Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχέση (υποταγής;)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SadisticUsage, στις 12 Οκτωβρίου 2011.

  1. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Είμαι σχετικά καινούργιος στον χώρο.

    Είχα σχέση και η κοπέλα με την οποία ήμουν μαζί άρχισε να ενδιαφέρεται για το bdsm και πως εκφράζεται αυτό. Εγώ μέχρι τότε περιοριζόμουν στα "βασικά",λίγο σφίξιμο στο λαιμό,προσπάθεια δεσίματος με ζώνες.
    Χωρίς να μου πει κάτι ξεκίνησε να διαβάζει και να ψάχνει. Κάποια στιγμή μου το είπε και προσπάθησα να ανταποκριθώ σε αυτό που έψαχνε. Την ποθούσα αλλά ήταν κάτι ξένο για μένα.
    Στην πορεία και με την καθοδήγησή της (στα θέλω της και τις ανάγκες της) μπήκα στο νόημα και μου άρεσε αλλα κάπου πανω στην αλλάγη υπήρξαν εντάσεισ και χωρίσαμε.

    Είναι πάντα τόσο δύσκολη μια τέτοια μετάβαση;
    Είναι ποτέ εφικτή μια τέτοια μετάβαση;
    Μήπως τελικά δεν είναι ποτέ δυνατή και ήταν μια σχέση υποταγής μου στα θέλω της τα οποια και ποτέ δεν θα μπορούσα να καλύψω;

    Ενώ όλο αυτό με έφερε στον χώρο παράλληλα μου άφησε μια πικρή αίσθηση.
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    τι ειδους εντασεις υπηρξανε ? ετσι χωρις λεπτομερειες δεν μπορει κανεις να σου απαντησει μιας και δεν μπορει να ξερει τι οδηγησε στον χωρισμο..
     
  3. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Σχέση (υποταγής 

    Σαν βασική κατάσταση ήταν ότι ήθελε να ζήσει το bdsm, το απαιτούσε με τον τρόπο της.
    Μού έστελνε με e-mail κάποια κείμενα που της είχαν αρέσει και περίμενε/ήθελε να κινούμαι αντίστοιχα. Εγώ μην έχοντας κάνει κάτι από αυτά κτήμα μου προσπαθούσα να τα βάλω στη σχέση μας ανεπιτυχώς. Και αυτή με κατέκρινε για το πως τα έκανα και παράλληλα ενω φαινόταν πως το ήθελε έλεγε:θέλω αλλά αν δεν μπορείς να το αφήσουμε. Εγώ έβαζα τον εαυτό μου όλο και πιο πολύ σε αυτό.

    Όταν όμως όλο αυτό το κάνεις για πρώτη φορά και συγκρίνεσαι με την ιστορία κάποιων σίγουρα πιο έμπειρων δεν φαίνεσαι λίγος;

    Μπορεί μια σχέση να επιβιώσει κάτι τετοιο;
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    τι σημαινει ανεπιτυχώς ? το BDSM αφορα πολλα διαφορετικα πραγματα. ηθελε υποταγη? σαδομαζοχισμο, εξευτελισμο? σε τι ακριβως δεν "πετυχες". απο οτι λες ουτε η ιδια ειχε εμπειριες, οποτε γιατι να εισαι πιο λιγος απο εκεινην ?
     
  5. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Σχέση (υποταγής 

    υποταγή και ως ένα βαθμό τον σαδισμό που ενώ μου έβγαινε "φοβόμουν" την ασφάλειά της και σχεδόν ποτέ δεν έφτασα στα όρια,ούτε τα δικά μου και σίγουρα τα δικά της.
     
  6. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    ποια ητανε το ορια της δηλαδη ? αφου και οι 2 δεν ειχατε εμπειριες δεν θα επρεπε να σε κατακρινει γι αυτο, αλλα να το ψαξετε και να προσπαθησετε. σε καθε περιπτωση τα βηματα που πρεπει να γινονται ειναι μικρα, ενα καθε φορα και οχι κατευθειαν στα "βαθεια" οταν δεν υπαρχει εμπειρια..
     
  7. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Σχέση (υποταγής 

    και όμως δεν λειτούργησε έτσι,εγώ ήμουν τελείως έξω από τα νερά μου και αυτή έψαχνε την "τελειότητα",δεν κατάλαβα καν πως έγινε όλο αυτό γιατί σε ένα μεγάλο βαθμό το έψαχνε μόνη της και εγώ δεν μπορούσα να ακολουθήσω.


