Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συνταγη για χαλαουα στο σπιτι.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 1 Απριλίου 2008.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Από πολύ μικρή έκανα αποτρίχωση με χαλάουα, αυτό προτού βγει το κερί βέβαια.
    Τώρα κάνω κερί παντού.
    Σίγουρα οι πρώτες φορές πονάνε πολύ ιδιαίτερα στο σημείο που ενώνονται τα μεγάλα χείλη του αιδοίου πάνω από την κλειτορίδα. Για να είμαι ειλικρινής όταν φτάνουμε σε εκείνο το σημείο παίρνω μια βαθειά ανάσα και η κοπέλα με το που τραβάει την ταινία βάζει το χέρι της και αυτό βοηθάει. Αλλά είναι 1 δευτερόλεπτο και θεωρώ πως αξίζει τον κόπο.
    Μεγάλο ρόλο παίζει το μέγεθος της τρίχας. Αν μεγαλώσει πολύ είναι πιο επώδυνη η αποτρίχωση.
    Βοηθά αν πριν την αποτρίχωση με κερί πάρω κάποιο αναλγητικό.
    Και ποτέ αποτρίχωση μια βδομάδα πριν την περίοδο, πονάει περισσότερο.

    Μισώ το ξυραφάκι έχω να το χρησιμοποιήσω χρόνια. Είμαι τεμπέλα πολύ περισσότερο από όσο φοβάμαι τον πόνο και το να χρειάζεται να ξυρίζομαι κάθε 2-3 μέρες με χαλάει. lol

    Ερώτηση: Για τους άντρες ποιος ο καλύτερος τρόπος αποτρίχωσης ιδιαίτερα στα αρχίδια?
    Η Veet όταν δοκίμασα δημιουργεί τεράστιο ερεθισμό, καίει και μπορεί σε κάποια ευαίσθητα δέρματα να δημιουργήσει έγκαυμα.
     
  2. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Εξαρταται το ειδος του δερματος του καθενος.Δεν εχουμε το ιδιο δερμα με τις γυναικες.Εμενα το ξυραφακι μου κανει με veet πεθαινω απο την φαγουρα που προκαλουν οι ερεθισμοι.Εξαρταται τον καθενα.Οι περισσοτεροι πιστευω ομως με ξυραφακι.
     
  3. Το Veet είναι επικίνδυνο πράμα.. δεν το συνιστώ.. είναι πολύ εύκολο το έγκαυμα.. και σε αυτές τις περιοχές .. Ugh..

    Τώρα για πίσω, νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι η χαλάουα.. αλλά να στο κάνει ο/η παρτεναίρ σου (αν δεν παίζει ξενέρωμα από την μεριά του/της). Το ξυραφάκι εκεί από τη μία κάνει δουλειά... αλλά οι τρίχες μεγαλώνουν γρήγορα και προκαλούν τρελή φαγούρα.. και το να ξύνεις τον κώλο σου in public δεν είναι και ότι καλύτερο...

    Mirella σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές.
     
  4. Leykos

    Leykos Regular Member

    Απάντηση: Συνταγη για χαλαουα στο σπιτι.

    !!!!!!!!!!!!! κανουν οι αντρες αποτρίχωση???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  5. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Re: Απάντηση: Συνταγη για χαλαουα στο σπιτι.

    Καλο θα ηταν να εκαναν και οι ανδρες αποτριχωση. Αν καταπιεις τριχα, η σου σφηνοσει στα δοντια, εκτιμας το ωραιο του μη τριχωτου δερματος  

    Μηπως ξερει κανεις τι κανουμε το καλοκαιρι, που δεν ειναι εφικτο να αφηνουμε τις τριχες να μεγαλωσουν αρκετα για να γινει χαλαουα η κερι? Γιατι το καλοκαιρι αναγκαζομαι να καταφυγω στο ξυραφακι...
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: Συνταγη για χαλαουα στο σπιτι.

    Κανε καποιο full contact αθλημα,πολεμικης τεχνης το οποιο περιλαμβανει λαβες,χωρις αποτριχωση.Εκει να δεις sessions  
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Συνταγη για χαλαουα στο σπιτι.

    ευτυχως ναι !
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Συνταγη για χαλαουα στο σπιτι.


    Εχω ακουσει πως και οι κολυμβητες κανουν αποτριχωση. 

    Χμ! Θα το πω παλι το μυστικουλι μου δεν θα αντεξω!
    Μεχρι να μεγαλωσουν οι τριχες ωστε να τις πιανει το κερι η η χαλαουα τις περναμε με οξυζενέ μωρα μου, ωστε να ξανοιξουν και να μην φαινονται! Διοτι ναι, αν εισαι γυναικα μεχρι να μεγαλωσουν δεν μπορεις να κυκλοφορεις σαν τον μπαρμπα Λαμπρο που παει να πατησει τα σταφυλια με την τριχα γα'ι'τανι!
    Σημειωση: Λαμβανουμε υπ' οψιν μας οτι μετα το ξυραφι, τοσο η χαλαουα οσο και το κερι , ΝΑΙ θα πονεσουν, μολονοτι αν καποιος το καλοσκεφτει η αποτριχωση δεν πονα, αλλα τσουζει θα ελεγα.  
     
    Last edited: 2 Μαϊου 2008
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Συνταγη για χαλαουα στο σπιτι.

    Αχ θα συνυπογράψω στο ευτυχώς χεχεχε
     
  10. Δεν κάνω αποτρίχωση γενικά στο σώμα, αλλά στην περιοχη του εφηβαίου σίγουρα.. απλά μου αρέσει σαν εμφάνιση, σαν αίσθηση, στην πρακτικότητα, στην εφίδρωση και για την παρτεναιρ μου σημαίνει λιγότερους ερεθισμούς, καλύτερο γλύψιμο και αποφεύγει το μικρό διάλλειμα για να διώξει την αδέσποτη τρίχα που έχει κολλήσει στη γλώσσα.

    Αν τώρα ήμουν αρκούδα στην πλάτη.. σίγουρα θα έκανα και εκεί..
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Αν τώρα ήμουν αρκούδα στην πλάτη.. σίγουρα θα έκανα και εκεί..[/QUOTE]

    Η θα μπορουσες να ζεις στην Πινδο και να σε κυνηγουν οι μελισσες αμα τους εκλεβες το μελι!!  
     
  12. Αχαχαχα από την χαλάουα στις μέλισσες και την Πίνδο.. πολύ σουρεάλ η μετάβαση =)

    ευτυχώς δεν είμαι αρκούδα..