Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα ματια.....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 7 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τα ματια.....


    Πόσο άσχετος μπορεί να είσαι αλήθεια; Βάλθηκες τώρα να ασχοληθείς με τα λάθη στα γραπτά του Πέρη;
    Παληκαρού μου, εκτός του ότι δεν μασάει τον πούτσο του ο άνθρωπος από κατι τέτοια (και γενικά δεν μασάει πούτσους, αυτός τουλάχιστον), ουδέποτε παρέθεσε Πλάτωνα, Παρμενίδη και Πλήθωνα Γεμιστό...
    Ως επόμενο task θα σου πρότεινα την κριτική των posts του dominastella, αλλά φοβούμαι ότι καθόσον το ταξίδι του προς μουσταρδιαίους προορισμούς αναβλήθηκε, μάλλον δεν θα την βγάλεις καθαρή...
    Ασχολήσου λοιπόν καλύτερα με τον μεγαποδολαγνο, που είναι πλέον ανενεργός και θα είσαι ασφαλέστερος...

    Άντε, να γεμίσεις λίγο τις ώρες σου, γιατί υποψιάζομαι μεγάλες μοναξιές τελευταία.
     
    Last edited by a moderator: 8 Σεπτεμβρίου 2008
  2. an8h

    an8h Regular Member

    Απάντηση: Τα ματια.....


    Έτσι ακριβώς είναι.  
    Αλλά και τι να το κάνεις; Παρηγοριά;
    Μόνο μπέρδεμα φέρνει.

    Υπάρχει και η μουσική για παρηγοριά...



    (και για όσους δεν καταλαβαίνουν το ρεφραίν καθότι ερασιτεχνική η ηχογράφηση των Χαμένων Κορμιών "ψέματα μας λεν πίσω από μάσκες ανθρωπόμορφες" λέει ο ποιητής)
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Τα ματια.....

    Μαντιναδες γραφουμε εδω? Ωραια!!!

    Αμα γερασει ο ανθρωπος
    κι οταν αδυνατισει
    ουτε να φαει δεν μπορει
    ουτε και να γαμησει.
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Τα ματια.....

    Πεσ' το ρε πουλάκι μου, και ξημερώνει Δευτέρα...

    Και δεν είχα βρει, με τί δικιολογία να μην αρχίσω δίαιτα κι αυτή τη βδομάδα...
     
  5. muscle4master

    muscle4master Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Τα ματια.....

    Τι είναι Πέρη; Αυτός που κέρδισε στο Fame Story;
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Τα ματια.....

    Το Fame Story δεν το παρακολούθησα και γενικώς δεν έχει μεγάλη θεαματικότητα στον κύκλο μου, οπότε δεν μπορώ να ξέρω εάν εκεί υπήρχε κάποια Πέρη.

    Το "Πέρης", είναι σύντμηση του "Περικλής". Έτσι κάνουν πλέον όσοι φέρουν αρχαιοπρεπή ονόματα. Τα καμουφλάρουν, γιά να μην καταλήξουν στο φούρνο με πατάτες.

    Διαπιστώνω πάντως, ότι εμφανίζεις μιά ιδιαίτερη δυσκολία συγκέντρωσης, όταν η κουβέντα δεν περιστρέφεται γύρω από ορθογραφικά ή γραμματικά λάθη. Μονίμως, άλλα σε ρωτάνε, άλλα απαντάς. Κλασσικό παράδειγμα αυτού που καλούν στην Εσπερία "σκάτερ-μπρέιν" ("σκάτα'-μπρέιν" δι' όσους ομιλούν με προφορά Ντάουνάντερ)...
     
