Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΤΟ ΠΑΡΤΥ....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 19 Μαϊου 2006.

  1. Mistress_Despoina

    Mistress_Despoina Regular Member

    Re: Απάντηση: ΤΟ ΠΑΡΤΥ....

    Υπάρχει κανένα παράδειγμα και το λες?
    Έχεις υπόψιν πολλούς διοργανωτές δηλαδή, η το λες έτσι γενικά και αόριστα για νάχαμε να λέγαμε?
     
  2. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Re: Απάντηση: ΤΟ ΠΑΡΤΥ....

    Yiannis, συνήθως...

    Απλά δεν γνωρίζεις καλά το συγκεκριμένο θέμα και απαντάς θεωρητικά...

    Στην προκειμένη δεν ισχύει. Κανείς δεν είπε πως το προηγούμενο πάρτυ ήταν αποτυχία. Απλά είχε σχετικά μικρή προσέλευση, μέσα από την κοινότητα (σε σχέση με κόσμο εκτός) και αυτό είναι άξιο συζήτησης.

    Το πραγματικό ζήτημα είναι αν είμαστε έτοιμοι στην Ελλάδα να ζήσουμε αυτά που ονειρευόμαστε και αν μπορούμε να περάσουμε καλά με αυτό που είμαστε και με αυτό που ζητάμε...
     
  3. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: ΤΟ ΠΑΡΤΥ....

    Δε μπορούμε να συμφωνήσουμε. Έχουμε και οι δύο παρεβρεθεί σε διοργανώσεις πού είτε δεν ξέραμε καν το διοργανωτή, είτε δε μας αφορούσαν οι διάφορες ικανότητές του/της. Είναι ευχάριστο να ξέρεις το διοργανωτή, αλλά δεν αποτελεί κρίση για την ποιότητα της διοργάνωσης!
     
  4. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: ΤΟ ΠΑΡΤΥ....

    Σίγουρα άλλοι είναι έτοιμοι, άλλοι δεν είναι.

    Δυστυχώς οι δικές μας εμπειρίες ήταν κάπως απογοητευτικές, με μία ή δύο εξαιρέσεις. Ο γράφων (που έχει και περισσότερη εμπειρία στην ελληνική σκηνή) έχει βιώσει διάφορες ελαφρά κωμικές σκηνές που επιδεικνύουν τις αναστολές και τα ταμπού αυτών που δεν είναι έτοιμοι, και που δε θα είναι ποτέ έτοιμοι.

    Το αγαπημένο μου παράδειγμα είναι η πραγματικά ΜΟΝΑΔΙΚΗ ατάκα «δε μπορώ να συζητήσω για το BDSM με άλλο άντρα! Εγώ δεν είμαι gay!»

    Και το μεγάλο σοκ ποιο είναι ως προς την ελληνική σκηνή σε σχέση με την σκηνή σε άλλες Ευρωπαϊκές χώρες;

    Δεν είναι το ποσοστό προσέλευσης! Δεν είναι το ποσοστό αυτών που παίζουν ως προς αυτούς που βλέπουν. Δεν είναι καν ο αριθμός και το είδος των διοργανώσεων/πάρτι/clubs κλπ κλπ. Η βασική και κυριότερη διαφορά είναι η ασύστολη, κυνική και πικρή γκρίνια απ'όσους δε δικαιούνται να γκρινιάζουν.
     
  5. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΤΟ ΠΑΡΤΥ....

    Γενικός κανόνας αγαπητή που ισχυει στα parties όλων των ειδών ειτε μεσα΄είτε εξω
    απο οποιαδήποτε κουλτούρα ή κοινότητα.
    Οταν εχεις περασει καλά σε ενα παρτυ (ειναι δοκιμασμενο δηλαδη) τότε την επόμενη
    φορα θα εχει ακόμα περισσότερο κόσμο μια και τα νεα για τις προηγούμενες επιτυχίες
    του θα εχουν διαδοθεί.

    Ισχύει και η αντιστροφη όψη του νομίσματος. Τα ασχημα πάρτυ δυσφημίζονται σε
    χρόνο μηδεν.

    Απλα ειναι τα πραγματα, γιατι να τα κανουμε σύνθετα?
     
  6. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΤΟ ΠΑΡΤΥ....

    Εσύ πώς τις έχεις βρει τις αντίστοιχες ελληνικές διοργανώσεις ως τώρα; Κι αν είναι όντως τόσο χάλια όσο λένε, τι μπορεί να βελτιωθεί;
     
  7. Archon

    Archon sometimes sickness has fun



    το παιρνω πισω...
    τελικα ισως και η σαουδικη αραβια να ειναι
    ο μελλοντικος μου προορισμος!!!
     


    http://www.ibctoday.com/News/ViewNewsItem.aspx?newsItemId=11284
     
  8. BDSMan34

    BDSMan34 New Member

    Das glaubst du mal selber nicht... φιλε μου..
     
  9. slave24gr

    slave24gr New Member

    υπεροχη εμπειρια...
    υπηρχε και συναγωνισμος....!
     
  10. ποιο αυτοκινητο αγορασες?
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Μην εισαι περιεργος, αν ηθελα να το αναφερω θα το ελεγα απο την πρωτη στιγμη
     
  12. οπως θελεις.και δεν ειμαι περιεργος