Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκλάβος και θυληκότητα!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος undertraining, στις 23 Οκτωβρίου 2009.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τουτέστιν υποταγή=θηλυκότητα="κατάντια"...

    και Κυριαρχία=Ανδρισμός="θέωση"...

    Πάλι καλά που οι περισσότεροι/ες βλέπουν κάποια πράγματα σαν role play game και αφού τους καυλώνει καλά κάνουν...Γιατί ότι μια Κυρίαρχη γυναίκα πρέπει να είναι σώνει και καλά μια διασταύρωση του Ανδρούτσου με βροντόσαυρο....και ένας υποτακτικός μια άλλη διασταύρωση μεταξύ χορεύτριας lap dance και πεκινουά...Εμένα τουλάχιστον με αφήνει...Τίποτα...Έπαψα να εκπλήσσομαι προ πολλού από πολλά πράγματα...όχι μόνο σχετικά με τον "εναλλακτικό ερωτισμό"....

    Κάποιος την θηλυκότητα την έχει μέσα του η δεν την έχει...Δε πάει να βάλει 15ποντο και κάλτσα με ρίγα...Όπως και κάποια την όποια αρρενωπότητα την έχει μέσα της...Δε πάει να το παίξει το ρεμάλι της Φωκίωνος Νέγρη...

    Αν κατάλαβα καλά η υποταγή είναι κυρίως στον "εξευτελισμό"...στην "μείωση" του "ανδρός" με την θηλυκοποίηση του ( με η χωρίς εισαγωγικά...γιατί να βγάλεις από κάποιον κάτι, που ποτέ του δεν είχε...)...Καλά, ορέξεις είναι αυτές και ο καθένας με την προσωπική του μυθολογία...και καλή του όρεξη...Καλοφάγωτη και να μην δίνει σημασία σε κανέναν...Σοβαρά το λέω...

    Μάλλον σε λάθος "τόπο" βρέθηκα τελικά...Και δεν εννοώ αυτό το φόρουμ...Εδώ σταματάω, γιατί "σεντόνι άσπρο και παχύ" σήμερα μου τελείωσε...
    Ζητώ συγνώμη αν έθιξα κάποιον/α με τα λεγόμενα μου...Ειλικρινά δεν ήταν η πρόθεση μου...Απλά προσπαθώ να καταλάβω τα για μένα ακατανόητα...
    Mea culpa...Και δεν ειρωνεύομαι... 
     
    Last edited: 9 Δεκεμβρίου 2014
  2. danos

    danos Regular Member

    δηλαδή απ οτι καταλαβαίνω απ τα γραφόμενα σου θεωρείς τα θηλυκά υποδιέστερα και υποταγμένα στα αρσενικά
    προσωπικά θα σ πω οσο και να φωνάξεις σε μια γυναίκα , και στο ξύλο να την πλακώσεις μεχρι που να φωνάζει στο μπαλκόνι ΝΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΣ , ακόμη και αν ειαι υποτακτική εκ πεποιθήσεως στο τελος θα γίνει οτι θελει αυτη
    γιαυτό δεν θα έπρεπε να θηλυκοποιηθει ο υπο αλλα ο κυρίαρχος αν θελει να είναι ανώτερος
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αν επιτρέπεις, "ακουμπώ" στον συλλογισμό σου, για να πω ακόμη "δυο" λόγια...Η όποια Κυριαρχία η υποταγή, για μένα τουλάχιστον δεν έχει φύλο...Ούτε βιολογικό, ούτε κοινωνικό...Είναι θέμα χαρακτήρα...και κάποια χαρακτηριστικά δεν έχουν ούτε γουνί, ούτε πέοντα, ούτε φοράνε μόνο ζαρτιέρα, ούτε κυκλοφορούν μονάχα με αυστηρό σακάκι...
    Είναι θέμα ανθρώπου, τίποτ' άλλο...Άντρας και γυναίκα σαν λογικές είμαστε εντελώς διαφορετικοί...Σίγουρο είναι ότι αν η γυναίκα "μουλαρώσει" είναι σαν το excalibur στον βράχο...Μόνο που δεν βρίσκεται ποτέ ο Αρθούρος για να το αφαιρέσει...Από αυτή την άποψη, εγώ ειλικρινά τις θαυμάζω σαν πλάσματα...Είναι ικανές να "σκοτωθούν" μόνο για να σε "πάρουν μαζί τους"...Και ξέρω ότι γενικεύω και σίγουρα κάνω λάθος...Αλλά ίσως η Κυριαρχία και η υποταγή να είναι πολύ λιγότερο περίπλοκες από εκείνο που τουλάχιστον εγώ πίστευα...Ίσως και να πηγάζουν κυρίως από το πόσο γυρίζει ο ήλιος περισσότερο γύρω από κάποιον/α και πόσο λιγότερο...

