Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκλάβος και θυληκότητα!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος undertraining, στις 23 Οκτωβρίου 2009.

  1. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Σκλάβος και θυληκότητα!

    Ειναι ενα λεπτο θέμα κ επικινδυνο αν θελουμε να το πάμε λίγο πιο πέρα.
    Επικινδυνο γιατι ισως ενοχλησει όσους εθελοτυφλουν στην γκει τους πλευρα, καθως ειναι μεγαλος ο αριθμος των ενοχικων γκει που δηλωνουν υποτακτικοι και που επιθυμουν το στραπ ή την θηλυκοποίηση τους, ΜΟΝΟ επειδη το θέλει η κυρια τους, το πιστευουν και οι ιδιοι.
    Η γνωστη μεταθεση ευθυνης, δεν φταιω εγω δεν το θελω εγω, μου το επιβαλει η κυρια μου στην οποια δεν μπορω να αρνηθω και επειδη βλεπω πόσο αρέσει σ αυτην, αρεσει κ σε μένα.
    Προσεξτε, δεν λεω οτι όλοι οι υποτακτικοι ειναι ετσι, λέω οτι υπαρχει ενα σεβαστο ποσοστο σε όσους χρησιμοποιούν την ταμπελιτσα υποτακτικος, που εθελοτυφλουν -στην καλυτερη εκδοχη-.

    Σε συνεχεια των παραπάνω και σε οτι με αφορα ως κυριαρχικη, το να έρθει ενας άνθρωπος να κρυφτει πίσω απο το στραπ μου και να νομιζει πως δεν φαινεται, είναι τουλάχιστον ενοχλητικό.

    Παρότι το στραπ ειναι απο τα αγαπημένα μου σπορ, η θηλυκοποίηση δεν ειναι, εκτος μεμονομένων περιπτωσεων που θα τυχει να εχω μεγαλα κεφια ή πολλά νευρα.

    Όπως έχει ήδη αναφερθει, αν ήθελα θηλυκο, θα ειχα θηλυκο.

    Αυτα αφορουν εμένα.. όσοι ανθρωποι τόσες και οι αποψεις..
     
  2. Απάντηση: Σκλάβος και θυληκότητα!

    νομιζω εισαι πολυ σωστη και αντικειμενικη οσο και αν σε τσαντιζει οπως λες να βλεπεις αντρες να παριστανουν τη γυναικα.κατανοητο να σε τσαντιζει.ειναι πολυ σωστη η συνδεση του γυναικειου τνυσιματος με την κρυφη γκει πλευρα του υποταχτικου.νομιζω στις φαντασιωσες ενος υποταχτικου με ταση προς την θηλυκοποιηση υπαρχει στη θεση της αφεντρας ενα σκληρο αρσενικο πολλες φορες ενα αρσενικο παλαιου τυπου.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Σκλάβος και θυληκότητα!



    Σε γενικές γραμμές, με καλύπτουν τ'ανωτέρω...
     
  4. anima0

    anima0 Regular Member

    Απάντηση: Σκλάβος και θυληκότητα!

    Ασε τί [red]ειπώθηκε[/red] , πως γράφτηκε όμως!
    Ολο το μήνυμα ήταν κακογραμμένο. Αυτό τουλάχιστον είχε γέλιο, από έναν υποτακτικό
     
    Last edited: 3 Σεπτεμβρίου 2013
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Σκλάβος και θυληκότητα!


    Το θεωρώ κακό, επικίνδυνο και λάθος ότι έχει να κάνει με νεύρα και bdsm
     
  6. Απάντηση: Σκλάβος και θυληκότητα!

    ολλοι εχουμε νευρα.υποθετω οτι η σεβαστη κυρια θα εννοει οτι εκεινη τη στιγμη που εχει νευρα, θα ηταν η καταλληλη στιγμη για να ξεφτυλισει εναν υποταχτικο θηλυκοποιωντας τον.για εναν υποταχτικο ειναι πολυ ηδονικο να εχει νευρα η κυρια του,διοτι θα νιωσει τον εξευτελισμο στο επακρο .τον εξευτελισμο που αρμοζει σε ενα θηλικοποιημενο σκλαβο που τολμα να φορεσει γυναικεια.ετσι η κυρια του δειχνει οτι δεν ειναι αξιος να τα φορα διοτι τα υποβιβαζει.νομιζω οτι καπω ετσι νιωθει η κυρια.
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Σκλάβος και θυληκότητα!


    ακριβώς αυτό θέλω να μην εννοεί. Το να έχει νεύρα ο κυρίαρχος σου και να γίνει κάτι ανάλογο με αυτό που περιγράφεις μόνο ηδονικό δεν είναι, τουλάχιστον για εμένα.
     
  8. Απάντηση: Σκλάβος και θυληκότητα!

    ο εξευτελισμος ειναι ενα μεγαλο κοματι στο bdsm.ακομα και να μειωνει την προσωπικοτητα ενος υποταχτικου ενας κυριαρχος να μην τον εγκρινει, θεωρω οτι ειναι πολλοι αυτοι που θα το δεχοντουσαν και θα το θεωρουσαν πολυ ηδονικο.ο εξευτελισμος ειναι απο τα πιο ηδονικοτερα πραγματα για εναν συνιδιτοποιμενο υποταχτικο.θεωρω το πιο ηδονικο πραγμα ειναι ο εξευτελισμος.
     
  9. monrelhs

    monrelhs New Member

    Απάντηση: Σκλάβος και θυληκότητα!

    ο σκλαβος πρεπει να ειναι οπως τον θελει η Αφεντρα του  
     
  10. petDom

    petDom Regular Member

    Δεν είναι απαραίτητη η θυληκοποίηση για να είναι σκλάβος κανείς. Εξαρτάται πάντα από τους partners, τι και πως το αντιλαμβάνονται. Άλλοι θα συμφωνήσουν άλλοι θα το βρούν off limits ακόμη (turn off)
     
  11. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Μην ανησυχεις, ακομα και οταν εχω πολλά νευρα, όλα ειναι ήρεμα κ υπο έλεγχο. Ουτε που θα το καταλαβαινεις..  
     
  12. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Όταν ένα κυριαρχο αρσενικο υποτασει ένα άλλο αρσενικο, μοιραια το υποταγμενο αρσενικο θα πρεπει να αποδεχτει την ηττα του και να θηλυκοποιηθει, η θηλυκοποιηση του σκλαβου είναι απαραιτητη ώστε ο σκλαβος να βιωνει καθημερηνα ποια είναι η θεση του και να την αποδεχεται.