Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκόρπια γράμματα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 13 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Με συγκίνησε η δύναμη του λόγου σου, η αυτοπεποίθηση και η εξέλιξη αυτού εδώ του νήματος.
    Σου εύχομαι να έχεις μία καλή, ισορροπημένη και πλήρη πορεία.

    Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ειλικρίνεια και την κατάθεση ψυχής που έκανες στο φόρουμ.
    Καλή αρχή!
     
  2. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Ωραία πορεία.. 13 δεν είναι λίγα..
    Καλή συνέχεια εύχομαι..


    υγ. Αν θέλεις μπορείς να γράψεις,
    για ποιο λόγο έγινε η αποδέσμευση;
    Δεν είμαι κακοπροαίρετος, αλλά όπως
    έχει γραφτεί αφήνει μία υπόνοια ότι
    αφού κατάφερες τους στόχους/ goals
    σου έφυγες και θεωρώ ότι υποβιβάζει
    την τόσο ωραία αυτή πορεία σας, είναι
    κρίμα να μείνει κατά αυτόν τον τρόπο,
    διότι είναι κατάθεση ψυχής και όμορφη μάλιστα..
    Μη μού πεις ότι το 13 ήταν
    γρουσούζικο θα φρικάρω..
    Αν δεν είναι κόπος και έχεις την διάθεση..

    Ευχαριστώ..

    (Προς μοντς αν φαίνεται μεγάλη
    γραμματοσειρά είναι από κινητό
    και όχι από διαμόρφωση..)
     
  3. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Μετά βεβαιότητος μπορώ να σου πω,πώς κανένας άλλος δεν είδε,αυτό που είδες εσύ μέσα από τα γραφόμενα της Λαρας.

    Μας συγκίνησες όλους Λάρα..
    Καλή συνέχεια!
     
  4. angel42

    angel42 Regular Member

    Ομορφιά μου,

    Υπήρξες αγαπημένη ως lara(E-p) από τα πρώτα βήματα Μου εδώ σε αυτό το φόρουμ... Τότε ακόμα προσπαθούσα να αντιληφθώ τη σκλαβιά και τα όσα κατέθετες ήταν πολύτιμα για να αρχίσω να αντιλαμβάνομαι... Τσουλίσαν τα χρόνια, η ζωή είναι αλλαγή, είναι εξέλιξη, είναι εμβάθυνση στον εαυτό μας και στα όσα αποζητάει, αν τολμάει κανείς να αφεθεί και να αλλάζει και να εξελίσσεται και να δίνει φωνή στον εσώτερο εαυτό του, όσο δύσκολο κι επίπονο και αν είναι αυτό...

    Με απεριόριστο θαυμασμό, με εκτίμηση και αγάπη σε ξανακαλωσορίζω στη νέα σου πορεία ως ladygodiva... 'Εχω τη βεβαιότητα ότι δεν είσαι μόνη αλλά με πολλούς γνωστούς και άγνωστους ανθρώπους σε σένα που εύχονται καλή συνέχεια στην πορεία και τα ταξίδια σου... Και ότι ακόμα και αν σειρήνες πάλι εμφανιστούν να σε πλανέψουν, γνωρίζεις καλά πως να δεθείς στο κατάρτι, να βουλώσεις τα αυτιά σου, να προσπεράσεις την παγίδα, καθώς εκείνες θα ουρλιάζουν για την τροφή που μόλις έχασαν...

    Ούριο άνεμο και αέρα στα πανιά σου...

    Με συγκίνηση,

    Α.
     
  5. Master1232015

    Master1232015 Don't stop at the top

    Φανταστικό το νήμα σου lara[e-p]. Νά σαι καλά. 
     
