Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα outfit ενός session. Υπάρχουν σε όλα ή μπορούμε και χωρίς αυτά;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος SubIrene, στις 18 Ιουλίου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Καλό.
     
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ό,τι μπορεί να λειτουργήσει στην αντίληψή τους...
    Και περί κολοκυθόπιτας χου κέαρς..?

    Δεν είναι μόδα...
    Τα λεπτά όρια, ακόμα και πέραν της αντίληψης των εμπλεκομένων, ξεστρατίζουν ασυνείδητα ακόμα και το όποιο ζητούμενό τους.
    Έτσι αποτυπώνεται άλλωστε και κατά πόσον και γιατί κλπ κλπ...

    Μεγάλη ...πουτάνα η αισθητική..!
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Σιγά μην κλάψω για τα ρούχα....
     
  4. Janine

    Janine Regular Member

    Εξαρτάται από το τι σκηνή έχει συμφωνηθεί ότι θα γίνει. Αν πρόκειται για καθαρά φετιχιστική σκηνή, ισότιμη κι όχι ασύμμετρη, συμφωνείται να φορεθεί ό,τι καυλώνει τον καθένα. Αν πρόκειται για ασύμμετρη σκηνή, αποφασίζει το Κ, εκτός κι αν έχει τεθεί κάποιο όριο.
    Τα ρούχα αφορούν και το κατάλληλο mood, όπως λέτε, αλλά μπορούν να χρησιμοποιηθούν με πολλούς διαφορετικούς τρόπους. Το υ γυμνό και το Κ ντυμένο υποδηλώνει πολλές φορές τη διαφορά θέσης, την ασυμμετρία. Να ακολουθείται συγκεκριμένο dress code υπό τις οδηγίες του Κ, είναι επιβολή του Κ (συχνά στο D/s το Κ επιλέγει τα ρούχα του υ σε καθημερινή βάση ή σε ιδιαίτερες περιστάσεις). Τα ρούχα μπορεί να χρησιμοποιηθούν σε σκηνές εξευτελισμού ή σαδισμού, όπως ανέλυσε ο @Ηλίας . Υπάρχει το κινκ το Κ να ντύνει άντρα υ με γυναικεία εσώρουχα ή ρούχα (feminization). Οι κουκούλες μπορούν να χρησιμοποιηθούν με διάφορους τρόπους- στο υ μπορεί να είναι μέρος της αντικειμενοποίησης κατά τη διάρκεια του play. Σκηνές με το υ ντυμένο πόρνη, το Κ ντυμένο αστυνομικός για ανάκριση ή καθηγήτρια ή ιερέας εξομολογητής (no offence στα θρησκευτικά πιστεύω κανενός), το υ ντυμένο μαθητής, αυτά είναι από τα πιο κλασικά θα μπορούσε να πει κανείς, ακόμα και το γιατρό μπορούν να παίξουν (με ή χωρίς τη συνοδεία medical play), αλλά τελικά ταβάνι είναι η φαντασία. Το Κ ορίζει, το υ ακολουθεί και ας ντυθούν Princess Leia και Han Solo αν το λέει η περδικούλα τους  
    Το να νιώθει σέξυ το υ δεν νομίζω ότι είναι στις προτεραιότητες όμως.
     
    Last edited: 19 Ιουλίου 2017
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Προσωπικα αυτα με τα ρουχα, ζαρτιερες, σεξυ τρυπητα ολοσωμα και ολα οσα ξοδεψα σαν βανιλλοκινκυ περιουσιες, μπηκαν απο τοτε που εγινα σκλαβα σ ενα σακουλι των σκουπιδιων στο παταρι.
    Δεν νιωθω σεξυ πλεον φορωντας τα. Νιωθω σεξυ οταν ειμαι ευαλωτη, εκτεθημενη, ολογυμνη τοσο σωματικα όσο και ψυχικα και διαθέσιμη.
    Πέραν τούτο με ξενερωνουν, το να αναλωνω χρονο σ αυτα, ισως γιατι δεν με καυλωνουν πια τετοια σενάρια, γιατι αν με καυλωναν αυτα, θα εμενα στα βανελλοκινκυ μου, μια και τα κερια μου απολαμβανα και τα ουρα και τα δεσιματα και τα role play.
    Το να νιωθω αβολα, ειναι μερος της απολαυσης. Ιδιαιτερα οταν υπαρχουν κι άλλοι μπροστα.
    Κι ειλικρινά απεύχομαι να βρω Κ που να τα γουστάρει, όχι πως θα έλεγα εννοείται όχι, αλλά αν απ την αρχή μου εξέφραζε πως θα ειναι Must για μενα να ασχολουμαι με λατεξ και εσσωρουχα, μαλλον θα μέναμε στην αρχή.
     
    Last edited: 19 Ιουλίου 2017
  6. SubIrene

    SubIrene Dreamer of Dreams

    Συμφωνώ παρά πολύ με το σκεπτικό σου. Ειλικρινά για αυτό δεν είχα μπει και ποτέ στη διαδικασία να σκεφτώ outfit κτλ. Ναι, έχω βάλει εσώρουχα γιατί ζητήθηκαν ή άρεσαν σε εμένα αλλά στη γύμνια μου νιώθω ευαλωτη και σέξυ όπως λες και εσύ.
     
  7. Η Βίκυ Καγιά;;
     
  8. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Δεν μπορώ να φανταστώ ένα συγκεκριμένο outfit!
    Λογικό βέβαια όσον αφορά το παιχνίδι, να υπάρχουν αρκετά συχνά διάφορα role plays, εσώρουχα, λάτεξ, προκλητικό ντύσιμο κτλπ..
    Προφανώς αναλόγως την σχέση και τα γούστα του καθενός !!

    Αλλά νομίζω πώς σε ένα νορμάλ session, καθημερινό ρε παιδί μου, της διπλανής πόρτας  
    Κάτι απλό και ένα γυμνό κορμί.. είναι το.πιο λογικό!
    Άλλωστε ένα,session είναι role play της καθημερινότητας μας..και αυτό που θέλουμε να είμαστε!
     
  9. Janine

    Janine Regular Member

    Θα μας πάρει στο κυνήγι με την πραγματικά φίνα, κλασική, μαύρη γόβα που δεν πρέπει να λείπει από καμία γυναίκα;
     
  10. Ναι. Αυτή η αρχοντικιά και η νεοκλασικιά!!
     
  11. Janine

    Janine Regular Member

    Βγαίνει και σε παλιά μονοκατοικία;
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ε βασικά τίποτα   (από ρούχα)