Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα ''βαποράκια'' της υποταγής..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 11 Οκτωβρίου 2016.

  1. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Όλα αυτά τα χρόνια που βρίσκομαι σε αυτόν τον χώρο και ζωή να έχω είναι 17 αυτά τα έτη παρατηρώ εδώ αλλά και στο εξωτερικό που έχω ζήσει (όχι όμως τόσο έντονα), μία εντατική προσπάθεια από την πλευρά των υποτακτικών ανδρών να ''πουλήσουν'' την υπόταγη τους. Βλέπω συνεχώς να ''πλασάρουν'' τις δικές τους φαντασιώσεις ως τις αναγκαίες συνθήκες για να γίνει η σχέση, το ''παιχνίδι'' όπως εσείς θέλετε πείτε το.

    Ένας χώρος σαν αυτό εδώ που πραγματεύεται την Γυναικεία Κυριαρχία θα έπρεπε και πρέπει να στρέφεται γύρω από την Γυναίκα, τα θέλω της, τις ανάγκες και τις επιθυμίες της. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πώς ένας υποτακτικός άνδρας μπορεί να κρίνει και να κατακρίνει τις πράξεις μιας Κυρίας;

    Μήπως λοιπόν, όλα αυτά τα ''βαποράκια'' της υποταγής όπως τα ονομάζω εγώ, πρέπει ν' απομακρυνθούν;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ωραίο νήμα.

    Αυτό θα έλεγα ισχύει & στις υπό, έχει χαθεί η μπάλα, νταξ πιστεύω ακόμα στα θαύματα, κάτι μπορεί να αλλάξει.

    Ερώτηση: φταίνε μόνο τα "βαποράκια" ;
     
  3. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    Να απομακρυνθούν μόνο εάν δεν μπορούν να διδαχθούν ώστε να βελτιωθούν.  
     
  4. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    μιλώντας ξεκάθαρα για τους άνδρες υ απέναντι στις γυναίκες Κ ναι..

    πχ δεν μπορει να λεει μια Κ θα τον χρησιμοποιησω και δε με νοιαζει πως αισθανεται γιατι για αυτο τον θελω να ειναι το αντικειμενο μου και η απαντηση να ειναι κραξιμο του στυλ αραξε τα κιλα σου κι ετσι..

    Δεν είναι σωστό αυτό το πράγμα.
     
  5. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    @Guruni

    Το πως μιλάει ένας άνθρωπος έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του και την παιδεία του και όχι με το τι "στάτους" είναι...
    Σαφώς κατ'εμε θα έπρεπε ο/η υπο να έχει ευγενή χαρακτήρα αλλα το τι ισχύει στην πραγματικότητα είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...

    Θα ήθελα όμως να σε ρωτήσω.
    -Δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στον υπο με τον slave?
    Αν έχω καταλαβεί καλά και διορθωσέμε αν κάνω λάθος... Ο/Η υπο είναι πιο ελεύθεροι και υποτάσονται σύμφωνα με την θελησή τους έτσι δεν είναι;
    Αν λοιπόν κατέχουν αυτή την "ελευθερία" γιατί να συμφωνήσουν να χρησιμοοποιηθούν ως αντικείμενο;

    -Και κατ εσέ διαφέρει αν είναι υπο 24/24 ή αν είναι μόνο για role play?

    *Κάνω αυτόν τον διαχωρισμό διότι αντιλαμβάνομαι ότι διαφέρει η συμπεριφορά του υπο μέλους...
     
  6. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    γράφοντας για το υ αναφερομαι γενικά στη συμπεριφορά των ανδρών υ ανεξαρτήτως αν ειναι και σκλάβοι αυτοί..

    Το σκλάβος για εμένα είναι κατάσταση όχι ιδιότητα.

    Γίνεσαι σκλάβος σε άνθρωπο, δεν είσαι σκλάβος.

    Τώρα για το παράδειγμα, το να χρησιμοποιήσει μια Κυρία έναν άνδρα σαν παιχνίδι της, αντικείμενο της και να μην την ενδιαφέρει το πώς θα αισθανθεί αυτό το αντικείμενο είναι κάτι που θεωρώ δεδομένο ότι θα το έχουν οριοθετήσει και το υ και η Κυρία εξ αρχής. Το θέμα στο παράδειγμα είναι ότι η Κυρία κατακρίνεται γιατί κάνει αυτό που την ευχαριστεί, ειδικά από την στιγμή που το υ συναινεί να χρησιμοποιηθεί σαν αντικείμενο, αλλά στο φαντασιακό του δυστυχώς το έστρεφε γύρω από αυτόν, για εμένα αυτό είναι απαράδεκτο από τη μεριά του άνδρα υ.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Να απομακρυνθούν απο που?
     
  8. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    από το περιβάλλον της Γυναικείας Κυριαρχίας.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τρελαίνομαι για λαϊκά δικαστήρια...
    Γιέα..!
    Ζούμε μεγάλες στιγμές...
    Ήδη βλέπω την μαντάμ Λουλού την ράφτρα να κάθεται στους κατήγορους πλέκοντας και τον μεσιέ Ανρί τον υπαίθριο μανάβη, που μασάει ένα καρότο, να καταδικάζουν έναν άμοιρο φετιχοσούμπο, που δεν τον προίκισε ο θεούλης με το "μυαλό" των κατηγόρων του...
     
  10. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Με συγχωρείς αλλά με μπέρδεψες λίγο.
    Λές οτι ο σκλάβος είναι κατάσταση όχι ιδιότητα...
    Σαν καινούργια γιατί δεν το έχω βιώσει και δεν μπορώ να μιλήσω εκ πείρας... καταλαβάνω ότι το sub & slave ειναι βαθμίδες... κάνω λάθος;
    Άρα διαφέρει και η συμπεριφορά ως προν την Κ.
    Συμφωνώ σε αυτό που λές περι συμφωνίας... αλλά νομίζω πάει στην slave κατηγορία αυτό... εκεί με μπερδεύεις...
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αν αυτό το νήμα δεν είναι ξεκάθαρος κοινωνικός αποκλεισμός με έντονη ρατσιστική διάθεση, να μού πει κάποιος τι είναι...
    (Και είμαι από αυτούς που γελάω με τα καμώματα των σούμπων αυτώνανε)...
    Αποκαλυφθείτε, αποκαλυφθείτε, στο τέλος, πού θα πάει, θα το ακούσουμε ...το ποίημα..!
     
  12. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Πως λες να τα απομακρυνουμε λοιπον ;
    Να τα παμε σε στρατοπεδα συγκεντρωσης ;