Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τελικά γιατί μπαίνουμε εδω μεσα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Humiliatedsub, στις 3 Απριλίου 2018.

  1. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Ας το πάρουμε απ τα βασικά.
    Κανείς δεν κρίνει κανένα για σεξουαλικές προτιμήσεις (για επιδόσεις τόσο σ'αυτό, όσο και σε άλλα πράγματα, κάτι παίζει το καταλάβαμε   ).Δεν είναι αυτό αρκετό; Χμ, τι άλλο θα ήθελα απο 'έδω μέσα';
     
  2. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Γιατί έξω έχει κρύο...

    Γιατί ο καθένας από την πλευρά του κάτι θέλει. Από μία απλή ενημέρωση, να "ξεστραβωθεί" σε θέματα σχετικά με το bdsm μέχρι... να του βγουν τα μάτια έξω, με όσα ενδεχομένως ποθεί να ζήσει.

    Φυσικά "παν μέτρο άριστο" όμως και όχι άχρηστο. Όλα χρειάζονται, το καθένα στην ώρα του και με τον τρόπο του, έτσι ώστε να μην προκαλεί, να μην ντροπιάζει, να μην κουράζει και να ευχαριστεί και τις 2 πλευρές, που θα εμπλακούν σε όλο αυτό.
     
  3. IceQueen

    IceQueen Vermilion Evolved

    Τα logs λένε ότι πρωτομπήκα τον Ιανουάριο του 2008. Μου άρεσαν αυτά που διάβασα, μου άρεσαν αυτά που είδα, γνώρισα ενδιαφέρουσες προσωπικότητες. Τελευταία μου καταχώρηση υπό το παλιό nickname, τον Μάρτη το 2011. Στα χρόνια που μεσολάβησαν έγιναν πολλές εσωτερικές διεργασίες. Η κυριότερη από αυτές είναι ότι διαπίστωσα πως, σε κάθε μου σχέση, και μετέπειτα στο γάμο μου, η ηδονή πήγαινε χεράκι-χεράκι με τον πόνο: να τον προκαλώ, να τον υφίσταμαι. Με μια πιο βαθιά ενδοσκόπηση, σχεδόν ψυχανάλυση, ανακάλυψα ότι απλά έτσι μεγάλωσα: ένας τρόπος εκδήλωσης των συναισθημάτων μου είναι η πρόκληση (ευχάριστου) πόνου. Ήμουν τυχερή γιατί οι βασικές επιλογές μου στη ζωή (ο σύζυγός μου, το κύριο παράδειγμα), είναι ανοικτός και δεκτικός σε αυτό μου το στοιχείο. Ο πόνος είναι κομμάτι μου. Ε, λοιπόν, αν όχι εδώ, τότε πού?  
     
  4. Master D

    Master D Regular Member

    έμενα μου τάξανε βαρέα και ανθυγιεινά
     
  5. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    άλλαξε με τον ΕΦΚΑ νομίζω δεν μετράνε τα πλασματικά χρονια...  
     
  6. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    μπαίνουμε γιατί αν το μουνί ηταν βιολί θα το παίζαμε πολλοί ..
     
  7. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Εγω μπαινω γιατι ειναι πολυ βαρετο να σου κανουν νυχια και να καθεσαι.
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    η πικρη Αληθεια ειναι,
    σα να το λεει ο Αρκας δηλαδη,
    για να περναει η Ωρα.
     
  9. Alex60

    Alex60 Take me. Own me. Use me. Pick a verb. Please!

    Πολυ ευστοχο!
     
  10. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Γιατι: Το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως!
    (Μ. Στόκας, Υπνόσακος)
     
  11. Sub Tolias

    Sub Tolias Regular Member

    Θα συμφωνήσω με Alex60
     
  12. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Γιατι εδω ειναι σαν το hotel california: αμα κανεις check in, δεν ξαναφευγεις