Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα φώτα σας...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Yes_sir, στις 20 Οκτωβρίου 2017.

  1. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    γιατι ο ερωτας ειναι ενα συναισθημα που σε κανει να βλεπεις τα πραγματα διαφορετικα και λιγο πιο εξευγενισμενα. Η αποψη μου, απο αυτα που εχω διαβασει και που εχω βιωσει ως θεατης, ειναι πως οτιδηποτε δε σε κανει να δεις τα πραγματα καθαρα και οπως ακριβως ειναι δεν χωραει μεσα στο D/s. Δεν ξερω αν γινομαι αντιληπτη.
     
  2. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    το φλιτζανι το λενε;
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Όχι δεν γίνεστε γιατί αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα ίσχυε και για το βανιλλα κόσμο. Φαντάζεστε πχ λέγατε σε μια φίλη σας "αχ όχι δεν μπορείς να αποφασίσεις να τον παντρευτείς γιατί είσαι ερωτευμένη τώρα και δεν βλέπεις καθαρά τα πράγματα".
     
  4. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Εννοείται πως Όχι!  

    Πάντως ακόμα και από φαινομενικά ασήμαντες λεπτομέρειες, μπορεί να καταλάβει κάποιος.

    Ps: "Κ και ενσυναίσθηση" (ωραίο νήμα θα ήταν)
     
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Καθόλου!!.. Τι φάση?
     
  6. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    αληθεια ποσα βανιλλα ζευγαρια παντρευτηκαν επειδη ηταν ερωτευμενα και μετα οταν εφυγε ο ερωτας χωρισαν; μου εχει συμβει και εμενα της ιδιας να ειμαι ερωτευμενη και μετα να δω πραγματα που δεν μπορουσα να δω. Δεν ισχυει οτι ο ερωτας τυφλωνει;
     
  7. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    αμα δε λενε το φλυτζανι... δε λεει  

    οχι δεν το εχω διαβασει. αλλα θα του ριξω μια ματια. ευχαριστω  
     
  8. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Λυπάμαι αλλά εγώ τουλάχιστον δεν βρίσκω νόημα σε μια ύπαρξη, σε σχέσεις, σε φιλίες, και στη ζωή χωρίς έρωτα.

    Δεν ξέρω τι συνέβη στις φίλες σας αλλά αν είναι να συνάπτουμε σχέσεις με γνώμονα το τελος τους και την δυνητική ημερομηνία λήξης τους, φαντάζομαι καλύτερα να θαφτουμε από τώρα.
     
  9. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Πάλι τα ίδια με τον έρωτα....
    Δεν είναι τραλαλο τραλαλά
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και δημόσια διαπόμπευση μετά καραμελοβολισμού, τουλάχιστον...
     
  11. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    ποιος μιλησε για θαψιμο αγαπητη μου!  

    αντιθετα υπαρχουν ομορφες στιγμες, καυλα, γελιο και χωρις τον ερωτα! μην μπερδευτε την ευτυχια με τον ερωτα.. υπαρχει και η αγαπη και η φιλια... ολα. μιλησαμε για ερωτα ομως σωστα; εγω ειπα τη γνωμη μου για τον ερωτα, οχι για πραγματα που ομορφαινουν τη ζωη μας. φυσικα η αποτυχια υπαρχει και ως παραγοντας.  
     
  12. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Είπατε ότι "δεν χωράει ο έρωτας στο D/s" ενώ μετά είπατε ότι "δεν έχετε ιδέα από D/s".

    Και δεν μπερδεύω τίποτα, ευχαριστώ. Καλή συνέχεια.