Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχεσεις απο αποσταση...εχουν ελπιδες?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος slavenatasa, στις 20 Αυγούστου 2014.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ναι.
    Που έτσι άρχισαν και έτσι παραμένουν ή που αλλιώς άρχισαν και έτσι κατέληξαν.
     
  2. skia

    skia Contributor

    Καταρχας, να επισημανω οτι για μενα προσωπικα διαδικτυακη σχεση δε νοειται ως σχεση. Καταλαβαινω οτι καποιοι το υιοθετουν ως τετοια. Ομως...
    Ποσο ελεγχος μπορει να υπαρξει, ποση αληθεια (εκει παει βεβαια το λες ψεματα; εσενα κοροιδευεις κι οχι τον αλλον); Στην ουσια δηλαδη ο καθενας ζει τη ζωη του και στον ελευθερο χρονο, για να ξεφυγει απο την καθημερινοτητα, ριχνει και εναν διαδικτυακο αυνανισμο για να μη χρησιμοποιησω αλλη λεξη. Ριχνει και μια εντολη στο υπο να αυτομαστιγωθει, κι ολα καλα. Θα πει καποιος οτι διαφωνει κι οτι μπορει να ναι ιδανικο. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
     
  3. Dasein

    Dasein Regular Member

    Καταλαβαίνω, ψυχή μου ευγενική   Το αστειάκι μου όμως φέρει και ένα κομμάτι από την αλήθεια μου.
    Μπορεί το σεξ με Εκείνον να είναι τόσο καλό που να αξιζει- τελεια, το δέχομαι απολυτα, είναι ένα μετρο. Θα έχω την γενναιότητα όμως να πω ότι πηγαινοέρχομαι για το τέλειο σεξ μαζί του. Αν θέλω ομως και κάτι ακομη, αναγκαστικά θα δω πρώτα το Πρόσωπο και μετά την αποσταση  Και το Πρόσωπο Του ορίζει στην συνέχεια μέτρα και σταθμά   Σε καμία περίπτωση δεν είναι πρότυπο σχέσεις βέβαια, αλλά ούτε και το κάνουμε για την "μη σχεση".. παραείναι ενεργοβόρο  
    Αν θέλουμε να φτιάξουμε την συγκριτικη κλημακα πρέπει υποχρεωτικά να κρατήσουμε το ίδιο Προσωπο- μπαίνω στην σχέση μαζί Του ή την αρνούμαι λόγο της απόστασης   έτσι έχουμε μια κάποια ακρίβεια και αποφασίζουμε όπως έρθει στον καθένα   Φιλί από την μπουμπου 
     
  4. skia

    skia Contributor

    σωστα
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Έτσι όμως την τούμπαρε τελικά ο Διογένης τη Λαϊδα και την επήδησε στο τζαμπαρντάν, αφού πέρασε τη νύχτα με την γριά και άσχημη υπηρέτριά της, παρόλο που την πάτησε, το φιλοσόφησε.
    Γιατί δεν θέλει κόπο, ούτε χρήμα τελικά, θέλει τρόπο. 
     
  6. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Σχεσεις απο αποσταση...εχουν ελπιδες?
    Οχι!
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και για αποφυγή παρερμηνειών, τα πήρε στη κράνα η Λαίδα που του την έφερε του του Διογένη λέγοντας του πως απόψε το βράδυ , μεγάλε, πηδιόμαστε και αντί να είναι αυτή που τον περίμενε, είχε βάλει στη θέση της μια μεγαλύτερη σε ηλικία και άσχημη υπηρέτριά της.
    Διαδίδει την άλλη μέρα πως έτσι κι έτσι, του το λένε του Διογένη και αυτός απάντησε το "σβεσθέντος του λύχνου πάσα γυνή Λαίς"...
    Και επειδή γούσταρε η Λαίδα που της την είπε έτσι κομψά και ντρίτα, τής το γύρισε στα ίσια το κόλπο δηλαδή, αυτή το εκτίμησε και πηδηχτήκανε...

    Αν σας φέρνει σε κάτι η ιστορία, αν σας θυμίζει ή σας παραπέμπει κάπου, μην το σκέφτεστε, αυτό ακριβώς που σκέφτεστε είναι...
     
  8. masterlord

    masterlord https://youtu.be/9qbRHY1l0vc

    Κουραστικό ακούγεται, αν έχεις σχέση θέλεις στο άμεσο μέλλον και να συγκατοικείς, αν σε θέλω γκόμενα γιατί να σε έχω μέσα στο σπίτι η το αντίστροφο; ρητορική ερώτηση. Εκτός αν είναι στα καράβια....
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μναι...

    Το φανταζόμουν ότι όταν μιλάμε για σχέσεις εξ αποστάσεως έχουμε ένα συγκεκριμένο μοτίβο στο μυαλό.
    Μία μικρή σκέψη πάνω σε αυτό που λες, ο κυριαρχικός που θυμάται την υποτακτική του μόνο όταν καυλώσει ή που ζητάει από την υποτακτική του να κάνει κάτι και εκείνη τον γράφει δεν θα ήταν πολύ καλύτερος και από κοντά και το ίδιο δεν θα ήταν και η υποτακτική που διαλέγει να υπακούσει μόνο αυτά που την βολεύουν.

    Αυτά που εξέφρασα εδώ ως γνώμη αφορούν καθαρά στην βιωσιμότητα μιας σχέσης στην οποία η ασυμμετρία είναι το 90% (κατα προσέγγιση και υπερβολή) του προσδοκώμενου αποτελέσματος και το D/s είναι κάτι σαφώς ορισμένο για όλα τα μέλη της σχέσης.

    Αυτά για το οποίο δεν μπορώ να έχω γνώμη είναι για το αν η Μαριέττα από την Κινέτα (που είναι πρώτη στην τρομπέτα) μπορεί να κάνει αξιόλογο και διαρκές D/s εξ αποστάσεως με τον Γιώργο από το Βόλο (που δεν έχει αφήσει κώλο για κώλο).
     
  10. skia

    skia Contributor

    Καταλαβα πολυ καλα ως προς ποιο μοτιβο μιλησες. Απλα ειναι ουτοπικο στις περισσοτερες περιπτωσεις. Δε λεω οτι δεν υπαρχουν, απλα ειναι δυσευρετες.
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Όχι δυσεύρετες, ψαγμένες νομίζω.
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ειναι κι εκεινος ο εκπληκτικος τυπος ο Τζ. Νας... Που παρ'οτι εζησε ολη του τη ζωη με τους φανταστικους του φιλους παραμενει (νυν και αει) a beautiful mind