Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συνεδρίες...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Gloriana Majestica, στις 5 Ιουνίου 2017.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Οπτικές και οπτικές...

     
     
  2. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Bέβαια, όλα είναι θέμα οπτικής γωνίας. Ακόμη και το πιό όμορφο αντικείμενο κινδυνεύει να παραμορφωθεί εάν ιδωθεί από τη λάθος γωνία, ενώ δεν είναι σπάνιο και το αντίστροφο.

    Τέλος πάντων, προσπάθησα φιλότιμα να συνταιριάξω το ανωτέρω μάτι με το άλλο, της Lexy, πλην εις μάτην.

    Διερωτώμαι λοιπόν, τί είναι τούτο εδώ το μάτι το μονάχο ; Από που έρχεται και πού πάει ; Σε ποιάν ανήκει και τι βλέπει ; (εκτός δηλαδή από τα δυό softboxes αντικρυστά και διαγωνίως)

    -Είναι ο δίκης οφθαλμός ος τα πανθ' ορά ;
    -Είναι το μάτι της Βούδδαινας ;
    -Είναι το μάτι της Υπηρεσίας ;
    -Μπας κι είναι το Κακό το Μάτι ;
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Βλέπουμε αυτό που θέλουμε να δούμε, ακόμα κι όταν αναρωτιόμαστε τι είναι αυτό που βλέπουμε ή θέλουμε να δούμε...
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Του Β. Ουγκό είναι   Και λέει ότι τα 40 είναι τα γηρατιά της νιότης και τα 50 τα νιάτα των γηρατιών.
     
  5. Ναι . εχεις απολυτο δικιο . ευχαριστω !!!
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ευχαριστηση μου  

    Μου άρεσε νομιζω η είσοδός σου @Gloriana Majestica. Το νομίζω η πισινή που κρατώ αν τελικά δεν συμπαθήσω την περσόνα που προβάλλεις μελλοντικα. χαχαχαχαχα

    Το 1ο κεφάλαιο καλογραμμένο, μου κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι τέλους, αν και μόλις άρχισα και πήγα κάτω και είδα πόσο είναι, δεν ήμουν βέβαιη πως θα προχωρούσα, αλλά με κράτησε. Τα περί αλόγου με έκαναν και γέλασα, γιατί συμπτωματικά είχα μια συζήτηση πρόσφατα για καθαρόαιμα ατια. Τα περί αναπτηρων κτλ εγω δεν τα πιάνω, γι αυτο και η φωτο πολυ βοηθησε να εχω εικόνα του στυλ. Οσο για το νυχακι @dina μ εκανες και γελασα αυθορμητα και πηγα πισω να κοιταξω το νυχι το οποιο δεν προσεξα, επειδη ημουν απορροφημενη με το όμορφο πρόσωπο, την γενική σύνθεση και τα αντικείμενα που έπρεπε να αναγνωρίσω για να δημιουργήσω μια πληρέστερη εικόνα της ηρωίδας. Κι εκεί στην εικόνα ταιριάζει το περιποιημένο αλλά κοντό και άβαφο νύχι, μου αρέσει πολύ και το βρίσκω πιο ταιριαστό με το συνολικό στυλ και βέβαια γιατί πάει πακέτο με το μεγάλο "ανδρικό" ρολόι, τον χαρτοφύλακα και όλα όσα ο Ψ εκρινε, βεβιασμενα και απλοϊκά κατά την άποψή μου για έναν Δόκτωρα, ως απλά ενδείξεις ανταγωνισμού προς τους άντρες. Γιατί θα μπορούσε να είναι αυθόρμητη ή μη αντίσταση στα πρότυπα που προσπαθούν να επιβληθούν ως ανδρικα/γυναικεία και να επιλέγει βάσει του τι γουστάρει και όχι τι φύλο βάζει ο καθένας στα ρολόγια και τους αναπτηρες.

    Περιμένω την συνέχεια.
    Καλώς όρισες από μένα  
     
  7. SEBAX DOM

    SEBAX DOM Guest

    Άλλη μία εκδοχή είναι:
    -ειναι το ματι το αλλοιθωρο?

    και αύτο με άλλη οπτική κοιτάζει...
     
  8. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Σε ευχαριστώ πολύ @lady godiva. Ελπίζω να παραμείνει αμείωτο το ενδιαφέρον σου και στο Δεύτερο Κεφάλαιο.
     
  9. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Παρακαλώ, ας βρεθεί κάποιος καλός κύριος/καλή κυρία να μου μου εξηγήσει πώς μπορώ να βάζω φωτογραφίες απευθείας μέσα στο post και στη θέση που θέλω εγώ (δηλ. όχι απλά συνημμένες, εκτός κειμένου).

    Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την προθυμία.

    ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ ΗΔΗ.

    Σας χιλιοευχαριστώ. Είστε κούκλες. Οκέϋ και κούκλοι !
     
    Last edited: 9 Ιουνίου 2017