Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα ''βαποράκια'' της υποταγής..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 11 Οκτωβρίου 2016.

  1. gaby

    gaby Guest

    Αυτό το λέω μπαλάκι στην εξέδρα. Προφανώς εννοούσα Κυρία διατεθειμένη να κυριαρχήσει. Ξαναρωτώ, βρίσκουν; Επειδή οι σημειώσεις μου στο σημείο αυτό δεν δείχνουν υπερβολικά πανηγυρικά αποτελέσματα.
     
  2. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Σπάνια. Γιατί δεν αναζητούν Κυρία στην πραγματικότητα. Εκείνη το καταλαβαίνει, αυτοί όχι. Το αντιλαμβάνονται, ίσως αργότερα.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Και εγώ αυτό έχω καταλάβει. Λίγο πιο κομψά να το έκαναν και θα τους έλεγα παιχταράδες  
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Η σκηνή αυτή, έχει ψωμί ...
    Γιατί άραγε σπανίζουν οι πραγματικοί υποτακτικοί και οι πραγματικές υποτακτικές;
    Πως ορίζονται ,αλήθεια, οι πραγματικοί υποτακτικοί και οι πραγματικές υποτακτικές;
    Απο ποιά αβυσσο αναδύεται η "εσωτερική ανάγκη" της υποταγής;
     
  5. angel42

    angel42 Regular Member

    Θα είχε πολύ ενδιαφέρον για εμένα αλλά πιστεύω και για άλλους και άλλες να καταθέσεις τις δικές σου σκέψεις σου πάνω σε αυτά τα ερωτήματα, αγαπητέ @underherfeet. Για σήμερα κατέθεσα ότι είχα να καταθέσω. Αύριο πάλι μέρα είναι... Α.
     
  6. danos

    danos Regular Member

    τι παραλήρημα ειναι παλι αυτο ?
    δηλ πιστεύεις πραγματικα στην σκλαβια ?
    τζαμπα οι αγωνες που εγιναν παγκοσμιως  
    τεσ πα ασ τοποθετηθώ και εγω επι του θέματος ..............
    ΑΠΟ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΧΟΡΤΑΣΑ,ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΑ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΚΙΜΑ
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    βουρκώσαμε...
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    και να προσέχετε οι Κυρίες γιατί αν κάνετε παιχνίδι με βαποράκια της υποταγής ξέρετε πως θα σας χαρακτηρίσουν οι πραγματικοί υ...    
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor


    Σε ένα πεδίο συναινετικής κυριαρχίας και υποταγής , οι έννοιες αποκτούν μια σχετικότητα.
    Οταν δεν υπάρχει πραγματική κυριαρχία, και δεν υπάρχει πραγματική κυριαρχία στο βδσμ στο βαθμό που δεν επιβάλλεται, (δεν υπερ-ισχύει ο ένας του άλλου) αλλά συμφωνείται, δεν μπορεί να υπάρχει και πραγματική υποταγή, πραγματικοί υποτακτικοί.

    Σε ποιά βάση ομως γίνεται αυτή η συμφωνία κυριαρχίας-υποταγής δύο ανθρώπων ,αφού δεν υπάρχει επιβολή, κατίσχυση του ενός επι του άλλου;
    Στην κοινή επιδίωξη της καύλας /απόλαυσης /ευδαιμονίας που θα προκύψει και για τους δυό μέσω αυτής της συμφωνίας, λέω εγώ. Υπάρχει άλλη πρόταση;

    Αν ο συλλογισμός είναι σωστός, το αμέσως επόμενο ερώτημα που προκύπτει είναι, "τι χρειάζεται να πέσει στο τραπέζι για να επιτευχθεί ο στόχος;"
    "Tα θέλω, οι ανάγκες και οι επιθυμίες " του κυριαρχικού πόλου απο τη μιά, "η εσωτερική ανάγκη" για υποταγή, για (ανιδιοτελή) προσφορά (που προσαρμόζονται στις πρώτες), του υποτακτικού πόλου απο την άλλη , αυτή είναι η bdsmically correct απάντηση, νεσπά;
    Ο,τι και όσοι/ες δεν ασπάζονται ,λόγω, έργω ή και τα δύο αυτή την αντίληψη είναι φετιχιστές, μπρατόνια, δήθεν ,κρυφοβανίλλες και κατα τον νηματοθέτη δεόν όπως απομακρυνθούν του περιβάλλοντος , όπως ο Αδαμ και η Ευα εξεδιώχθησαν του Παραδείσου όταν ημάρτησαν.

