Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα φωτα σας παρακαλω

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Blodbad, στις 9 Αυγούστου 2017.

  1. Blodbad

    Blodbad New Member

    Κοριτσια και αγορια θα ηθελα την συμβουλη σας και την αποψη σας. Θα μπω στο ψητο οσο ποιο συντομα μπορω. Ειμαι 20 χρονων και μου αρεσει το bdsm και συγκεκριμενα η γυναικεια υποταγη και ο γυναικειος εξευτελισμος (ψυχολογικος και σωματικος). Δεν εχω ομως εμπειριες στην πραξη καθως σε καμια απο τις λιγες σχεσεις που εχω κανει δεν μπορεσα να εκδηλωσω αυτα που μου αρεσουν πραγματικα, επομενως δεν ξερω ποια ειναι και τα ορια μου στην πραξη. Η ουσια ειναι οτι προσπαθω να γνωρισω υποτακτικες μεσω ενως bdsm site γνωριμιων και εδω ερχονται οι αποριες μου και οι αμφιβολιες μου καθως αρχιζει να ψηνεται κατι. Οι δυο φοβοι μου οσο γελοιοι και εαν ακουγονται ειναι να μην βγω ειτε με καμια μουρλη (και δεν εννοω σεξουαλικα) ειτε με καμια που δεν βλεπετε. Οι αποριες μου ομως ειναι οι εξεις.
    1) Σκεφτομαι να βγω πρωτα ενα ραντεβου για να γνωριστουμε καλυτερα και να εχουμε μια επαφη και μετα να γινει οτι ειναι να γινει. Θα ηταν εξυπνο κατι τετοιο η κινουμαι κατευθειαν στο θεμα μας?
    2) Εαν και εφοσον ερθει η πρωτη επισημη ''βραδια'' μας πως να κινηθω οσο πιο safe μπορω ετσι ωστε και να περασουμε και οι δυο οσο το δυνατον ποιο ωραια αλλα και να εχουμε την ασφαλεια μας?
    3) Να ειμαι ο εαυτος μου συμφωνα με αυτα που γουσταρω η να κρατησω μια αποσταση και να παω σιγα, σιγα καθως δεν ξερω ακριβως και αυτα που γουσταρει εκεινη?
    4)Ειναι πολυ χαζο να την ρωτησω στα ισια τι της αρεσει γενικα και να της πω και εμενα τι μου αρεσει ?
    5) Καμια αλλη αυμβουλη απο τους ποιο εμπειρους?
     
  2. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Τέτοια νήματα τα λάτρευα πριν τα warnings,δυστυχως ομως αυτό το μήνα τρέχει ήδη ένα.

    Εγώ μόνο μιαν ερώτηση θα σου κάνω.
    Γιατί στο προφίλ σου δηλώνεις ετών 22 κι εδώ μας λες πως είσαι 20?
    Ποιος είσαι @Blodbad

    Κατά τ'άλλα...οφείλεις να είσαι ο εαυτός σου.
    Οφείλεις να ξεκαθαρίσεις τα θέλω σου.
    Τώρα αν θέλεις να γνωρίζεις τι της αρεσει,είναι καθαρά δικό σου θέμα.
    Άλλους τους ενδιαφέρει,άλλους όχι.

    Συμβουλη:διάβασε!
    Συμβουλή 2η:διάβασε πολύ!
    Το Master χωρίς εμπειρία το αφήνω ασχολίαστο γιατί έχω κέφια σήμερα.
     
  3. Blodbad

    Blodbad New Member

    Γιατι οταν εφτιαξα τον λογαριασμο δεν ηθελα να δωσω τα στοιχεια μου αλλα τωρα ηθελα να ειμαι ξεκαθαρος. Ευχαριστω για την συμβουλη και οσο για το σχολιο σου στο τελος εχεις δικιο και ομολογω οτι δεν εχω ιδεα εαν ειμαι master η κατι αλλο. Δεν ξερω τις διαφορες. Αλλα παλι οταν εφτιαξα τον λογαριασμο κατι επρεπε να βαλω.
     
  4. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Όταν λες ότι σε καμία δε μπόρεσες να εκδηλώσεις αυτό που σου αρέσει,τι εννοείς;
    Δε σου βγήκε συνειδητοποιημένα κι ολοκληρωμένα ή δε σου βγήκε καθόλου μα καθόλου ούτε στο ελάχιστο;
    Αν ισχύει το τελευταίο τότε πως ξέρεις ότι σου αρέσει όντως αυτό εφόσον δε σου έχει βγει κάπως,κάπου,κάποτε;
    Πως δηλαδή στράφηκες σε αυτό;
    Τι είναι αυτό που σε παρακίνησε να σκεφτείς ότι σου αρέσει;
    Γιατί δε το εκδήλωσες;Τι σε σταμάτησε ακριβώς και γιατί;
    Αυτά όλα δε χρειάζεται να τα απαντήσεις εννοείται.Απλώς είναι καλό πιστεύω να κάνεις μια μικρή ανάλυση μέσα σου πρώτα.

    Μια ωραία κίνηση είναι να διαβάσεις όπως είπε και η @dina .Υπάρχουν άρθρα εδώ για αρχάριους που θα σε βοηθήσουν στο ξεκαθάρισμα των bdsm-ικών όρων και των διαφορών μεταξύ τους.

    Θεωρώ πολύ σωστή τη σκέψη σου στο να προσπαθήσεις να μάθεις πρώτα την υποψήφια υποτακτική σου.Πάντα είναι σωστο να λες ανοιχτά αυτά που θέλεις και να ακούς με προσοχή.

    Καταλαβαίνω τους φόβους σου γι' αυτό θα έλεγα να κάνεις πολύ αργά βήματα,να γνωρίσεις πρώτα καλά το άτομο κι ύστερα προχώρα σιγά-σιγά στη πράξη.
     
  5. Blodbad

    Blodbad New Member

    Απλα οι κοπελες που ημουν σε συντομη σχεση στο παρελθον δεν ειχαν καμια σχεση με bdsm και αλλα πραγματα που αρεσουν σε εμενα και για αυτο δεν ενιωθα ανετα μαζι τους ουτε να τους πω με ειλικρινια τα γουστα μου ουτε να τα πραγματοποιησω μαζι τους οσο και αν προσπαθησα. Απλα ημουν διαφορετικος απο αυτες και δεν ενιωθα ωραια να κανω κατι με καποια που θα με θεωρησει αρρωστο η ανωμαλο η οτιδηποτε τετοιο και ουτε εννοειται θα αναγκαζα ποτε καποια να κανει κατι που δεν θελει. Και σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.
     
  6. François Frédéric

    François Frédéric Regular Member

     
    Αλλοι τα ειπαν καλυτερα