Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και σημειώσεις με αφορμή ένα διήμερο σεμινάριο/εργαστήριο πρακτικών s/m.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος de7, στις 1 Αυγούστου 2017.

  1. Ακούγεται πάρα πολύ ενδιαφέρον το σεμινάριο το οποίο παρακολουθήσατε! Πρέπει σίγουρα να μάθατε πολλά! Συγχαρητήρια που συμμετείχατε! Σάς ευχαριστούμε που μοιραστήκατε την εμπειρία σας μαζί μας.

    Μακάρι να διοργανώνονταν και στην Ελλάδα τέτοια σεμινάρια, ώστε να εκπαιδευόμαστε από τους ειδικούς, καλύτερα και αποτελεσματικότερα... Σεμινάρια σαν κι αυτό που παρακολουθήσατε θα ήταν εξόχως ενδιαφέροντα και διδακτικά για έναν Κυριαρχικό ή/και Σαδιστή, καθώς θα εκπαιδευόταν σε τεχνικές, θα εξοικειωνόταν με κανόνες ασφαλείας, θα μάθαινε νέα πράγματα...

    Μακάρι να υπήρχαν και σεμινάρια "Θεωρίας B.D.S.M.", ώστε να μαθαίναμε διάφορα βασικά όπως τί σημαίνει Κυριαρχία και Υποταγή, πόσο σημαντικό ρόλο παίζει η επικοινωνία, η ελευθερία έκφρασης και η ειλικρίνεια, πόσο απαραίτητα και γιατί είναι τα Όρια, πόσο σημαντικό είναι το Aftercare, κλπ.



    Τί καταλάβατε τώρα που ανεβάσατε την εμπειρία σας; Μάς κάνατε και ζηλέψαμε!... Συγχαρητήρια, @de7 !  

    (Ασφαλώς αστειεύομαι, δεσποινίς!)  
     
    Last edited: 10 Αυγούστου 2017
  2. de7

    de7 s

     
     
  3. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    αυτό έχει σχέση με το ορίτζιναλ κείμενο.Επι τούτου να σε πληροφορήσω ότι υπάρχουν ΚΑΙ εργαστήρια για το πως να δομήσεις καλύτερα μια M/s σχέση  
     
  4. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    @Arioch τώρα για το τι γράφω άμα δεν έχω πολλή όρεξη για να εξηγήσω είναι πολύ σωστή παρατήρηση αλλά δεν μου περισσεύει και ο χρόνος   παίζει κιόλας το γεγονός ότι πολλοί εδώ μέσα δεν σέβονται τους συνομιλητές τους. Όποιος θέλει να μου αναδιατυπώσει την ερώτησή του και είχε διάθεση για συζήτηση ας στείλει ένα ινμποξ. Για τα εργαστήρια επειδή όλο λέω και δεν σας έχω λινκ, άμα θέλετε κάνουμε ένα thread με resources.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Τέποια μαθήματα παραδίδονται και σε ολιγομελή τμήματα χωρίς e-learning.
    Τα οργανώνουν έμπειρα άτομα ακόμη και από εδώ μέσα.

    Σας βρίσκω ανενημέρωτη.

    Μπα πιθανόν να είσαστε ενήμερη, γιατί σε παρουσιάσεις στην Αθήνα πρέπει να συμμετείχατε όπως έχετε πει.
    Διαβλέπω (μπορεί να κάνω και λάθος) οτι μας γνωστοποιείτε κάποια μαθήματα e-learning BDSM στα ελληνικά.
    Αν συμβαίνει αυτό γιατί δεν το λέτε ευθέως;
     
  6. Discerning

    Discerning Contributor

    Υπάρχουν τέτοια εργαστήρια, σε US, Αγγλία, Ολλανδία, Γερμανία...
     
  7. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Το να γράψεις κάτι απλά για να το γράψεις δεν δίνει κάτι, και δεν έχει και την ίδια αξία με το να γράψεις κάτι και να το εξηγήσεις για να το καταλάβουν και άτομα που δεν το κατάλαβαν. Το ινμποξ ξέχνα το δεν έχουμε sms   Αφού τα έχεις τα links, βάλτα εδώ και αν πρέπει να πάνε κάπου αλλού θα πάνε αυτόματα μην αγχώνεσαι.
    Όσο για το "δεν σέβονται τους συνομιλητές τους" θα πρέπει να γνωρίζεις καλύτερα από άλλα άτομα οτι όπως φέρεσαι θα σου φερθούν. Αν δεν βγάλεις ωχετό, επικινδυνότητα και αγένεια, δεν νομίζω να μην σε σεβαστεί κάποιος, άσε τι μπορεί να λέει άλλο άτομο αλλού. Παράδειγμα... εμένα οι μισοί με θεωρούν τεράστιο μαλάκα, και οι μισοί με λατρεύουν. Εσύ δεν έχεις προσωπική γνώμη πάνω στο θέμα; Μόνο οτι σου πει κάποιος θα ακούσεις;  
     
  8. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    Όχι, καθόλου ελληνικά. Αγγλικά και από όλη την Ευρώπη και Αμερικη
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Πάντα υπήρχαν, δεκαετίες πριν ίντερνετς, forum και κορονοϊους.  
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Υπάρχουν και στην Ελλάδα.
     
  11. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    Το ξέρω πολύ καλά.Εχω παρεβρεθεί σε κάνα δυο. Τώρα αν δεν έτυχε να είναι σε κάποιο γνωστού σας, τι να γίνει, άλλες παρέες  
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Μπορούν να μπουν εδώ:. Σκέψεις και σημειώσεις με αφορμή ένα διήμερο σεμινάριο/εργαστήριο πρακτικών s/m. , ιδιαίτερα αν δεν πρόκειται για ξερά links, αλλά και για διάθεση συζήτησης επί της εμπειρίας, κάτι που η poster δήλωσε ευθαρσώς ότι δεν είναι στους στόχους της εδώ, και δεν μεταφέρονται αυτόματα στα σχετικά νήματα.