Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΤΙΜΩΡΙΑ;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astir, στις 24 Ιανουαρίου 2006.

  1. Astir

    Astir Guest

    Κι αν ναι, ποια;
    Αν σας προσκαλούσε η σκλάβα σας για φαγητό κι έφιαχνε το φαγητό που ξέρει πως δε σας αρέσει; πως θα αντιδρούσατε;;;;;;
    Κι αν, ακόμη χειρότερα, δυο φίλες σκλάβες έκαναν το τραπέζι στους Κυρίους τους και η δε μια έβαζε μαϊντανό και άνιθο που σιχαίνεται ο Κύριος της, η δε άλλη έφτιαχνε πρασόρυζο που προσωπικα απαιχθάνομαι πως θα τις τιμωρούσατε;;;;;;;
    Α.
     
  2. DarkSide

    DarkSide Regular Member

    Αγαπητε Astir εδω βαζεις και αλλο θεμα , η σκλαβα να κανει κατι εσκεμενα για να τιμωρηθει . Περαν λοιπον της τιμωριας που αν εγω ημουν σε αυτη την θεση δεν θα επεβαλα γι αυτο και μονο τον λογο , οτι προκαλεσε την τιμωρια , ειναι καλο να μας που οι σκλαβες αν και για ποιο λογο θα προκαλουσαν την τιμωρια τους .
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Κύριε Astir αυτό που περιγράφεται είναι καθαρά για πρόκληση και πρόσκληση σε παιχνίδι/ τιμωρία και εάν αυτό το βρίσκεται αποδεκτό τότε νομίζω πως ότι και να της κάνετε στα πλαίσια που Σας διασκεδάζει καλό είναι. Σε μια τέτοια περίπτωση αφήνω τις απαντήσεις στους Κυρίαρχουν και την φαντασία Τους.  

    Από την άλλη, αν πραγματικά Σας δυσαρεστεί αυτό που έκανε, τότε καλό είναι η σκλάβα να μην παρει την τιμωρία που φαντάζεται πως της αναλογεί. Θα πρότεινα λοιπόν να την βάλετε να φάει όλη την κατσαρόλα κατευθείαν από το πάτωμα με τα χέρια δεμένα πίσω, να το γλύψει μέχρι να μην χρειάζεται σφουγγάρισμα και να μαγειρεύει και να τρώει το ίδιο φαί ας πούμε για 7 μέρες.

    Κύριε DrakSide, μπορεί να συμβαίνει συνειδητά ή ασυνείδητα γιατί τους έχει λείψει το domination, γιατί αισθάνονται το λουρί τους χαλαρό, γιατί θέλουν να δοκιμάσουν το μέχρι που τις παίρνει ή γιατί έχουν πάρει γραμμή από τον Κυρίαρχο πως τέτοιες προκλήσεις θα οδηγήσουν σε ψευτοτιμωρίες τύπου session που θα απολαύσουν και οι δύο.
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    RE: RE: ΤΙΜΩΡΙΑ;;;

    Χμμ... θα συμφωνήσω εδώ με την carissa[L_T] καθώς το καλύτερο είναι να κάνει και αυτή κάτι που ίσως να μην της αρέσει, όπως αυτό που περιέγραψε η carissa.

    Άλλες εναλλακτικές:
    1. να φάει φαΐ που δεν της αρέσει
    2. να κάνει κάτι που δεν της αρέσει (π.χ. να κυκλοφορήσει χωρίς εσώρουχα έξω στο δρόμο και στη δουλειά)
    3. να κάψεις το φαΐ που μαγείρεψε και να της το δώσεις να το φάει...
    οι συνδιασμοί είναι άπειροι, αρκεί να υπάρχει φαντασία  
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τώρα έμένα γιατί αυτό δεν χωράει στο κεφάλι μου?
    Μιλάμε για ανεκπαίδευτη υποτακτική/σκλάβα που ακόμη δεν συνειδητοποιεί τι θέλει? Γιατί αν όχι τότε κάτι δεν μπορώ να κατανοήσω.

    Ποια η λογική να κάνεις οτιδήποτε γνωρίζεις πως δεν Αρέσει Στον Κύριο σου εκτός κι αν θες ξεκάθαρα να Τον αμφισβητήσεις και στη 2η περίπτωση να Τον ρεζιλέψεις κιόλας μπροστά σε άλλους, ακυρώνοντας την Κυριαρχία Του?

    Δεν μπορώ να το δω ούτε σαν ερωτικό κάλεσμα, ούτε σαν πρόσκληση για domination, με συγχωρείτε...

