Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκλάβες - Υποτακτικές 2017

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος ManMasterFirst, στις 27 Δεκεμβρίου 2016.

  1. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Αγαπητή sokolata
    Αν και για άλλη μιά φορά η εν γένει συζήτηση έχει ξεφύγει το θέμα θα ήθελα να καταθέσω την δική μου τοποθέτηση.

    Θέμα 1. Χρήμα = Ευτυχία.
    Η δική μου άποψη είναι πως το χρήμα εξ ορισμού Δεν φέρνει ευτυχία. Φυσικά ούτε και η φτώχεια. Το χρήμα βοηθά στην ευτυχία αρκεί να κρατείται η μέση οδός μεταξύ φτώχειας και πλούτου. Η μέση οδός Δεν είναι η ίδια για όλους γιατί εξαρτάται από το ύψος ή το βάθος των παράπλευρων τιμών του πλούτου και της φτώχειας. Το χρήμα λοιπόν και κάτω από τις προαναφερθείσες έρχεται επικουρικά μαζί με πολλά άλλα μικρά και μεγάλα γεγονότα να χτίσουν ευτυχισμένες στιγμές και οι ευτυχισμένες στιγμές ευτυχισμένη ζωή.

    Θέμα 2. Γυναικεία (ή και αντρική) ομορφιά.
    Δυστυχώς Δεν είχα τη χαρά να διαπιστώσω πόσο πανέμορφο κορίτσι είσαι όπως γράφεις, θα θέσω όμως ένα ερώτημα και απάντησε εσύ όχι απαραίτητα εδώ αλλά με ειλικρίνεια οπωσδήποτε στον εαυτό σου.
    Πηγαίνουν 2 κοπέλες γιαν inter view σε μία επιχείρηση ή ένα κατάστημα. Έχουν και οι δύο ακριβώς τα ίδια τυπικά προσόντα. Η μόνη διαφορά είναι ότι η μία είναι πανέμορφη – μια κούκλα ζωντανή και η άλλη ίσα που βλέπεται ή έστω μια αδιάφορη εμφάνηση. Ποια από τις δυο θα αποκτήσει ευκολότερα τη θέση εργασία?

    Φιλικά
    Lord Nick
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Στερεότυπο, ρηχό, προσβλητικό.
    Και έχουμε μόνο 2 Ιανουαρίου.
     
  3. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    αυτη που ειναι καπατσα στις πωλησεις... η υπερβολικη ομορφια δεν ειναι και ιδιαιτερα υπερ οταν αφορα πωλησεις... και δεν μετρανε μονο τα προσοντα
    @estelwen σ ευχαριστω για το πατημα   @ManMasterFirst μπορει να αρεσει σε καποιους αντρες η εμφανιση αλλα οι επιχειρησεις θελουν πολλα απο μια γυναικα. κι οχι απαραιτητα την εμφανιση.
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Ρηχό και προσβλητικό ίσως είναι. Μήπως όμως δεν έγκειται στην πραγματικότητα;
    Έχω δει σε εταιρείες να θέλουν μια γυναίκα φουλ βαμμένη, ντυμένη γκομεναρα. Να κοιτάνε και τα προσόντα και την εμφάνιση.
    Ξέρω καλά σε μεγάλη εταιρεία ρούχων, τις μη τόσο εμφανισημες κοπέλες να τις πάνε στο υπόγειο...... Όλα υπάρχουν στον ιδιωτικό τομέα.... Όλα όμως
     
  5. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Προφανώς δεν με προσέχεις... Μίλησα γιά 2 άτομα με ΙΔΙΑ προσόντα αλλά διαφορετική εμφάνιση. Η καλή εμφάνιση και πουλάει και είναι προτιμητέα. Αυτή η δική μου άποψη και εμπειρία των χρόνων που κουβαλώ. Φυσικά Σεβαστή η γνώμη και άποψη του καθ ενός.
     
  6. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    επειδη το ειδα. προσοντα στο χαρτι μπορουμε να εχουμε δεκα γυναικες. στο λεγειν δεν θα μιλησουμε το ιδιο. δικη μου αποψη και εμπειρια αντιστοιχα ως γυναικα.
     
  7. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Σε καταλαβαίνω και σέβομαι την άποψη σου.  
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεν ανέφερα ότι πρόκειται για εξωπραγματική διατύπωση γιατί δυστυχώς δεν είναι.

    Το γεγονός οτι μια τέτοια κατάσταση συναντάται στην πραγματικότητα νομιμοποιεί κατ' οιονδήποτε τρόπο την ύπαρξή της; Για μένα όχι.

    Γι' αυτό προσωπικά προτιμώ να καταγγέλλω ενεργά τετοια αντίληψη, δεν μου αρκεί η απλή διαπίστωση.
     
  9. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Πάμε σε άλλα κομμάτια.
    Νομιμοποίηση σε ποιον;
    Καταγγελία ενεργή που και πως;
    Άλλη συζήτηση, μη ουσιώδες κατ εμε εδώ μέσα.

    Εξ άλλου η αναφορά μου στα λόγια σου, δεν ήταν αντιπαραθετικη. Ήταν μια προσθήκη.

    Υ. Γ. Τα ερωτήματα ήταν ρητορικα
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ουσιωδέστατο.
    Καταγγελία οπουδήποτε, σταθερά και φωναχτά. Εδώ, σε συζητήσεις, σε παρέες, με κάθε ευκαιρία. Γι' αυτό είπα ότι προσωπικά δεν μου αρκεί η διαπίστωση, γιατί δεν αφυπνεί.

    Θα προσθεσω ότι ευτυχώς ξέρω στον ιδιωτικό τομέα πολλές περιπτώσεις όπου τα οποία εξωτερικά χαρίσματα δεν παίζουν απολύτως κανένα ρόλο, γιατί με τα τυπικά συνεκτιμούνται έτερα ουσιαστικά προσόντα.
     
  11. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αν νομίζεις ότι εδώ μέσα αφυπνει, εγώ πάω πάσο.

    Προτιμώ τις όποιες "καταγγελίες" μου να τις κάνω εκεί που έχει ουσία και πρόσωπο με πρόσωπο. Όχι πίσω από έναν υπολογιστή.
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Εγω πάλι σκέφτομαι ότι όλα είναι ευκαιρία. Παράδειγμα, το φόρουμ αυτό είναι ανοικτό, διαβάζεται και από μη εγγεγραμμένους.
    Αν έστω ενα ατομο προβληματιστεί με κάποιες διατυπωσεις, για μένα είναι κέρδος. Ειμαι ιδεαλίστρια, ναι.