    Θα δεχτώ πως είναι φυσικό τα θέλω, οι ανάγκες και οι επιθυμίες του κ πόλου να τίθενται κατά προτεραιότητα στο τραπέζι , δεν θα δεχτώ όμως αυτή την αόριστη εσωτερική ανάγκη για υποταγή και προσφορά άνευ ανταλλάγματος του υ πόλου. Δεν μπορεί να καυλώνει κανείς και να υπηρετεί κάποιον άλλο, όσο όμορφος, έξυπνος, γοητευτικός, συμβατός αισθητικά και ιδεολογικοπολιτικά να είναι μαζί του, επειδή είναι εσωτερική του ανάγκη.
    Αντίκειται στην κατά Θουκυδίδη "ανθρωπείαν φύσιν" αυτή η ανάγκη, ουδείς γεννιέται υποτακτικός, και αν διαμορφώθηκε εν τέλει έτσι, θα έχει και θέλω, και ανάγκες και επιθυμίες γεννημένες μεσα απο βιώματα , καταστάσεις, εμπειρίες αντίστοιχες με αυτές που είχε και ο κ πόλος και διαμόρφωσε τις δικές του, όπως επίσης και οι δύο θα έχουν και ¨δεν θέλω, δεν επιθυμώ, αποστρέφομαι"...
    Αυτά λοιπόν πέφτουν στο τραπέζι, και αν μπορούν να συγκεραστούν , να συγχωνευθούν, να ωσμωθούν ,με μαέστρο το κ και εκτελεστή το υ προχωράει το πράμα αν όχι δεν πειράζει, πάλι φίλοι θα 'μαστε...

    Σε όλο αυτό το πλαίσιο προσωπικά δεν μπορώ να δω ιδιαιτερότητες η διαφορές ανάλογα με το φύλο του κ ή του υ , ισως μόνο τα άρρενα υ να υποβάλλουν τους "καταλόγους" τους πιο άμεσα και άκομψα προς τις κ απ' οτι τα θήλεα υ στους κ...

    υ.γ ... ξενύχτησα ανιδιοτελώς για να ικανοποιήσω το ενδιαφέρον σου , μεγάλη η χάρη σου...  
     
  10. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Το θεμα ειναι συγκεκριμενο. Εχει ανεβει στο "Γυναικεια Κυριαρχια" και οχι στο bdsm discussion, ακριβως για τον λογο να περιοριστει σε αυτο που ανηκει.

    Με λιγα λογια αυτο το κομματι της πιτας του bdsm δεν ειναι για μερικους, αυτοι οι μερικοι ας κρατησουν τον σκυλο τους χορτατο με την πιτα που τους αναλογει.

    Απαντηση μερικη.

    @gaby σιγουρα θα βρισκουν. Οσο καιρο ομως δεν βρισκουν συνεχιζουν νσ πιπιλουν την καραμελα. Τωρα τι βρισκουν; προφανως Κυριες που αντλουν ευχαριστηση απο αυτο που τους προσφερετε.
     
    Last edited: 12 Οκτωβρίου 2016
  11. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Η απομακρυνση καποιων δεν σημαινει απαραιτητα βιαιη απομακρυνση. Η ιδια η κοινοτητα της Γυναικειας Κυριαρχιας μπορει να αποβαλλει απο τους κολπους της τετοιου ειδους συμπεριφορες και ειναι η ιδια που μπορει ν'αναμορφωσει την υποτακτικοτητα αυτων των ανδρων μελων της.

    Ενταξει οτι τωρα μερικοι ταυτιστηκατε με τον αδοκιμο ορο "βαπορακια" της υποταγης και αντιδρασατε οπως αντιδρασατε, μου φαινεται εντελως χαζο.

