Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ταπείνωση - Εξευτελισμός (Humiliation)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Σήμερα συνειδητοποίησα μια χειρονομία που βρίσκω εξόχως humiliating (με την έννοια της ταπεινότητας που φέρνει σε αυτόν που τη δέχεται προς αυτό που του το κάνει, όχι του εξευτελισμού): να σου ψάχνει ο Άλλος το στόμα με το χέρι Του, να βάζει μέσα τα δάχτυλα Του, να σου πιάνει τη γλώσσα, να στην κρατάει και ας τρέχουν τα σάλια σου ρυάκι και ας προσπαθείς μάταια να κλείσεις το στόμα σου.
    Δεν ξέρω γιατί μου φαίνεται έτσι αλλά μάλλον το στόμα έχει κάποια σημασία και σε επίπεδο εξουσίας...  
     
  2. scrpns

    scrpns Guest

    Πιστευω πως με τον εξευτελισμο κατορθωνεις την ταπεινωση του υποτακτικου/ης σκλαβου/ας. Θεωρω πως ο δημοσιος ισως ειναι ανεξελεγκτος και δεν φερνει τα σωστα αποτελεσματα
    Οσον αφορα τα ορια αναλογα την επαρση του υποκειμενου...
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Για μένα ο εξευτελισμός υφίσταται μόνο ως παιχνίδι, μπορώ να το τερματίσω, να ξεπεράσω κάθε όριο, αλήθεια, με την προϋπόθεση ότι δεν μπαίνει στο μυαλό κανενός εκ των συμμετεχόντων ότι κάποιο από τα κομμάτια του ερωτικού εξευτελισμού θα μεταφερθούν στις ισορροπίες της ανθρώπινης σχέσης τους...
    Εκεί ο καθένας έχει την θέση και την αξία του...
     
  4. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Πολύ σωστά. Για την ακρίβεια όσο ο καθένας έχει την αξία και τη θέση του, τόσο περισσότερο παιχνίδι μπορεί να δεχτεί. Τόσο πιο εύκολα αφήνει και δίνει τον εαυτό του. Και εκεί τα όρια πια είναι πραγματικά υψηλά.
     
  5. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Σαν σκέψη με απασχολεί εδώ και καιρό. Και νομίζω πως είναι όντως υπέροχη αίσθηση και πολύ "βασανιστικό" σαν παιχνίδι  .

    Πόσο μάλλον όταν το λέει και κάποια, που το έχει δοκιμάσει.
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Άντε να συνεννοηθούμε σε αυτό το επίπεδο λοιπόν, αν μιλάμε διαφορετική γλώσσα, γι αυτό σε άλλο νήμα μιλάω για την συμβατότητα και την τονίζω... 
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ναι ναι!! Είναι υπέροχη αίσθηση. Και ναι είναι ΚΑΙ πολύ βασανιστικό. Η φυσική τάση είναι να κλείσεις το στόμα σου, να τραβηχτείς, να δαγκώσεις τον εισβολέα στο στόμα σου (το χέρι αλλά ακόμη και τον ίδιο).  

    Όσο πιο βαθειά είναι όμως η κυριαρχία του άλλου πάνω σου (πάνω μου, να μιλάω για το πώς το νιώθω εγώ, δεν ξέρω τι ισχύει γενικά) τόσο πολεμάς πιο έντονα το ένστικτο σου να απομακρυνθείς.
    Να μείνω-να φύγω-να μείνω-να φύγω-να μείνω-να φύγω-να μείνω-να φύγω-να μείνω-να φύγω-να μείνω! Είναι ένα παιχνίδι μέσα μου που παίζει πααααρα πολύ εκείνη την ώρα. Και παίζει κάθε μα κάθε φορά, ακόμη και μετά από χρόνια σχέσης με το άτομο που μου το κάνει. Αυτή η σύγκρουση μέσα μου, μου δημιουργεί ένα τρέμουλο σε τέτοιο σημείο που τελικά γίνεται ακινητοποιητικό: δεν ξέρω πού θέλω τελικά να πάω και μένω ακίνητη. Αυτό το βιώνω σαν μια τρομερά έντονη επιβολή και εξ ου μου είναι άπειρα απολαυστική  
     
  8. gero

    gero Regular Member

    Μου το εχει κανει ωτο/λογος και δεν ενιωσα καμμια υποτακτικοτητα.
    Ισα ισα παρακαλουσα να βρει λυση στο προβλημα μου    

    Περα απο την πλακα,εχεις ενα δικιο σε αυτο που φανταστηκες!
     
  9. Μάλλον ανακάλυψες το drooling
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Σήμερα μαθαίνω ότι το λένε έτσι!!! Brave new wor(l)d!
    Ευχαριστώωωωω  
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Κανένα medical fetish το λοιπόν    
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Απέναντι όρθια, όσο τρως.. για την περίπτωση και μόνο που χρειαστείς κάτι      
    Πιάσε την φέτα