Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συζητηση..περι switch..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Brigitte, στις 15 Ιανουαρίου 2016.

  1. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Δεν εχω σχεδον ποτε να γραψω κατι καθολικα αρνητικο dear... μα θα αναγκαστω να ειμαι σαφης, οποτε θα περιμενω και την @Brigitte if you don't mind.
     
  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Please go ahead my dear.. Ειμαι με το κινητό οπότε σας παρακολουθώ με διακοπές.. Πείτε τα εσεις..  
     
  3. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Υπαρχουν καποια πλασματα τα οποια πολυ θα θελαμε να δουμε στα γονατα, σε πληρη παραδοση, γνωριζοντας πως η αντισταση ειναι ασκοπη. Sun Tzu, Η Τεχνη του Πολεμου; "Αν γνωριζεις τον Εχθρο και τον Εαυτο σου η Νικη ειναι εξασφαλισμενη". Πολλες φορες, η υποταγη ειναι αυτη η Νικη. Να γνωριζεις πως ειναι ανουσια η εναλλακτικη, πως το επαθλο βρισκεται εκει, χαμηλα, με το βλεμμα να εστιαζει λιγο ψηλοτερα.

    Το εκτιμω οταν οι ανθρωποι ξερουν ποτε να γονατιζουν.

    Τωρα, να μην παρεξηγηθω, ειναι ευχαριστο πολλες φορες να θυμιζεις σε καποιον που βρισκεται στην τροφικη αλυσιδα... αρκει να μαθαινει. Αν οχι, δεν εχει πλακα. BDSM και ανοησια δεν πανε καλα μαζι και υπαρχουν ΤΟΣΑ ηδονικα πνευματα εκει εξω.

    Ελπιζω να ημουν σαφης.
     
  4. Δεν κατάλαβα Χριστούλη
     
  5. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Δεν πειραζει, θα σου φτιαξω σοκολατα.
     
  6. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Όχι, τουλάχιστον αυτό δεν ισχύει για μένα. Όσες φορές έχω υπάρξει στον ρόλο της υπό, δεν έχω ούτε στιγμή προσπαθήσει να κάνω τον Κ να μου κάνει κάτι, να τον καθοδηγήσω κλπ
    Δεν δρω για να δω αντίδραση, εκτελώ. Αν κολλήσω κάπου, δεν θα το κάνω για να υπάρξει τιμωρία, θα κολλήσω γιατί υπάρχει κάποιο πρόβλημα το οποίο καλό θα ήταν ο Κ να είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να μην πιστέψει απλά ότι προκαλώ για να υπάρξει τιμωρία.

    Άρα, δεν θεωρώ ότι έχω την τάση του topping from the bottom. Αυτό ισχύει όμως για μένα, δεν ξέρω αν είναι κοινό χαρακτηριστικό άλλων switch  
     
  7. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.

    Και φυσικά, ξέρεις για τι άλλο σε ευχαριστώ χαχαχα I'll try my best...
     
  8. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Το ξέρω.
     
  9. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Πω πω, πιάσαμε και τους brats τώρα; χαχαχα Αχ βρε @sokolata εσύ γλυκιά, όλους τους αναστατώνεις...

    Δεν έχω αρνητική άποψη για το bratiness. Προσωπικά έχω έρθει "αντιμέτωπη" με bratty subs, μου άρεσε σαν εμπειρία, ίσως γιατί στις αρχές που δοκιμάζεις και δοκιμάζεσαι, θέλεις ένα έναυσμα, ένα πράσινο φως για να πάρεις την σκυτάλη και να δράσεις. (τουλάχιστον εγώ που μάθαινα, το ήθελα, η "τάση" υπήρχε αλλά δεν γεννήθηκα με μαντικές ικανότητες, στην αρχή έπεφτε πολύ παρατήρηση, να δω την γλώσσα του σώματος κλπ...)

    Με βοήθησε να εκφράσω με μεγαλύτερη σιγουριά την Κυριαρχικότητά μου, ήταν αυτός ο "διακόπτης" αν θέλετε. Άπαξ και πήρα μπρος όμως, δεν το έβλεπα πλέον σαν έναυσμα. Το έβλεπα/βλέπω πλέον σαν κάτι παιχνιδιάρικο, αφού δεν αφήνω λάσκα τον υ για να νιώσει ότι χρειάζεται να με προκαλέσει.

    Σίγουρα, είναι το αλατοπίπερο ορισμένες φορές, αλλά όχι επί μονίμου βάσεως, όλη την διάρκεια του "παιχνιδιού". Αλλιώς θα ένιωθα ότι κάθε φορά αμφισβητείται η Κυριαρχία μου, κάτι που δεν θα με έκανε να νιώσω άσχημα (αφού ξέρω ποια είμαι σε αυτό τον τομέα) αλλά απλά θα μου έλεγε "οκ, δεν ταιριάζουμε, ας το αφήσουμε καλύτερα".

    Ξαναλέω όμως, όλα αυτά είναι προσωπικές απόψεις...
     
  10. whisperer

    whisperer Regular Member

    το χα ξαναβαλει στο νημα για τις μπρατ νομιζω...

    How to train a brat in five easy steps.


    Want to train a brat?

    Follow these steps and happiness is yours!

    1. Try
    2. Try again
    3. Try, try again
    4. Use profanity in three separate languages to confuse her senses.
    5. Give up. Give her lots of ice cream and then fuck her hard and for a long time while she's floating in a sugar high.
    Technically you will not have trained her and she won't learn a thing. But she'll get ice cream and you'll get pussy. It's as close to winning against a brat as you're going to achieve.


    https://***.com/users/3378635/posts/2903742


    Extra items you will need in your toybag for training a brat. (Innermind's continued guide to training a brat)

    As an experienced Dom, my toy bag is filled with useful items to train a submissive. I have multiple floggers, paddles, handcuffs, blindfolds, rope, chains, a riding crop and clothespins.

    Plus I use, ice cubes, belts and cold and hot water to train a well behaved submissive.

    But training a Brat, you must pack a few extra items in your bag.

    1) Tylenol, for the headache you will surely incur from her continued disobedience.

    2) A wall, so you can bang your own head against it and have more success at that, than you will with your training of her.

    3) Whiskey, one should never drink before or during a scene, but you will definitely need it as aftercare.

    4) Your favorite pet, at least then, something in the room will listen to you.

    5) Ice cream, if you can't beat them, join them. Put on some Netflix, get out the hot fudge and snuggle up tight. Everyone deserves some ice cream and snuggling after a hard day of training a brat.

    https://***.com/users/3378635/posts/2919274
     
  11. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Θεάρεστος! xD
     
  12. Brigitte

    Brigitte Contributor

    @whisperer παρε παγωτό και σου 'ρχομαι..