Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συνεδρίες : Quo Vadis Femdomina ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Gloriana Majestica, στις 10 Ιουνίου 2017.

  1. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Πράγμα που μάλλον σημαίνει ότι αν με πολλές λέξεις μπορείς να πεις αυτά που ουσιαστικά θέλεις, τότε έχεις τάσεις κακού φιλοσόφου.

    Κακιά Φιλόσοφος : -Με αναγνωρίζω !
     
  2. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Είσαι μαθηματικος?
     
  3. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    -Καρφώνομαι, ε ;

    Πλησίασες : -Φυσικός.

    Πυρηνική όμως, όχι ό,τι κι ό,τι.
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Είναι στη φύση του αντικειμένου αυτού η φυσική γέννηση μίας έφεσης προς το φιλοσοφείν, στους ενασχολούμενους, μια που αναφέρθηκε.

    Και για μένα δεν υπάρχει καλή ή κακιά τάση και έκφραση του σκέπτεσθαι.

    Υπάρχει μόνο το σκέπτομαι και είμαι υπερήφανος για αυτό,
    το βαριέμαι να σκέφτομαι οπότε και δεν έχω να εκφράσω κάτι,
    και οι ενδιάμεσες άπειρες ποσοστώσεις των δύο παραπάνω.
     
    Last edited: 13 Ιουνίου 2017
  5. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Αφήνεις ευδιάκριτα ίχνη, θα ελεγα.
     
  6. skia

    skia Contributor

  7. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Toυ Αγίου (Βαλεντίνου) είπαμε ! Όχι σήμερα.
     
  8. skia

    skia Contributor

    Παρτα παρακαταθηκη  
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Χωρίς να σημαίνει ότι διαφωνώ ή ότι συμφωνώ, επειδή μιλάς για την εικόνα, όμως και προφανώς εννοείς την επιφάνεια της εικόνας και δεν διαφωνώ σε αυτό, χωρίς να θέλω να σε ενοχλήσω, θα μου πεις γιατί έδωσες τόσο μεγάλο βάρος στην εικόνα σου, για παράδειγμα εδώ...

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Συνεδρίες-quo-vadis-femdomina.73225/

    ...και μιλώ για την εικόνα της επιφάνειας, όχι αυτή που χτίζεται μέσω των πράξεων.
     
  10. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Ευχαρίστως να σου απαντήσω Ηλία, όταν όμως η ερώτηση θα διατυπωθεί στον κατάλληλο χώρο και όχι βέβαια εδώ, για ευνόητους λόγους. Το να βγω εγώ off topic, εντάξει δεν είναι και τίποτε τρομερό, αλλά εσένα ως διαχειριστή μάλλον θα σε ενδιαφέρει κάπως περισσότερο η διατήρηση του εδώ thread εντός θέματος. Ευχαριστώ για την ανάγνωση των "Συνεδριών" !
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Τώρα νομίζω πως είμαστε εντάξει.
     
  12. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Οκέϋ ! Μιλάμε κατ' αρχάς για δύο διαφορετικά πράγματα. Για την Εικόνα μας (μεταφορικά) σε σχέση με ορισμένο Πρότυπο και για την εικόνα κατά κυριολεξία.
    Η πρώτη περίπτωση είν' αυτό που συνήθως αποκαλούμε "στήσιμο". Πασκίζουμε (λίγο ή πολύ όλοι, τόσο στην πραγματική ζωή όσο και στην εικονική πραγματικότητα του web) να συντηρήσουμε μια ορισμένη εικόνα για το πρόσωπό μας. Αυτό το βλέπουμε να συμβαίνει συνεχώς και συμβαίνει σε όλους, απλά κάποιοι πρέπει να καταβάλουν πολύ μεγαλύτερη και διαρκή προσπάθεια σε σχέση με άλλους, ώστε ν ανταποκριθούν στο Πρότυπο που ακολουθούν.

    Στη δεύτερη περίπτωση -και για τον εαυτό μου θα μιλήσω μόνο- η ανάμειξη της εικόνας με το κείμενο είναι μέρος του "παιχνιδιού". Πασκίζω να κάνω τον αναγνώστη να αναρωτηθεί : -Είναι αυτοβιογραφική η διήγηση ή όχι ; Συμπίπτει το πρόσωπο της Άλφα με αυτό της Gloriana ή είναι διαφορετικά πρόσωπα ; Είναι αληθινή η Άλφα ή απλά κάποια επινόηση ;

    Έπειτα, υπάρχει μια πρόκληση σε όλο αυτό, ένα βγάλσιμο της γλώσσας προς όλους : "-Μα πόσο ψωνάρα είναι επιτέλους αυτή η τύπισσα που μας μοστράρει τις φωτογραφίες της λες και δεν υπάρχει άλλη ;" είναι η συνήθης και αναμενόμενη αντίδραση.

    Ε, πρόσθεσε σ' όλα τα παραπάνω μια δόση ναρκισσισμού και γυναικείας ματαιοδοξίας κι έχεις τη λύση της εξίσωσης μπροστά σου !