  6. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Λατρεμένο μου φως, χαίρομαι !
    Χαίρομαι , γιατί μέσα από αυτό το κείμενο και παρ όλη τη θλίψη σου ,λάμπεις σαν καθάριο κρύσταλλο που το λούζει ο θεόπτης ήλιος.
    Είσαι εκτυφλωτική.
    Καλώς όρισες Φως, καλώς όρισες ladygodiva.
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν σας κρύβω πως με έχετε κατασυγκινήσει. Σας ευχαριστώ όλους μέσα απ την καρδιά μου.

    Οριων εφυγα γιατι δεν μπορεσα να Του προσφερω αυτο που ζητούσε. Όχι επειδή δεν προσπάθησα, αλλά επειδή είναι πέραν των δυνατοτήτων μου.
    Πιστεύω το να αναγνωρίζουμε και γνωρίζουμε τους αντικειμενικούς μας περιορισμούς είναι σημαντικό. Γιατί τότε μπορείς με γαλήνη ν αποδεχτείς όσα είναι πέρα των δυνατοτήτων σου, όχι από τεμπελιά ή φόβο να δοκιμάσεις, αλλά επειδή έκανες τα πάντα και δεν μπόρεσες και να επικεντρωθείς δημιουργικά σε όσα μπορείς. Σ ευχαριστώ που μου δίνεις την ευκαιρία να διευκρινήσω, αν δόθηκε η εντύπωση που αναφέρεις.
     
  8. folha

    folha deja vu

    Συγκινητικό κείμενο αγαπητή lady godiva!

    Ίσως ακουστώ υπερβολική αλλά ένιωσα μια στάλα από το πένθος κι εγώ με αυτήν την απόφαση. Το lara [E-p] υπήρξε ένα γνώριμο όνομα (κι ας μην έχουμε γνωριστεί ποτέ) και ήταν μια από τις σταθερές μου όλα αυτά τα χρόνια εδώ στο φόρουμ!

    Εύχομαι καλή συνέχεια  
     
  9. Η δύναμη και η αποφασιστικότητα που σε διακρίνει είναι εκπληκτική... Υποκλινομαι στο μεγαλείο σου..

    Καλή συνέχεια σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.. Και σύντομα να γαληνεψει η ψυχή σου..
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Καλοειπωμένα και καλογραμμένα...
     
  11. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Σε προσωπικό επίπεδο όχι δε μού
    άφησε τέτοια εντύπωση απεναντίας
    μίλησα με τα καλύτερα λόγια. Ο
    σκοπός μου ήταν να προστατεύσω το
    γραπτό από πάσα άτοπη τοποθέτηση
    είτε του παρόντος είτε του
    μέλλοντος.. Δε το έκανα από
    ιδιοτέλεια και σε ευχαριστώ για τον
    προσωπικό σου χρόνο, τον οποίο
    αφιέρωσες να «μάς», σε παρόντα και
    μέλλοντα χρόνο, κλείσεις, τις όποιες
    κακές σκέψεις..

    Είσαι από τα λίγα άτομα εκ των
    οποίων μου απάντησε τεκμηριωμένα,
    απλά, λιτά και ασυμπλεγμάτιστα/
    uncomplex σε ερώτημα μου και σε
    ευχαριστώ επίσης για αυτό..

    Σου εύχομαι και πάλι καλή συνέχεια..
     
    Last edited by a moderator: 31 Ιανουαρίου 2017
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Α ρε Λάρα, πάντοτε ειλικρινής. Είμαι και σε ευσυγκίνητη περίοδο πανάθεμά σε.
    Πάντοτε θα λέω στα υ μου "Πιάσε τα γραπτά της Λάρας από την αρχή και διάβαζε. Δεν συμφωνώ σε όλα αλλά θα καταλάβεις ότι το ζει."
    Η αποδέσμευση πονάει, όποιος κι αν την επικαλείται. Το γνωρίζω καλά. Όμως δε σε φοβάμαι. Ξέρω ότι οι σκλάβοι είστε ανθεκτικοί και σας ζηλεύω γι'αυτό.
    Καλά ταξίδια...