Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συνεδρίες : Quo Vadis Femdomina ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Gloriana Majestica, στις 10 Ιουνίου 2017.

  1. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπητή @Gloriana Majestica εάν παρατηρούσατε καλύτερα τον σύνδεσμο που σας παρέθεσα θα βλέπατε πως υπάρχει εμπορική εκμετάλλευση τέτοιον πτήσεων με την "ευλογία" του Ρωσσικού κράτους.
    Μάλιστα εάν το ψάξετε καλύτερα θα βρείτε και τον τιμοκατάλογο και τι περιλαμβάνει το κάθε πρόγραμμα πτήσης (από τα τρία εάν θυμάμαι καλά)
    Οπότε δεν είναι θέμα θέλησης αλλά χρημάτων. 
     
  2. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Έχετε δίκιο @Δίας, δεν ήμουν αρκετά προσεκτική. Αλλά, τώρα που το σκέφτομαι :

    Εδώ ένας Καμμένος και μπαίνοβγαίνει τζάμπα στα αεροσκάφη. -Ολόκληρη Gloria και να πληρώσει κι από πάνω ; -Naaaahh...



    "You left me on a Monday
    So now I'll bury you on Sunday"
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Κι εγω.
    Διαβάζω κείμενα 5σελιδα και λεω καλα δεν μπορουσες να τα πεις με λιγότερα λόγια. Ε μαλλον δεν μπορουσα. Αλλα επειδη εμαθα σ αυτη την ζωη πως εκείνα για τα οποια δεν εχουμε ταλεντα, μπορουμε να καλυψουμε αλλα και να υπερκαλυψουμε το κενο αυτο, με συνηθειες και δεξιοτητες, τωρα εργαζομαι πανω σ αυτο το λακωνιζειν.
    Γιατι ο Άϊνσταϊν είπε ανάμεσα στα πολλα αλλα, δεν έχεις πλήρη κατανόηση για κάτι, αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις στη γιαγιά σου. Εγω για να το εξηγησω χρειαζομουν παλια 10 σελιδες, μετά 5 και τωρα μια, οσο η κατανόηση γινεται βιωμα.


    Μου θυμισες τον πανικο με τον οποιο αντιμετωπισα πριν χρονια την θεση του Τολλε, πως δεν ειμαστε ο νους μας.
    Οταν κατάλαβα τι εννοούσε και πως ο εγκεφαλος δεν ειναι παρα ενα μονο οργανο, σαν τον νεφρο ενα πραμα, αντιληφθηκα πως το σκεφτομαι αρα υπαρχω που ασπαζομουν για δεκαετιες, ηταν η μεγαλυτερη παγιδα μεσα στην οποια θα μπορουσα να χωθω.
    Περισσότερα μόνο με ιδιαίτερα  

    Με έπνιξεεεες. Μια πρωτη γουλια καφε πηγα η ερμη να καταπιω.
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Αααα, θέλω κι εγώ!
    Πληρώνεσαι κι εσύ με σοκολάτες, σα τον Cad;  
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Βεβαιως! Του εχω ηδη πει πως θελω να του μοιαζω σε πολλα ...οταν μεγαλωσω  
     
  6. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Άστο, δεν χρειάζεται ιδιαίτερα. Καταλαβαίνω πολύ καλά τι θέλεις να πεις και συμφωνώ απολύτως.

    Μόνο που και αυτό που το ξέρω πια κι εγώ, ούτε με ιδιαίτερα δεν μεταδίδεται. Είναι στο μεγαλύτερο ποσοστό του αισθητικό, αν το "πιάσει" κανείς που λένε, και βιωματικό.  
     
  7. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Last edited: 22 Ιουνίου 2017
  8. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

     

    Με μισό μάτι....​
     
  9. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious



    Well-acquainted with the guns and knives
    Sometimes I swear I have less sense than a bag of hammers
     
  10. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Πήγα στην αγορά με τα πουλιά
    Κι αγόρασα πουλιά
    Για σένα αγάπη μου
    Πήγα στην αγορά με τα λουλούδια
    Κι αγόρασα λουλούδια
    Για σένα αγάπη μου
    Πήγα στην αγορά με τα σιδερικά
    Κι αγόρασα αλυσίδες
    Βαριές αλυσίδες
    Για σένα αγάπη μου
    Και μετά πήγα στην αγορά με τους σκλάβους
    Και σ’ έψαξα
    Αλλά δε σε βρήκα αγάπη μου


    Jaques Prevert​

     
     
  11. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    O ποιητής είναι ο Jaques Prevert.

    Prevert, όχι Pervert, οκέϋ ;