Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα φώτα σας...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Yes_sir, στις 20 Οκτωβρίου 2017.

  1. Yes_sir

    Yes_sir Fantasy is our good genious or our demon...

    Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ για την υποδοχή σας καθότι νέα. ☺
    Θα ήθελα με τη σειρά μου να σας ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι που τελευταία με απασχολεί πάρα πολύ.
    Η ερώτηση μου λοιπόν είναι... τι συμβαίνει όταν μια υποτακτική ερωτευτεί τον dominant της? Και τι συμβαίνει άραγε από εκεί και έπειτα ...?
     
  2. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    Καλωσορισες
    Υποθετω οτι συμβαινει οτι και σε οποια αλλη φαση της ζωης θα μπορουσες να ερωτευτεις τον επιδοξο η ηδη εραστη σου

    Φιβασαι τον ερωτα η φανταζεσαι οτι αυτο θα σε κανει να δειχνεις βανιλα, πραγμα που σε κανει να ντρεπεσαι?
    Πιστευεις οτι το μπντσμ ειναι πιο εκτελεστικο μεσο επαφης, τι σε απασχολει ακριβως?
     
    Last edited: 21 Οκτωβρίου 2017
  3. Yes_sir

    Yes_sir Fantasy is our good genious or our demon...

    Δεν νομίζω ότι με κάνει να ντρέπομαι για κάτι. Απλά με προβληματίζει το γεγονός ότι μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και έχουμε μια πολύ καλή σχέση μεταξύ μας ως προς αυτό που κάνουμε. Ανησυχώ για το πως θα μπορούσε να εξελιχθεί η κατάσταση όταν έχεις αρχίσει να έχεις αισθήματα από το πουθενά, από εκεί που η σχέση σας ήταν πολύ "τυπική και συγκεκριμένη ". Θα έπρεπε να το πω? Ξέρω ότι αυτό ίσως έφερνε ρήξη ...
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Yes_sir

    Δεν καταλαβαίνω τι σε προβληματίζει. Φοβάσαι τι θα γίνει μετά, αφού έχεις αρχίσει να τον ερωτεύεσαι, κατάλαβα καλά;
     
  5. Yes_sir

    Yes_sir Fantasy is our good genious or our demon...

    Σωστά μαντλίν. Φοβαμαι πως αν του το πω ίσως να αλλάξουν οι σχέσεις μας. Ίσως να τερματιστεί εδώ. Βέβαια θα ήθελα το εντελώς αντίθετο... να γίνει μόνο πολύ καλύτερη η κατάσταση μεταξύ μας.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δε ξέρω, αν δε το έχετε ξεκαθαρίσει από την αρχή τι να πω, μπορείς φυσικά να του το πεις, μπορώ να ρωτήσω πόσο καιρό είστε μαζί;! :- )
     
  7. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    Συζητατε καθολου η βρισκεστε αυστηρα για σεσιον?
    Αν συζητατε θα εχει_εχεις καταλαβει κατι
     
  8. Yes_sir

    Yes_sir Fantasy is our good genious or our demon...

    Συζητάμε. Αλλά δεν νομίζω πως έχω αφήσει κάτι να αιωρηθει... Είναι αρκετά αυστηρός στον τρόπο που με βλέπει όποτε αυτό με κάνει να πιστεύω ότι δεν θα ήταν καλή ιδέα να του πω πως γενικότερα με ελκύει και εχω αναπτύξει συναισθήματα. Φοβαμαι ότι θα το παραβλέψει εντελώς. Αυτό με προβληματίζει.
     
  9. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    Μην πεις τιποτα και ζησε το σαν ακομα ενοχο μυστικο που θα σε καβλωνει περισσοτερο, κι αν στο αναφερει αυτος απαντησε του ταπεινα και με το κεφαλι κατω
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Λολ, τι λες;
     
  11. Yes_sir

    Yes_sir Fantasy is our good genious or our demon...

    Όντως... ας συγκεντρωθούμε λίγο.
     
  12. Brand

    Brand The Most Successful Delete

    Δεν νομίζω ότι χωρά συγκεκριμένη απάντηση όταν δεν είναι σαφής η νοοτροπία της κάθε πλευράς ως προς το θέμα. Διότι, τελείως θεωρητικά, το ένα φαινόμενο δεν αποκλείει το άλλο. Εκτός αν αυτό πιστεύει ακράδαντα τουλάχιστον ένας από τους δύο. Τόσο ώστε να το εφαρμόσει στην πράξη με την πρώτη ευκαιρία.

    Με άλλα λόγια, χωρίς στοιχεία, δεν πρόκειται να αποδειχθεί ούτε βάσιμος ούτε αβάσιμος ο φόβος. Και αν στοιχεία δεν υπάρχουν επειδή δεν έχει προηγηθεί σχετική επικοινωνία μεταξύ σας επί του θέματος, τότε όπως και να το δούμε τζόγος είναι.