Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχέση και cuckold

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος slioanna, στις 11 Μαρτίου 2018.

  1. slioanna

    slioanna New Member

    Θα ήθελα να ακούσω την άποψή σας. Όχι σε κάποιον γάμο αλλά σε μια σχέση φοιτητών
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το cuckolding απαιτεί πέντε πράγματα:
    1. Εμπιστοσύνη.
    2. Ο ένας να το δέχεται επειδή του αρέσει και το γουστάρει *ΧΩΡΙΣ* άλλα ανταλλάγματα. (*)
    3. Ο άλλος να το κάνει επειδή το θέλει ο ίδιος και όχι επειδή τον σπρώχνει το άλλο μέρος της σχέσης.
    4. Προσοχή, προσοχή και προσοχή.
    5. Ξανά το (1) και το (4)
    Το είδος της σχέσης είναι αδιάφορο.

    (*) Θέλω να πας να γαμηθείς με τον Χ γιατί μου αρέσει η σκέψη αλλά να μπορώ και εγώ να πάω να γαμηθώ με την Υ επειδή εσύ γαμήθηκες με τον Χ

    Όχι φιλαράκι, δεν είναι έτσι. Αν θέλετε να γαμιόσαστε αριστερά και δεξιά αβέρτα ονομάστε το ελεύθερη σχέση. Το εθελούσιο κεράτωμα είναι άλλου είδους παιχνίδι. Το γεγονός ότι εσένα σου αρέσει να βλέπεις το έτερο μέλος να γαμιέται δε σημαίνει ότι το έτερο μέλος έχει τα ίδια γούστα με σένα.
     
    Last edited: 12 Μαρτίου 2018
  3. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Τί είναι το cuckold;

    Edit: Καλύφτηκα απ' τον από πάνω μου. Και συμφωνώ τόσο που δε θα πρόσθετα ούτε σημείο στίξης.
     
  4. slioanna

    slioanna New Member

    Να διευκρινησω. Κάνω κάτι με ένα παιδί υποτακτικου χαρακτήρα. Και οι δύο το σκεφτόμαστε να γίνει κάτι τέτοιο . Εγώ βέβαια θέλω να τον δω να του κάνει και κάτι
     
  5. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Είτε σε γάμο είτε σε σχέση το cuckold είναι ένα κ το αυτο.

    Και προϋποθέτει (συμφωνω) όχι ανταλλαγματα.
     
  6. slioanna

    slioanna New Member

    Συμφωνώ
     
  7. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Το cuckold βελτιώνει πιστεύω τον άντρα υποτακτικο. Τον κάνει καλύτερο συντροφο, ποιο πειθινιο στην αφεντρα του, πιο ζεστό απεναντι της.

    Η αφεντρα βελτιώνεται επίσης γιατί ενδυναμωνεται η κυριαρχική της φυση.
     
  8. Ποια Αφέντρα χρειάζεται επιβεβαίωση και ενίσχυση μέσω μιας πρακτικής ;


    Για εμένα το cuckolding εντάσσεται στην κατηγορία του φετίχ καθαρά. Είναι μια πρακτική που προφανώς εξιτάρει και ερεθίζει και τις δύο πλευρές Ειδάλλως μια από τις δύο θα αποχωρουσε
     
  9. slioanna

    slioanna New Member

    Ναι. Αν και δείχνει και επιβολή
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν είναι επιβολή όταν γίνεται με τη θέληση και των δύο, είναι ερωτικό παιχνίδι. Είναι άλλο πράγμα το cuckolding και άλλο πράγμα το "θα γαμιέμαι με όποιον θέλω και αν σ' αρέσει". Και αυτό παιχνίδι είναι, δεν λέω, αλλά δεν λέγεται cuckolding
     
  11. slioanna

    slioanna New Member

    Εντάξει. Κατάλαβες πως το εννοώ
     
  12. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Αν κάποιος είναι απέξω από το χορό, πολλά του φαίνονται παιχνίδια.

    Δεν είναι όμως παιχνιδια. Είναι τρόπος έκφρασης και τρόπος ζωης.

    Ας εμβαθυνουμε και στα 2 που ειπα:
    Τρόπος έκφρασης.
    Τρόπος ζωης.