    Μιλήσατε για σκλάβα. Κάτι τέτοιο το θεωρώ αδιανόητο να περάσει έστω απ΄το μυαλό μιας σκλάβας.

    Πρόκληση για τιμωρία?
    Καθαρά δηλαδή topping from the bottom?
    Αμφισβήτηση καθαρή της Κυριαρχίας και μεταφορά της εξουσίας στα χέρια της σκλάβας?
    Κι αν Ο Κύριος τιμωρήσει δεν κάνει ουσιαστικά αυτό που η σκλάβα θέλει σε περίπτωση που το κάνει αυτό για πρόκληση τιμωρίας? Ποιος υπηρετεί ποιόν δηλαδή, δεν κατάλαβα.

    Βέβαια ο καθένας τα βλέπει διαφορετικά.
    Ξέρω πως αν τολμούσα τώρα να κάνω κάτι τέτοιο, θα στερούμουν επ΄ άπειρο το Ds αν δηλαδή παρέμενα σκλάβα Του μετά από τέτοιο ρεζίλεμα.
    Ε! το ένστικτο της επιβίωσης είναι μεγαλύτερο απ΄ την όποια αντίδραση τέτοιου είδους!  

    Εκτός πια κι αν οι υποτακτικές αυτές, ήθελαν να παίξετε όλοι μαζί και θεώρησαν πως αν τα κάνουν μαντάρα και ρεζιλεψουν τόσο πολύ τους Κυρίους τους, αυτοί θα τις τιμωρήσουν παρέα.   κάτι που και πάλι παραπέμπει σε ελλειπή αν όχι κακή αντίληψη της θέσεως τους.
     
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    xaxa! πολύ καλό αγαπητέ ΑΣΤΙΡ

    εγω πιστεύω πως 2 πραγματα μπορεί να συμβαίνουν...

    ή δεν ειναι σκλάβες αυτες!!!! και χρήζουν αυστηρής εκπαιδευσης και πειθαρχιας


    ή.... ή... αγαπούν τρελλά τους Αφέντες τους και προσπαθούν να βελτιωσουν απο αποψης υγιεινής αλλα και gourmet τη διατροφή Τους.

    τι να πω αλλο???
    φανταζομαι οτι ειναι το 2ο παντως
     
  7. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    Δεν θέλω ούτε ανιθο ούτε μαϊντανό ούτε ...ωμά ουτε τσιγαρισμένα...
    Τις αρωματικές ουσίες μπαχάρια, κανέλα, μάραθο, κάρδαμο, μοσχοκάρυδο με μέτρο παρακαλώ... αντε να πεσεις σε καμμια πολίτισα να σου πω εγω..
    Ομως το φαγητό πρέπει να εχει δική του γεύση, όχι εκείνη του μπαχαριού.. Τα γεμιστά μπορούν να μυρίζουν γεμιστά και χωρίς να βάλεις κανελογαρύφαλο...
    Ναι στο δυόσμο, το βάζει η γλυκειά μου η μανούλα στα κεφτεδάκια..
    Ναι και στο σελινο που μαζί με το χοιρινό και αυγολέμονο μου αρέσει πολύ..κανεις μανιάτης?
    Οχι και στα πολλά τα κρέατα και τα ζαμπον παιδιά λόγω του ουρικού (δεν θα είστε παντα παιδιά..)

    Αντε τώρα να βρεθεί σαμπουλίνα να μου κάνει το τραπέζι...Μόνο αν έχει στο μυαλό της την τιμωρία!
    Και αυτές οι δύο οι συγκεκριμένες, επειδή τυχαίνει να είναι άριστες μαγείρισες, μονο την τιμωρία είχαν στο μυαλό τους!
     
  8. Astir

    Astir Guest

    Κι εγώ σ αυτό το συμπέρασμα καταλήγω Peters35.
    Αυτό που πολύ σωστά ανέφερε, ως πρώτη πιθανή εκδοχή, η MP'slave, αυστηρή εκπαίδευση και πειθαρχία, και σ αυτό που καταλήγει η δική σου τοποθέτηση!
    Μόνο την Τιμωρία είχαν στο μυαλό τους οι... αχαρακτήριστες!
    Αλλα... απ την άλλη... η τιμωρία για την τιμωρία...;;;
    Α.
     
