Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στα πρόθυρα της απόγνωσης και του νευρικού κλονισμού

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 8 Μαϊου 2016.

  1. tithon

    tithon Contributor

    @Tenebra_Silente
    προτιμώ τους παρακείμενους Στύλους διότι στερούνται πλήρως άνω στεγάστρου με αποτέλεσμα να μην αγχώνομαι διόλου.
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @tithon υποκλίνομαι, κάτι μου λέει ότι είσαι τόσο ενόρμους ( σε άψογα ελληνικά κι εγώ χαχα ), που ακόμη και για να περάσεις κάτω απ' τον πύργο του Άϊφέλ, τον ξεριζώνουν και τον σηκώνουν με γερανό τουλάχιστον για μια 590αρα μέτρα χαχα.
    Τι το ήθελα να τ' ανοίξω αυτό το νήμα, μου δημιούργησες κι άλλο πρόβλημα. Νιώθω και τάπας και σπίνος. Άντε τώρα να πείσω την υ μου, ότι είμαι αληθινός Κ.   
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    @Tenebra_Silente
    πηγαίνω τώρα βιαστικά, καθ' ότι έχω προσυπογράψει δεσμευτική σύμβαση μετά της υ, η οποία στο άρθρο 472α
    προβλέπει πως καθ' εκάστην κυριακήν, περί 00:20 θα υποτάσσεται, πάω ή δεν πάω.

    υγ: όποιος αγνοεί το σχετικόν ιστόρημα ας το αναζητήσει ή ας αιτηθεί επανάληψιν.
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    ΑΚ, ΚΠολΔ ή ειδική νομοθεσία? Σε καταλαβαίνω, πάνε τρέχοντας γιατί η παντόφλα με το τακούνι και το πον πον κατακέφαλα, μάλλον βλάπτει την Κυριαρχία χαχα. 

    Υ.Γ.

    Μην ανησυχείς, δεν θα βγάλω τσιμουδιά. Συναδελφικό απόρρητο χαχαχα...  
    Τώρα κομμένη η πλάκα, σ' ευχαριστώ ειλικρινά για την παρέα και τις "πάσες", γέλασα μέχρι δακρύων   
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    @Tenebra_Silente
    αστικό, ευτυχώς, σε ευγνωμονώ που με συμμερίζεσαι.

    ομοίως, ειλικρινά.
     
  6. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Εγω εχω ρητορικη ερωτηση:
    Βουδουσουμιαζει κανεις σε αυτο το φορουμ? Εστω, γαμει τουλάχιστον? Γιατι χαμενους στους ορισμούς και στη μεταφραση τους βλεπω ολους.. 
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ότι θα ζοριζόταν κάποιος/α απ' την περασμένη μου "παρέμβαση" σ' αυτό το νήμα και που ζήτησε ν' αφαιρεθεί.
    Ένα νήμα που υποθετικά είναι καθαρά χιουμοριστικό, σε μια ενότητα που θα είχε ανοίξει πάντα υποθετικά για να γίνεται πλάκα.
    Σε μια ιστοσελίδα που έχουν γραφτεί κατ' επανάληψη "τέρατα" κακογουστιάς/χοντράδας - και μάλιστα τελείως απροκάλυπτα - και που έχουν μείνει στη θέση τους.
    Σε μια ιστοσελίδα που ο κανονισμός ο ίδιος τηρείται ακόμη και απ' τους "υπευθύνους" μόνο όταν τους καϋλώσει. Ομολογώ ότι η αφαίρεση της προηγούμενης "ανάρτησης" μου, ήταν η πλέον χιουμοριστική νότα σ' όλο το νήμα.
    Δεν "παραπονιέμαι" συχνά - το έχω κάνει σπανιότατα -, αλλά να έχουν κρατηθεί - μεταξύ διαφόρων - και άλλες δικές μου παρεμβάσεις πολύ πιο "προσβλητικές", αυτό κι αν είναι αστείο ( πιθανότατα εξυπηρετούσαν κάποιον/α και μου είχε διαφύγει ).

    Νόμιζα ότι εδώ παρά είχε ξεφύγει η κατάσταση σε κάποια ζητήματα. Μάλλον έκανα λάθος, έχει αφήσει το ηλιακό μας σύστημα. Τα θερμά μου συγχαρητήρια. Και αυτή η παρέμβαση ναι, είναι καθαρά ειρωνική.
    Εύχομαι να την αφαιρέσετε, δίχως να χρειαστεί να μου κάνω report από μόνος χαχα...  

    Υ.Γ.

    Αυτή μου η "πάνσοφη παρέμβαση" - αν στο εν τω μεταξύ δεν βγάλει απ' την μέση κι αυτή κάποιος " - , ίσως και ν' αυτοκαταστραφεί ( δηλαδή, μπορεί να την αφαιρέσω εγώ ).
    Αν μη τι άλλο αυτό το νήμα είναι σοβαρό ( αφού δεν το έκρυβε εξ αρχής, ότι ήταν για πλάκα και ελεεινό τρολάρισμα ), μην το λερώνω και τσάμπα χαχα.   
     