    Οσο και αν ξενιζει σε μερικους η Γυναικεια Κυριαρχια παραμενει υπαρκτη. Κι εγω προσωπικα οπως και αλλοι ασπαζομαστε κ αρεσκομαστε στην υποταγη μας στη γυναικα ανεξαρτητου στατους της, αναγνωριζοντας στην Γυναικα την Ανωτεροτητα της.

    Γιατι πολυ απλα η δικη μας καυλα ειναι να υπηρετεις την Κυρια σου για Εκεινη, οχι για εσενα ή και για εσενα.
     
  12. angel42

    angel42 Regular Member

    Χαχαχαχα... Μετά τον @underherfeet που Μας πήγε στα σοβαρά θέματα, -όπως του ζητήθηκε και τον Ευχαριστούμε για την απόλαυση να συμμορφωθεί και να ικανοποιήσει την επιθυμία Μας -και θα επιβραβευτεί στον δέοντα χρόνο αποκτώντας την απάντησή του, είτε του αρέσει είτε όχι-, (ναι σωστά είναι πληθυντικός μεγαλοπρεπείας εμπνευσμένος από την τόσο απολαυστική περιποίηση) ήρθε και η χαρούμενη νότα, το πνεύμα το κωμικό/σαρκαστικό για να πάμε για νάνι εύθυμα από το ένα και μοναδικό superΥ @lizard_ ... Ίσως και να μην υπάρχουν πολλοί αληθινοί "κύριοι" υποτακτικοί εκεί έξω που να προσφέρουν ικανοποίηση εγκεφαλική και ψυχαγωγική ανιδιοτελώς και απλόχερα σε Κυρίες, εδώ μέσα πάντως σίγουρα υπάρχουν κάποιοι και δικαίως υπερασπίζονται την ύπαρξή και την υποτακτική τιμή τους... (δε μιλάω για φράγκα. Αμάν πια όλο η κουβέντα στα φράγκα)...

    Εξτρά ευχαριστία εκ βαθέων (νάτα πάλι τα νερά με ό,τι υγρούς συνειρμούς και αν προκαλούν) και στο νηματοθέτη @Guruni ο οποίος, γουρούνης όντας μεν, ως άλλος αλογόμυγος δε, τσιγκλάει όποτε έχει άδεια και μπορεί μπας και προκύπτουν και τίποτες συζητήσεις επί του Femdom... Για το πάθος του αυτό και την υπηρεσία του αυτή μαζί με το ότι κατάφερε να μας μαζέψει εδώ να αρχίσουμε να μιλάμε μετά από πολύ καιρό, παρακαλώ να έχει το ακαταλόγιστο και να μη διαβρωθεί μία συζήτηση που μπορεί να εξελιχθεί με ενδιαφέρον στις γνωστές και πανομοιότυπες σε κάθε είδους νήμα καταγγελίες, διαμαρτυρίες και νουθεσίες... Αφήστε τον καλέεε να εκφραστεί ελεύθερα... Δικαιούται τη δική του ελεύθερη ζώνη ακόμα και αν είναι αγνότητος. Και δικαιούται να θέλει να συνομιλήσει με εκείνους που τη φοράνε και εκείνες που τους τη φοράνε χωρίς άλλες παρεμβολές...

    Μια θερμή καληνύχτα και στις Κυριαρχικές και Κυρίαρχες που συμμετείχαν. Είθε να συμμετάσχουν και άλλες μιας που το τελευταίο διάστημα δεν είναι λίγα τα νέα μέλη με αυτές τις ιδιότητες ώστε να αρχίσουμε και πάλι να συζητάμε κι επί θεμάτων που μας απασχολούν κάπως πιο ειδικά...

    Ες αύριον τα σπουδαία και φαιδρά πιθανώς και με τις δύο έννοιες... Κι ας φέρει η νύχτα φώτιση όπως έλεγαν παλιά κάτι σοφές γιαγιάδες...

    Α.

    Παράλειψη λόγω νύστας... Όνειρα γλυκά και σε υποτακτικές και υποτακτικούς που ακόμα μπορούν και ονειρεύονται ότι λαμβάνουν απόλαυση από την απόλαυση που προσφέρουν όσο κυνικός και αν γίνεται αυτός ο ντουνιάς που κατοικούμε...
     
    Last edited: 12 Οκτωβρίου 2016