Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχέσεις D/s και σχέσεις συνολικά, η διάρκεια.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Λύσανδρος, στις 3 Ιουνίου 2017.

  1. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Αλλά για να γίνει κάτι τέτοιο, που όντως έτσι είναι όπως λες, χρειάζεται, κατά τη γνώμη μου, και ένα ακόμα συστατικό.

    Τον στόχο. Κάτι να κυνηγά αυτή η σχέση, και μάλιστα κοινό. Όποιος στόχος και αν είναι αυτός, ακόμα και αν αυτός αλλάζει στην πορεία μερικώς ή πλήρως.
     
  2. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Από τα απολαυστικότερα ποστ που διάβασα στο παρόν νήμα. Εύχομαι να περνάτε καλά παιδιά και το "να αντέξει" να το μετατρέψετε κι όλας με τον καιρό σε "να εξελιχθεί", αν δεν συμβαίνει ήδη.
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Σημείωση:

    Απαντώ λέγοντας τη γνώμη μου πάνω σε σχόλια που αφορούν τις ερωτήσεις του νήματος,
    επειδή εκείνα που απαντούν σε σχόλια άλλων είναι ξεχωριστοί διάλογοι μεταξύ εκείνων που συζητούν μεταξύ τους, όχι επειδή τα κρίνω ανάξια λόγου.
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Μωρέ καλά κάνεις και γράφεις όπως εσένα σου αρέσει,
    αλλά κάνε και καμιά προσπάθεια να τα κάνεις και πιο λιανά να τα καταλαβαίνει και περισσότερος κόσμος.

    Μη βαριέσαι.  

    Μανιο-παρορμητικές διαταραχές... αλλά δεν πέφτεις και τόσο έξω εδώ που τα λέμε. Αλλά και γιατί όχι, αν έτσι αρέσει και κρατάει αυτό το "αρέσει", θα έλεγε κανείς. Και κάποιος άλλος κάτι άλλο.

    Γαϊτανάκι.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Σας ενοχλεί η ύπαρξη αυτών των λίγων και γιατί;
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ερώτηση στην ερώτηση. :- )

    Ερώτηση για τους λίγους: Μήπως εννοεί τους ''σκληροπυρηνικούς'' ;
     
  7. de7

    de7 s

    τραπέζι: check  
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Αιώρα: check.

    Στον κήπο έχει να καθίσουν όλοι όπου γουστάρουν παίδες.

    Welcome and Enjoy.  
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    αν ήξερε τι εννοεί θα το είχε διευκρινίσει. ας μην υποθέτουμε ερήμην.
     
  10. Dasein

    Dasein Regular Member

    Ευχαριστώ, αγαπητέ @Rope-bondage-fan! Σωστή η παρατήρηση σου περί εξέλιξης - και είναι πολύ καλός γενικός κανόνας.
    Εμας μας χρειάστηκε και να αντέξουμε και να εξελίξουμε και να προσαρμόσουμε.
    Εμπειρική παρατήρηση περί ευθυνης- μας έτυχε να έχουν αλλάξει συνθήκες ζωής και των δύο - σε διαφορετικούς χρονικούς περιόδους, ευτυχώς. Ο Κύριος μου στάθηκε πολύ πιο προσεκτικός στον χώρο μου και στην οχύρωση της σχέσης μας πανω στην δικη του αλλαγη απ'οτι κατάφερα να σταθώ εγώ στην δική μου     ωμά και σταρατα- αν και ειμαι της σχολης που θελει την υ να τιμα τις ευθυνες της, αν δεν θα ήταν εκεί με υπομονή και επιμονή- θα τα είχα κάνει συντρίμμια όλα και θα ήταν κρίμα. Ο Κυρίαρχος έχει την ευθύνη, επειδή βλέπει καλύτερα και πιο μακρια- η υποτακτική έχει την ευθύνη κάποια στιγμή να ξεστραβωθει, να μαζέψει την δύναμη της και να ανταποκριθεί στην αλλαγη.    
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Υποθέτω ο ίδιος θα ξέρει ποιους εννοεί.
    Εγώ απλά ρώτησα αν τον ενοχλούν, αυτοί οι λίγοι στους οποίους αναφέρεται και γιατί.
     
  12. Elric m

    Elric m Leave No Cross Unturned

    Φανατικοί, πνευματικά ακαμπτοι ( νεκρά μυαλά ), μισαλλοδοξοι. Καλά αυτοί παντού υπάρχουν σωστά; Εσένα δεν σε ενοχλούν; Η μήπως είμαι ο μοναδικός που ενοχλείται; Δεν νομίζω.