  9. King^Style

    King^Style Regular Member

    Τα κανίς, εκείνα τα μικρόσωμα σκυλάκια που λόγω έλλειψης αυτοπεποίθησης, προκειμένου να τραβήξουν την προσοχή του Ιδιοκτήτη τους , γαυγίζουν, κάνουν ζημιές κτλ κτλ κτλ...Ε κάτι τέτοιο μου θυμίζει το όλο θέμα.
    Συμφωνώ, όπως πάντα άλλωστε, με τις απόψεις της αγαπητής lara[E-p].
    Όσων αφορά το post του Peters35...και εδώ θα συμφωνήσω...αν και στο αγαπημένο μου ταρ-ταρ θέλει μόνον λίγη ρίγανη-αλάτι και πιπέρι.
    Μπουκιά και συγχώριο το κάναμε, Κυριολεκτικά! (Το πιάσαμε το υποννοούμενο ε;!) 
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Αν και μου είναι δύσκολο να σκεφτώ τέτοια συμπεριφορά σκλάβας να γίνεται συνειδητά, Κύριε Astir, όμως, αλλοίμονο  , γνωρίζω ότι τέτοια πράγματα συμβαίνουν. Κάποιες φορές, το (αναθεματισμένο) υποσυνείδητο, οδηγεί την (δόλια) femsub να κάνει πράγματα που (μάλλον) γνωρίζει ότι δεν θα Του αρέσουν.

    Πολλές οι αιτίες. Το Dom me dammit, μπορεί να παίζει, αλλά όχι σίγουρα. Μπορεί να παίζει και το αντίθετό του, πώς να Βρείτε άκρη Κύριε Astir, εδώ και ο Freud δήλωσε κάποια στιγμή ότι δε βρίσκει άκρη με τις γυναίκες!

    Αν Του είχα κάνει κάτι τέτοιο θα με καθησύχαζε και θα με έκανε να νιώθω ωραία και ασφαλής, αν μου Είχε πει "δε Μου αρέσει αυτό που έφτιαξες, πέτα το και ξαναμαγείρεψε τώρα" και Αξίωνε να Του μαγειρέψω, τη δεύτερη φορά, με έναν δύσκολο τρόπο.

    Το απείρως χειρότερο για μένα, θα ήταν να Φάει αυτό που Του είχα φτιάξει και να μου Έλεγε, όταν, συντετριμμένη, αποτέλειωνα το σερβίρισμα, αφού δε θα μου Είχε Επιτρέψει, φυσικά, να καθίσω μαζί Του "δεν πειράζει καλή Μου, μία άλλη φορά, καλύτερα".   με γοερά δάκρυα...

    Εδώ νομίζω ότι οι δύο φίλες ήθελαν παιχνιδάκια. Ίσως ένα ομαδικό one-to-one; Η femsub διαίσθησή μου, μου λέει ότι η αντιμετώπιση από πλευράς Herrenvolk μάλλον χιούμορ θα χρειαζόταν... και ίσως, κάποια ετοιμότητα  

    Κύριε Peters35, κάθε γυναίκα νομίζω, έχει από πολύ νωρίς αποκρυπτογραφήσει τα γούστα του εραστή της στο φαί, τουλάχιστον σε γενικές γραμμές. Και η σκλάβα επιπέδου και η σκλάβα δαπέδου και η Κουλιανού και η περιπτερού, νομίζω, σε αυτό το θέμα με τον ίδιο τρόπο πάνω κάτω λειτουργούν. Η σαμπουλίνα που λέτε, υποθέτω, έχει εκπαιδευτεί να ρωτάει όταν δε γνωρίζει, οπότε... μάλλον μπορεί να σας καλύψει, έτσι δεν είναι;

    Άρα, όπως λέτε κι εσείς, μάλλον είχε την τιμωρία - παιχνίδι στο νου της και ...

    ... ναι μεν δε Φάγαμε καλά, Περάσαμε όμως σπουδαία...
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    Γυναικειες ορμονες φιλε Astir...Αυτη ειναι η απλη εξηγηση στη θεωρια επι χάρτου..

    Στην πραγματικότητα τωρα η απαντηση ειναι μονο μιαζ: Tιμωρία. Το ειδος το αποφασιζεις εσυ..

    Ενα να θυμασαι: η σκλαβα δεν πρεπει να σηκωνει κεφαλι..αλλοιως φταις εσυ..
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: ΤΙΜΩΡΙΑ;;;

    Όλοι σχεδόν συμφώνησαν πως είναι αποδεκτό η σκλάβα να κάνει επίτηδες τέτοια χοντρά λάθη, και να πάρει τιμωρία.
    Το θέμα που θέτει όμως Ο DarkSide είναι πιστεύω απίστευτα σημαντικό.

    Γιατί σε μένα μοιάζει πως αν η σκλάβα έχει κάνει κάτι εσκεμμένα για να τιμωρηθεί, τότε τιμωρόντας την, απλά κάνεις αυτό που θέλει...δηλαδή την υπηρετείς εσύ αντί να υπηρετεί εκείνη εσένα?