Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 11 Απριλίου 2008.

  1. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)


    Το βάλανε το νήμα αλλά μάλλον δεν αφορά κανέναν.....


    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t14563/
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ευχαριστούμε jimboy. Εμένα με αφορά πολύ ο γυναικείος οργασμός. Σχεδόν τόσο όσο με αφορά και ο αντρικός. Δεν βάζεις και κανένα νήμα για τον αντρικό, πουλί μου; 
     
  3. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αγαπητοί, νομίζω πως αντιμετωπίζετε το θέμα λίγο λάθος. Ο οργασμός είναι κάτι που βιώνεται κι όχι κάτι που παρατηρείται. Ασχέτως πόσους οργασμούς μπορεί να δει κάποιος στη ζωή του, ελάχιστα μπορεί να πει σχετικά με τον οργασμό του άλλου. Κι αυτό γιατί δε μπορεί να αισθανθεί, μέσω της παρατήρησης, αυτό που βιώνει ο άλλος τη στιγμή της κορύφωσης. Επομένως, θεωρώ πως η λογική ο άντρας ή κάποια bi, les έχει σφαιρική γνώση περί γυναικείου οργασμού επειδή έχει δει περισσότερους είναι εντελώς λανθασμένη.
     
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)



    Εγώ πάλι μιλώ για δυο πράγματα που ξέρω και άλλα δέκα που έχω σηζητήσει.

    Σφαιρική γνώση δεν θα μπορούσα να έχω, γι αυτό και το συζητώ μπας και μάθω και τίποτις παραπάνω αλλά ε μια άποψη να μην την έχω? Ε στους γυναικείους οργασμούς που τυχών έχω παρατηρήσει έ όλο και κάποια συμμετοχή θάχα και γω 

    Βασικά δε γουστάρω να γλύφω μια γκόμενα να "έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου " και να αναρωτιέμαι αν βογκάει από κάβλα ή ....για να χαίρομαι εγώ που νομίζω ότι την κάνω να χαίρεται.
    Για να πετύχω "το κάτι παραπάνω" προτιμώ την κουβέντα επί του θέματος παρά την φιλοσοφική πολιτισμική γεωπολιτική κτλ οπτική του
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2009
  5. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Συμβουλή για ένα καλό γλειφομούνι:

    ...βρείτε ένα μουνί
     
  6. kiss_me

    kiss_me Regular Member

    Re: Απάντηση: Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)


    δυστυχώς εχει δικιο ο jimboy...
    οι γυναικες όταν μιλάνε μεταξύ τους μιλανε περισσοτερο για τους συντροφους τους κ οχι για τον εαυτο τους...
    δεν είναι τυχαίο ότι όταν πρωτοκυκλοφορησε το βιβλιο "Αδοίων μονολογοι" της Ηβ Ενσλερ είχε σοκαρει.

    Κάντε το γκάλοπ στις φίλες σας....κ οχι αν σε όσες είναι μέλη εδώ μεσα στο φόρουμ!
    θα...σοκαριστείτε πόσο λίγο μιλανε η γυναικες ακομα κ σημερα για την δικη τους σεξουαλική απολαυση 

    ΥΓ καπου πήρε το ματι μου κατι κ για εναν δονητη που θα εκενε την ιδια δουλειά....ΕΛΕΟΣ όχι, με τιποτα!!!
    (προσωπική αποψη, βεβαίως βεβαίως...)
     
    Last edited: 18 Ιανουαρίου 2009
  7. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)



    Θένκιου!

    Είμαστε "καταδικασμένοι" να μαθαίνουμε παράλληλα άντρες - γυναίκες!  

    Ο ένας απ τον άλλον!

    Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θα έπρεπε κάποιος να βγει νικητής  


    "Κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε το βουνό"! Ακόμη και το πιο ψηλό βουνό!
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)

      
     
  9. Απάντηση: Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)

    Θέλω να σε αγκαλιάσω... Μα η αγκαλιά οδηγεί στο φιλί... το φιλί σε σαλιάρισμα... το σαλιάρισμα σε γλείψιμο... και το γλείψιμο σε σεξ! Σε ρωτάω λοιπόν: Θέλεις να σε αγκαλιάσω;


    (παλιό sms)
     
  10. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)


    Κάτι τέτοιο?

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Petropoulos

    Petropoulos New Member

    Απάντηση: Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)

    Τελειο 
     
  12. Απάντηση: Συμβουλές για καλό γλυφομούνι (αγγλικά)

    "I'm gonna kiss your eyes
    Then i'm gonna kiss your neck
    Then i'm gonna kiss your tummy
    The i'm gonna kiss your pineapple..."