    Last edited: 11 Ιουνίου 2016
  8. Brigitte

    Brigitte Contributor

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ...νταξ...κλαιω με την ολη φαση...κωμικοτραγικη τουλάχιστον!  
    Μου εσβησαν το πρωτο δικο μου..κριμα! Και εβαλα ολη μου την "τεχνη".. 
    Το δευτερο δικο μου δεν προσβαλε κανεναν! Γουαουυυυ!!  
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Έκανα κι edit και πρόσθεσα κι Υ.Γ. χαχα. Τεσπα, και την περασμένη μου παρέμβαση ειλικρινά για πλάκα την έγραψα. Έχω πάψει πια να χαλάω την ζαχαρένια μου δίχως σοβαρή αιτία.
    Απλά ξύπνησα με την σελίδα ανοιχτή - ας είναι καλά η πολυθρόνα μου που μια στο τόσο τις Παρασκευές, μου επιτρέπει να κλείσω τα μάτια μου για λίγο -, είδα ότι κάτι "έλειπε".
    Και αναφώνησα γεμάτος "έκπληξη", βρε βρε, κοίτα τι αφαίρεσαν ( και μάλιστα μετά απ' επίσκεψη για πρώτη φορά στο νήμα από κάποια "παιδάκια". Τουλάχιστον με τρόπο που να φαινόταν στους readers. Τρελή "σύμπτωση" χαχα ).
    Μάλλον το χούμορ(ε) ακόμα και χοντροιδέαστατο όταν το κάνουμε στους άλλοι είναι ωραίο. Όταν βλέπουμε όμως κάτι, που ίσως κάτι να μας θύμιζε στους εαυτούς μας, κάνει τα "καπούλια" μας να σφίγγονται ( ή να τσούζουν ).
    Τεσπα, δεν έχουν πια το παραμικρό γούστο κάποια πράγματα, ούτε καν εκνευρίζουν, παρά είναι προβλέψιμα. ΟΚ, από μέρους μου τρολάρισμα τέλος σ' αυτό το νήμα.
    Πάω να διαβάσω καμιά ανάλυση για το πως φταρνίζεται ο/η Εφέντης/ρα και τι επίδραση θα είχε αυτό στην bdsmική κοσμογονία.
    Εύχομαι κάποιος/α ν' ανοίξει κάποτε και νήμα-tutorial, για την παντόφλα που τρώει απ' τον/την "βανίλια" γκόμενο/α/σύζυγο του/της - και πως να την αποφύγει - ο/η μέσος/η "σκληροπυρηνικός/η", όταν εγκαταλείπει αυτό το ηλεκτρονικό Avalon και επιστρέφει στον αληθινό κόσμο. Εκείνο σαν νήμα και αληθινά χρήσιμο θα ήταν και πλάκα θα είχε.    

    Υ.Γ.

    Αν φτουρήσει μέχρι αύριο το πρωΐ αυτή μου η "σοφία", θα το σκεφτώ, πριν την αφαιρέσω από μόνος μου χαχα... 
     
    Last edited: 10 Ιουνίου 2016
  10. Brigitte

    Brigitte Contributor

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧ...     
    Φαντασου να μην ηταν και στο "Χιούμορ"... 
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Πάω για καφέ, ας μην το "χοντρύνω" κι άλλο. Που να είχε και νόημα. Εγώ τουλάχιστον έχω επίγνωση του πότε το παρακάνω - κάποιες φορές συνειδητά δεν κρατιέμαι - .
    Και αν μη τι άλλο όταν κάνω καζούρα, την καζούρα ξέρω ότι δεν έχω άλλη επιλογή, απ' το να την δεχτώ ( άσε που γελάω κιόλας, όταν με καζουριάζουν χαχα ).
    Φαίνεται όμως, ότι το κατάστημα που πούλαγε χιούμορ, έκλεισε κι εκείνο λόγω οικονομικής κρίσης.
    Σε κάθε περίπτωση ο/η καθένας/καθεμία όπως "την βρίσκει" χαχα. Εκείνο που μετράει, είναι να είμαστε όλοι μας καλά.      
     
    Last edited: 10 Ιουνίου 2016
  12. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Επανέρχομαι φιλες και φιλοι εκ νεου.
    Εχω πρόβλημα  
    Να Του προτείνω να παμε μαζι καλοκαιρινες διακοπες ή θα με πει κρυφοβανίλλα και θα με στειλει στον αγυριστο?  
    Πως προτεινουν κατι τετοιο σ' έναν Κ? Ή μηπως δεν το προτεινουν καθολου? Ποιες οι αποψεις σας?
    Να περιμενω μηπως το αποφασισει και το διαταξει Εκεινος? Κι αν δεν? Θα λιωσω ολο το καλοκαιρι στας Αθηνας?  
    Να το ρισκάρω, τι λετε? Ειμαι σε διλημμα.. 
    Κι άλλη μια ερωτηση αν επιτρεπεται. Υπαρχουν ειδικοι προορισμοι για βουδουσουμιαρηδες? Κινκυ προορισμοι? Ή παμε όπου και οι βανιλλα και ειμαστε περισσοτερο προσεκτικοι στο public?  
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων  
     
    Last edited: 14 Ιουνίου 2016