    Αλλά τώρα που το καλοσκέφτομαι...Ο/η Κ και το υ είναι ταυτόχρονα υ και Κ των εαυτών τους...Ο/η Κ υποτάσσεται στην ανάγκη του/της για Κυριαρχία πάνω σε κάποιον/α και το υ Κυριαρχεί πάνω στον/την Κ προσφέροντας της/του την "δόση" του/της...ΟΚ, αμπελοφιλοσοφίες της δεκάρας οι δικές μου...Δίχως νόημα, πλέον ψήθηκα εντελώς κι εγώ...
    Για καλή τύχη του όποιου κακομοίρη είχε την φαεινή ιδέα, να διαβάσει τις μαλθακίες μου χαχαχα...

    Υ.Γ. Οι γυναίκες μην με αρχίστε στα ζαρζαβατικά και τα λοιπά περί σεξισμού...Αν δεν σας λάτρευα, ούτε τα ρούχα σας θα γούσταρα να φοράω, ούτε θα έκανα την ζωή μου πατίνι με το να μπλέκομαι μαζί σας...Γνωρίζοντας ήδη, ότι είστε η πιο γλυκιά, η πιο ενδιαφέρουσα αλλά και συνάμα η πιο σκληρή και διαβολική "εφεύρεση" των αιώνων... 

    Υ.Γ.2. Δεν είμαι σκλάβος, ούτε καν υποτακτικός...Και χωρίς να έχω "κάτι" μαζί τους...Δεν νομίζω ποτέ να γίνω...Απλά επειδή μέσα μου δεν το "είχα" ποτέ...Και στα "γεράματα"...το βλέπω λίγο δύσκολο ν' αλλάξω ψυχοσύνθεση εκ των βάθρων...

    Ως προς την όποια ικμάδα "θηλυκότητας" μου...Αν τα ράσα φτάνουν για να κάνουν τον παπά...Φαίνεται ότι είμαι μια από εκείνες τις εξαιρέσεις στον "κανόνα"...Έτσι λέω εγώ τουλάχιστον..

      
     
    Last edited: 9 Δεκεμβρίου 2014
  4. cd_tsoulaki

    cd_tsoulaki New Member

    ομορφο θεμα και για μενα εδω και καιρο υπαρχει απαντηση.
    για ολους ειμαι απολυτα str8 αλλα για την αφεντρα μου, θα ηθελα να ειμαι ΜΟΝΟ σκλαβα........
     
  5. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Δεν εχει καμια σημασια η υποτακτικότητα με την θηλυκότητα κάποιου ...Γνωριζω υποτακτικούς που στην κανονική τους ζωή ειναι πρωταθλητές πολεμικών τεχνών ...
     
  6. voluptas

    voluptas Regular Member

    Δε θα το ξεπεράσεις τελικά ποτέ.
     
  7. limitless man

    limitless man New Member

    Δεν νομίζω ότι η θηλυκοποιηση έχει να κάνει με εξευτελισμό. Είναι κάτι πολύ σεξιστικό αυτό που λες. Ότι δηλαδή το θηλυκό είναι κάτι κατώτερο από το αρσενικό άρα η θηλυκοποιηση πρόκειται για εξευτελισμό. Όχι. Θεωρώ ότι ανεξάρτητα από τα καλούπια που μας έχεις βάλει η κοινωνία ο κάθε άνθρωπος έχει και τις 2 "πλευρες" μέσα στο χαρακτήρα του. Το να είναι κάποιος πιο θηλυπρεπής δεν σημαίνει ότι είναι λιγότερο άντρας από κάποιον άλλο.

    Το ίδιο αφορά και εσένα. Το να υποταχτεί κάποιος δεν νομίζω ότι φαίνεται μέσα από την θηλυκοποιηση άλλα μέσα από μία άλλη γενικότερη συμπεριφορά. Έχουμε βάλει πολλά στερεότυπα στις ζωές μου και δυστυχώς πολλά από αυτά περνάνε και στον χώρο αυτό.