    Last edited: 8 Σεπτεμβρίου 2008
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Εγω θα μιλησω επι του θεματος.
    Ο καλος κυριαρχος πρεπει να ελεγχει με το βλεμμα την συμπεριφορα υης υποτακτικης του.
    Θυμαμαι τη γιαγια μου,θεος σχωρεσ'τη.Οταν πηγαιναμε στη θεια μου επισκεψη και πηγαινα ν'απλωσω το χερι μου στη φοντανιερα με τα σοκολατακια μου'ριχνε ενα βλεμμα...πως κυτταζε ο Σβαρτσενεγκερ στον "εξολοθρευτη" ενα πραμα; ..κατι τετοιο, μου παγωνε το αιμα,το χερι μου εμενε ακινητο να αιωρειται πανω απο το αντικειμενο του ποθου ,εως οτου κατορθωνα να θεσω σε λειτουργια τη συνειρμικη μου ικανοτητα και να ψελλισω "θεια μπορω να παρω ενα ;".Μονο τοτε μαλακωνε το βλεμμα της γιαγιας και ενα αχνο χαμογελο ικανοποιησης και επιδοκιμασιας χαραζε α χειλη .
    Οπερ εδει δειξαι.
    Αμα την εχεις εκπαιδευσει σωστα τη σκλαβα ,μια ματια σου μονο φτανει.(αεροπλανο να την κανει).

    Muscle4master τι βαθμο μου βαζεις στην ορθογραφια;τα εγραψα καλα;
     
  8. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member


    Τι σου είναι οι γιαγιάδες ε; Μεγάλο κεφάλαιο... 
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Ναι, μιλάνε:

    Τα μάτια μπορούν να μεταφέρουν τιμωρία/δυσαρέσκεια, αλλά και επιβράβευση, πολλές φορές πιο σκληρά από την γλώσσα.

    Μπορούν (και είναι πολύ καλή ιδέα) να είναι ο βασικός δίαυλος επικοινωνίας παρουσία τρίτων.

    Είναι τρανή πηγή απόλαυσης, η βλεμματική επαφή κατά την διάρκεια του παιχνιδιού, ειδικά όταν περιλαμβάνει humiliation.

    Είναι δείκτης καλής λειτουργίας μιας σχέσης. Το λαμπερό βλέμμα της υ που περιμένει την επόμενη εντολή σου είναι πυξίδα που σου δείχνει οτι βαδίζεις καλά. Είναι πρίζα για να γίνεσαι πάντα καλύτερος.
     
  10. MiB

    MiB Regular Member

    Προσωπικά πιστεύω πως αυτό που λέμε.. μιλάμε με τα μάτια, είναι λιγάκι παρερμηνευμένο..

    Μπορεί να καταλάβεις τι θα ήθελε να σου πει κάποιος - που γνωρίζεις καλά κυρίως - από τις εκφράσεις γενικά του προσώπου του κι όχι μόνο από τα μάτια. Εκτός κι αν έχεις κάποιο κληρονομικό χάρισμα, οπότε το καλύτερο θα ήταν να το εκμεταλευτείς κι ανάλογα για τα προς το ζην..

    Αν για παράδειγμα σκεπάζαμε το κεφάλι κάποιου με μία κουκούλα και κάναμε μόνο 2 τρύπες για τα μάτια του.. πιστεύετε ότι θα μπορούσε κάποιος να τον κοιτάξει στα μάτια και να καταλάβει τι σκέφτεται? Όσο καλά και να τον γνώριζε, νομίζω πως θα ήταν αδύνατον..
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Τα ματια.....

    Καποτε ενας συμμαθητης μου στο σχολειο εφαγε αποβολη διοτι οταν ρωτησαν αν εκανε αυτος την αταξια ενω ειχε πει οχι , τα ματια του εδειχναν οτι λεει ψεματα ...

    με λιγα λογια εψαχναν τροπο να τον διώξουν και βρηκαν αυτην την μαλακια να πουν...








    Υ.Γ. Εφαγα και Εγω μαζι του την ιδια αποβολη απο το σχολειο διοτι ειχα πει τοτε στην λυκειάρχη:

    - ειχες δεν ειχες την μαλακια παλι την ειπες !!!
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Τα ματια.....

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα  

    Ρε συ Θέλμα με έχεις πεθάνειιιιιιιιιιιιιιιιι