ σωστά παρατήρησες  
     
  3. ludwig

    ludwig Guest

    RE: RE: Σημάδια ... ζωή ...

    'Ολο και πιο πολύ συμπαθώ αυτή την γυναίκα. 'Εχει προδιαγραφές Κυρίας χωρίς να το ξέρει.
     
  4. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: RE: Σημάδια ... ζωή ...

    μπέρδεμα
     
  5. ludwig

    ludwig Guest

    RE: RE: RE: RE: Σημάδια ... ζωή ...

    Eίναι μια κυρία με μικρό κάπα ή μια υποτακτική με μεγάλο Ύψιλον. 'Αλλο μπέρδεμα.
     
  6. Striker

    Striker Regular Member

    RE: RE: RE: RE: RE: Σημάδια ... ζωή ...

    Astarty φαινεται οτι εισαι μπερδεμα για πολλους, ευτυχως ομως οχι για ολους *winks*
    ludwig προσπαθησε να το δεις οχι με τον ορισμο της Mistress που εχουμε δωσει εδω μεσα και θα καταλαβεις οτι και το K το εχει κεφαλαιο και προθυμη να υπηρετησει ειναι.

    Σχετικα με το θεμα τωρα και μιας και παραπανω καπου διαβασα για την δυσκολια του να μεινει μονιμα ενα brand, να πω οτι αν νομιζετε οτι το brand ειναι κατι σαν tatoo ξεχαστε το. Το σωμα εχει απιστευτες δυνατοτητες αυτοθεραπειας που χαλουν τα προσδοκομενα αποτελεσματα. Υπαρχουν δυο μεθοδοι (τουλαχιστον απο ο,τι γνωριζω) εκ των οποιων μονο η μια μπορει να εφαρμοστει στις μερες μας. Ακομα και με αυτην ομως αναρωτιεμαι ποσες ειναι ετοιμες να αντεξουν μια τετοια επιπονη και μακροχρονη διαδικασια. Προσωπικα το θεωρω ενα απο τα μεγαλυτερα ορια που καλειται να ξεπερασει η slave, δεν ειναι να το παιρνει ελαφρα κανεις ο,σο γοητευτικο και αν ακουγεται. Μιλω για branding και οχι "τυπου branding".


    Striker
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    RE: RE: RE: RE: RE: RE: Σημάδια ... ζωή ...

    Και ποιοι και πόσοι είναι ικανοι να το κάνουν αυτό και γνώστες του αντικειμένου έτσι ώστε να μην προκαλέσουν βλάβη .
    Είναι ένα από τα πιο δύσκολα κομμάτια , αν όχι το δυσκολότερο , και δεν ξέρω αν κάποια /κάποιος υποτακτικός μπορεί να φτάσει πράγματι σε τέτοιο επίπεδο , και δεν εννοώ για μια μικρη τομη , μια κουκιδα φυσικα , αλλά για σχημα ολοκληρωμενο .
     
  8. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Οι δυσκολίες του branding είναι πολλές και γνωστές λίγο πολύ.
    Ο Κυρίαρχος θα πρέπει να έχει γνώσεις ή να είναι σίγουρος για τις γνώσεις και ικανότητα εκείνου που θα το κάνει. Κανένας Κυρίαρχος με σώας τας φρένας δεν θα διακινδυνέψει την σωματική ακεραιότητα της ιδιοκτησίας Του/Της.
    Από την άλλη ξέρω καλά πως μια/ ένας υποτακτικη/ος μπορεί να φθάσει αυτό το επίπεδο πολύ πιο εύκολα απ'ότι θα αποφασίσει Ένας Κυρίαρχος να προχωρήσει σε branding, εφ'οσον μιλάμε για D/s σχέσεις με ουσία, βάθος, νόημα. Σχέσεις ειλικρινείς και όχι επιδερμικές, σχέσεις ζωής και όχι της πλάκας.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    ioanna, δεν είναι απαραίτητο να είναι κανείς υποτακτικής ψυχολογίας για να προσπαθήσει να δώσει τον κατα την γνώμη του ορισμό του υποτακτικού ατόμου, που είναι το "μπέρδεμα" ;
     
  10. slvK

    slvK New Member

    ... Σημαδια.... Το καθε ενα εχει και τη δικη του ιστορια, οπως προαναφερθηκε... Μπορει να ειναι σημαδια αγαπης, υπογραφης,ιδιοκτησιας, τιμωριας... Λατρευω καθε σημαδι που Αφηνει πανω μου. Και παντα τρεχω να τα δειξω με χαρα και περηφανεια στους λιγοστους ανθρωπους που μπορουν να καταλαβουν.... Καθως τα σημαδια (τα επιδερμικα παντα) υποχωρουν με την παροδο των ημερων, αντι να με στεναχωρει, με κανει να αναμενω με λαχταρα την αποκτηση των νεων αποτυπωματων Του πανω μου. Και αυτο τα κανει ακομα πιο ομορφα... Και οφειλω να ομολογησω σε αυτο το σημειο πως Ο Κυριος μου μου εχει χαρισει το ομορφοτερο σημαδι. Μια υπεροχη υπογραφη Του. Ενα πανεμορφο τατουαζ - κολλαρο στο σβερκο μου...