    τα όρια της δεν ξέρω ποια ήταν,ξέρω μόνο πως αντί να μπει σταδιακά στο όλο κλίμα ήθελε να γίνει σκλάβα (ίσως με την πλήρη έννοια) ,τώρα περισσότερα δεν μπόρεσα να καταλάβω
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    η εννοια της λεξης σκλάβας είναι πολυ παρεξηγημένη. οπως και αυτη του σκλάβου. ουσιαστικά σημαίνει απόλυτη παράδοση, ελάχιστοι είναι πραγματικά σκλάβοι, σκλαβες, άσχετα αν χρησιμοποιούν τον όρο αυτό.
     
  9. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Σχέση (υποταγής 

    ήθελε αυτήν την απόλυτη παράδοση,ήθελε να ελένχω τα πάντα,αλλά μεχρι τώρα είχα μάθει να τα συζητώ και να δίνω προφανώς ελευθερία επιλογής, δεν τα ανατρέπεις αυτά σε μια μέρα.

    οπότε να πιστέψω πως μία τέτοια κατάσταση μπορεί να κλονίσει τόσο πολύ μια σχέση;
     
  10. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    μαλλον δεν μπορούσε να πάρει απο την σχέση αυτά που ηθελε. ασχέτως με αυτό, αμφιβάλω για το κατά πόσο ενιωθε έτοιμη για τέτοια M/s σχέση. νομίζω πως είναι εξαιρετικά δύσκολο για κάποια γυνάικα που δεν έχει εμπειρίες να μπει σε μια τέτοια σχέση. διαφορές όσον αφορά την σκλάβα και την υποτακτική θα δεις εδω.
     
  11. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Σχέση (υποταγής 

    Την πρώτη φορά που μου ζήτησε γυναίκα να την πονέσω, δεν ένοιωσα τίποτα απολύτως.. 8 χρόνια μετά έκανα την πρώτη μου απόπειρα να δείρω.. Ευτυχώς η κοπέλα ήταν διακριτική και είχε και το πρόσωπό της καλυμμένο για να μην ακουστούν χάχανα....

    Από τότε πέρασαν σχεδόν 4 χρόνια σε αυτή τη σχέση.. Η σχέση γύρισε σε D/s... Και μετά ξανά σε βανίλλα και μετά παύση και μετά βλέπουμε..
    Αλλά ακόμα δυσκολευόμαστε πάρα πολύ να επικοινωνήσουμε και να συμφωνήσουμε ακόμα και στα βασικά..
    Η αλήθεια είναι ότι περισσότερο προχώρησα με άλλους παρά με την μόνιμη ιδιοκτησία μου, την οποία περιμένω να βρει τον δρόμο ή να τον βρω εγώ για εκείνην...

    Η αλήθεια είναι ότι προσαρμοζόμαστε. Όποιος σου λέει το αντίθετο, δεν έχει ερωτευτεί ποτέ τα άτομα με τα οποία κοιμάται το βράδυ...
    Η ουσία της Κυριαρχίας δεν έγκειται στο κατά πόσο είμαστε πασάδες στα γιάννενα. Γιατι αν η υ μου δεν αναπτύσσεται μαζί μου, δεν ικανοποιείται με αυτά που ικανοποιούμαι κ.ο.κ αυτό δεν είναι σχέση. Δεν μπορώ να προσπαθήσω να κάνω την μοτοσυκλέτα μου να μου φτιάξει καφέ. Αυτό δεν σημαίνει ότι υποτάσσομαι στους περιορισμούς της. Απλά ότι την χρησιμοποιώ για αυτό που είναι φτιαγμένη. Η υ μου κάνει το ίδιο με εμένα... (Η μοτοσυκλέτα πάλι όχι ως άψυχο).. Η σχέσεις είναι αμφίδρομες πάντα..
     
  12. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Σχέση (υποταγής 

    Υπήρξαν περίοδοι που ο ένας σας από τους 2 αδυνατούσε να ακολουθήσει τα θέλω του αλλού; Αν ναι αυτό δεν δημιουργούσε εντάσεις;
    (αν δεν θέλετε να απαντήσετε δημόσια θα ήθελα μια απάντηση σε προσωπικό μήνυμα.)