Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις ενός παρανοϊκού μυαλού

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 18 Μαϊου 2006.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    δεν ενδιαφέρετε κανείς αυτές τις "βρώμικες" επιθμίες να τις χαλιναγωγήσει ;

    Υ.Γ. διαφωνώ μαζί σου isnogood το «Seven» είναι από τα αξιόλογα αστυνομικά έργα ...
     
  2. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    To bdsm είναι ένας τρόπος να δαμάσεις το θηρίο (βλέπε και υπογραφή). Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι βέβαια που ακολοθούν διάφοροι συμβατικοί και μή.
     
  3. savra

    savra Guest

    Πιστεύω πως αν υπάρχει θέληση, ανάλογη εκπαίδευση στα κατάλληλα χρονικά περιθώρια μπορεί να γίνει εφικτό.
     
  4. mfbw

    mfbw New Member

     

    Το επιπεδο ειναι πολύ υψηλό για μένα "κυρα της λιμνης"...

    Λέω ή ν'αρχίσω να διαβαζω κανα βιβλίο.. (το "ΑΡΩΜΑ" ειναι οτι πρεπει για αρχη).. ή θα γυρίσω την πλάτη στον ίδιο μου τον εαυτό...

    "cauz' All you people are vampires
    and all your stories are stale
    Though you pretend to stand by us
    Though you're certain we'll fail.."

    .νικος.
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor

    Νίκο από τα αγαπημένα μου βιβλία είναι το άρωμα του Ζισκίντ.
    Όσο για τον βαμπιρισμό θα πρέπει να μιλήσω κάποια στιγμή γι' αυτόν. Για τους ανθρώπους που διψάνε...γενικότερα.

    Αστάρτη
     
  6. mfbw

    mfbw New Member

    Περιμένω πως και πως γλυκια Αστάρτη..
    Ο βαμπιρισμός είναι το δεύτερο αγαπημένο θέμα μου...
    (Αν και κατι μου λέει πως δεν θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλα δεν ειναι ανάγκη να συμφωνουμε συνέχεια.. Θα ήταν πολύ βαρετός ο κόσμος, δεν θα ήταν???)


    .νικος.
    -----------------------------------------------
    ζητάω απεγνωσμένα ενα έξυπνο quote!! Βοηθήστε!
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπητη Astarty πιστευω πως εκει ειναι και η διαφορα του ανθρωπου με τα ζωα πως χαλιναγωγει τα κτηνωδη ενστικτα της φυσης.Η τελειοτητα ερχεται μεσα απο την πειθαρχεια και σιγουρα πως ξερουμε αν οι εσωτερικες αυτες παρορμισεις ειναι οι σωστες?ή απλα μια εκρηξη θυμου,οργης,λανθανοντων αποθημενων?Αλλα και παλι ισως εχουν δικιο αυτοι που λενε πως αξιζει να υπαρχεις για ενα ονειρο κι ας ειναι η φωτια του να σε καψει!..........ΑΒΥΣΣΟΣ...........................................................
     
  8. Guest05

    Guest05 Guest

    Τα όνειρα φωτιές δεν έχουν , κι αν έχουν δεν καίνε , κι αν καίνε δεν αφήνουν σημάδια , κι αν αφήνουν σημάδια περνάνε γρήγορα .
    Δεν βλέπω όνειρα , δηλαδή βλέπω αλλά το πρωί τα έχω ξεχάσει.

    Στα όνειρα δεν υφίσταται χώρος ή χρόνος σε πάνε από τη μια κατάσταση στην άλλη, σε μεταφέρουν σ' οποιοδήποτε μέρος, χωρίς χρονική συνέχεια, δίχως συνοχή, δεν μπορεί να τα πιάσει το μυαλό η λογική. Το μυαλό δεν τα ελέγχει.
    Γι' αυτό και δεν μπορεί την απελευθέρωσή τους να αποδεχθεί.
     
  9. Astarty

    Astarty Contributor

    Where do I take this pain of mine
    I run but it stays right by my side

    So tear me open and pour me out
    There's things inside that scream and shout
    And the pain still hates me
    So hold me until it sleeps

    Just like the curse, just like the stray
    You feed it once and now it stays
    Now it stays

    So tear me open but beware
    There's things inside without a care
    And the dirt still stains me
    So wash me until I'm clean


    Metallica - Until it sleeps

    Προτιμώ το ορχηστρικό από τους Apocalyptica. Αφήνει περισσότερα περιθώρια στην φαντασία μου να κυριεύσει.
    Ποιος είπε πως θέλει να χαλιναγωγήσει το θηρίο. Αισθάνομαι υπέροχα που το νιώθω μέσα μου να συμπορεύεται μαζί μου. Δεν με φοβίζει να κοιτάω προς αυτό. Με γοητεύει. Με εξιτάρει.
    Αυτόν τον άλλον μου εαυτό τον αγαπάω. Δεν θα ήθελα με τίποτε να μπει σε κλουβί.

    'Ενα θηρίο είμαι που θέλει συνεχώς τροφή και σε περίοδους πείνας τρώει τον εαυτό του.
    Με γουστάρω.

    Άκου να χαλιναγωγηθεί! Αρχή της επιβίωσης του ισχυρού.

    Αστάρτη
     
  10. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member


    Να πω τώρα ότι είναι τυχαίο ότι δηλώνεις βανίλα... Φιλική συμβουλή, άσε τον ανταγωνισμό για τους άντρες, εκτός αν θες να είσαι/γίνεις κάτι σε άντρας. Αλλά και πάλι όπως την βρίσκει κανείς... Περί ορέξεως που λέει και ο MasterJP.

    Μήπως να την ψάξεις προς Domme μεριά;
     
  11. Astarty

    Astarty Contributor

    Την ψάχνω γενικότερα WildOne. Γι' αυτό και προτιμώ την απαλή γεύση της βανίλιας ώστε να μπορεί να αναμειγνύεται με οτιδήποτε χωρίς όμως να το καλύπτει.

    Αστάρτη
     
  12. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Οι στοίχοι απο Darkthrone (για όσους τους πιάσουν)

    Sacrificing To The God Of Doubt

    The road is paved while we walk it
    To the place where we pay for the sins
    we have no yet paid for in life
    Sacrificing to the God of doubt

    Fuck hope
    My empty stare just might make you
    want to think twice

    (more damage than) Misinformed philanthropers
    It's those christian thieves
    Even the narrow path leads to Rome
    Sacrificing to the God of doubt

    Stray pulse
    My empty stare just might make you
    want to think twice