Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχοινί για bondage...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος GKnot, στις 16 Δεκεμβρίου 2014.

  1. GKnot

    GKnot New Member

    Κατ'αρχάς καλησπέρα σε όλους γιατί έχω καιρό να παρακολουθήσω το forum.

    Με ευκαιρία την αναζήτηση μου για σχοινί για bondage, ανοίγω αυτό το θέμα για δύο λόγους:

    1. Δεν έχω ιδέα από που να αγοράσω σχοινί από Ελλάδα. Ψάχνω για μαλακό (βαμβακερό???) σχοινί το οποίο να είναι ευχάριστο σε αυτόν που θα δένει.

    2. Και σε αυτό το σημείο διαπίστωσα λοιπόν ότι δεν είμαι κατασταλλαγμένος στο ποιο σχοινί είναι το καλύτερο. Λογικά ο κάθε ένας έχει την δική του προτίμηση. Και αυτός λοιπόν είναι ο δεύτερος λόγος που γράφω. Θα ήθελα να μάθω σε αυτό το thread τις προτιμήσεις του καθενός όσον αφορά υλικό, διάμετρο και αν είναι δυνατόν και την πληροφορία του τόπου αγοράς του, διότι το ίδιο σχοινί μπορείς να το πληρώσεις πολλές φορές πάνω αν το πάρεις από το λάθος μέρος ( από προσωπική εμπειρία πάντα)
     
  2. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    Εγώ αγόρασα την άκρη από το καραβόσκοινο μιας τράτας,
    κρίμα που όταν η τράτα φεύγει τους παίρνει και μαζί.  
     
  3. GKnot

    GKnot New Member

    Καλό θα ήταν να πάρεις και την τράτα να μην σε κόβουν πριν τελιώσεις.
     
  4. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


     
  5. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    η Υψηλη Τεχνη της Μπαχαλοποιησης ενος θεματος, που θα μπορουσε να εξελιχτει...

    Εξαλλου, φορουμ εξ ορισμου, ειναι ο χωρος ανταλλαγης αποψεων και πληροφοριων.

    Πως του΄ρθε του μ^%%#%@α να ρωτησει, που θα βρει σχοινι για μπονταζ εδω, ειναι αποριας αξιο...
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

  7. GKnot

    GKnot New Member

    Ναι το διάβασα αυτό το thread, αλλά να πω την αλήθεια μου δεν με κάλυψε. Για αυτό είπα και εγώ να ρωτήσω εδώ, αλλά δεν βλέπω φως.
    Εκτός και αν γίνεται μποϋκοτάζ στο σχοινί και δεν το ξέρω.

    Πάντως πραγματικά, δεν πιστεύω ότι δεν έχει απασχολήσει και άλλους στον χώρο το θέμα. Πείτε καμία άποψη να πάρουμε καμία ιδέα και εμείς οι λιγότερο έμπειροι. Εκτός και αν είναι κάποιο επαγγελματικό μυστικό (για αυτούς που το έχουν ως επάγγελμα) και δεν μπορούν να το αποκαλύψουν.

    Εν πάση περιπτώσει το thread εδώ είναι και όσοι πρόθυμοι ας γράψουν.

    Υ.Γ.
    @Koproskylo: αρχίζω να πιστεύω ότι κάποιο φετίχ παίζεις με τις τράτες και το φέρνεις απέξω απέξω.
     
  8. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

  9. GKnot

    GKnot New Member

    Αυτά είναι. Αν κάνεις και ένα tutorial βιντεάκι για κόμπους με αυτό το σχοινί με την χρήση μόνο των χεριών, με έπεισες και αγόρασα τουλάχιστον 100m!