Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τιμωρίες & Εμπειρίες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 13 Αυγούστου 2016.

  1. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Διάβαζοντας κάποια νήματα femdom μου γεννήθηκαν κάποιες απορείες.

    Αν και με ενδιαφέρουν αρκετά οι απαντήσεις απο τους άνδρες ωστόσο θα ήθελα να ακούσω και απο γυναίκες...
    Ως sub/slaves περιγράψτε κάποιες τιμωριές - εμπειρίες που βιώσατε.

    Θέτω ένα ερωτιματολόγιο και όποιος θέλει συμπληρώνει ερώτηση...

    1. Μέσα απο την τιμωρία τι βίωσες;
    2. Προκαλείς την τιμωρία; είναι κάτι που σου αρέσει;
    3. Υπήρχε κάποια στιγμή που ένιωσες οτι ξεπέρασες τον εαυτό σου;
    4. Υπάρχει κάποια τιμωρία που δεν θα ήθελες να την ξαναζήσεις με τπτ;
    5. Έχεις βιώσει τιμωρία σε δημόσιο χώρο;
    6. Υπήρχε τιμωρία που δεν εκτέλεσες και έτσι υπέστεις μεγαλύτερη τιμωρία;

    Αναλύστε όσο θέλετε τις εμπειρίες σας και τι αποκομίσατε απο αυτές...

    Προς τις Misstress/Femdom & Master/Dom

    Θα ήθελα και εσείς με την σειρά σας να μας πείτε την εμπειρία σας.

    1. Υπήρχε έστω και μια στιγμή που λυπηθήκατε το υ/σ σας και σταματήσατε την τιμωρία;
    2. Μετανιώσατε για κάποια τιμωρία που δώσατε εντολή;
    3. Θέλετε να τιμωρείτε το υ/σ σας; (με την ερωτήση μου αυτή εννοώ το προκαλείτε; είναι αναγκαίο για το παιχνίδι; )
    4. Υπήρχε στιγμή που νιώσατε οτι ξεφύγατε;


    Υ.Γ Νομίζω αυτά προς το παρών θα επανέλθω.
     
  2. Top30Thessaloniki

    Top30Thessaloniki New Member

    Θα δωσω λοιπον πρωτος μια σοβαρη απαντηση

    1. Ναι εχω λυπηθει την υπο μου και σταματησα την τιμωρια
    2. Ναι εχω μετανοιωσει για τιμωρια που εδωσα γι αυτο τη σταματησα
    3. Θελω να την τιμωρω συνεχεια
    4. Πανω στο παθος ολοι ξεφευγουν, αρα και γω
     
  3. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Eγώ θα σου απαντήσω και στα δύο σετ, έτσι για να υπάρχει ποικιλία  

    1.Τι βίωσα; κατάλαβα γιατί με τιμωρεί, ποιος είναι ο σκοπός της τιμωρίας. Σαν συναίσθημα; θλίψη που ένιωσα ότι τον απογοήτευσα, που τον έφερα σε σημείο να με τιμωρήσει. Όταν τελείωσε η τιμωρία, ένιωσα ότι επήλθε μια ισορροπία, η οποία τέλεια δεν ήταν, αλλά ήταν μια αρχή.
    2. Όχι, δεν την προκαλώ. Γιατί; σκοπός μου είναι να ευχαριστώ τον Α/Κ μου, όχι να τον ωθώ/προκαλώ να με τιμωρήσει.
    3. Ναι, αλλά ενώ στην αρχή δυσφορώ, επειδή η τιμωρία με διδάσκει κιόλας, μετά την εκτιμώ γιατί μέσα από αυτή ανακαλύπτω πράγματα για τον εαυτό μου.
    4. Ναι, φυσικά. Αλλά που τέτοια τύχη  
    5. Όχι, δεν τα πάω καλά με τον εξευτελισμό (γιατί έτσι εκλαμβάνω την τιμωρία σε δημόσιο χώρο) και το ξεκαθαρίζω σαν κόκκινο όριο. (ναι, βάζω και τέτοια τρομάρα μου   )
    6. Όχι, προς το παρόν.

    Τώρα πάμε παρακάτω  

    1. Όχι. Αν είναι να τον λυπηθώ, δεν έχει κανέναν νόημα η τιμωρία. Θεωρώ εαυτόν λογικό άτομο και μέχρι στιγμής οι τιμωρίες που έχω βάλει δεν είναι παράλογες σε βαθμό που να λυπηθώ τον υ μου.
    2. Όχι, αν είναι να μετανιώσω, δεν θα την δώσω. Η τιμωρία ποτέ δεν πρέπει να μπαίνει εν βρασμώ ψυχής. Και πάντοτε μπαίνει έχοντας λάβει υπόψιν την υπάρχουσα κατάσταση και την ψυχοσύνθεση του υ. Ναι, υπάρχει πιθανότητα λάθους, αλλά προς το παρόν δεν έχω μετανιώσει για κάτι.
    3. Όχι. Είναι άλλη η τιμωρία και άλλο η "τιμωρία". Η κανονική τιμωρία έχει επέλθει μετά από παραβίαση κανόνων και τους κανόνες τους βάζω για κάποιο λόγο και όχι μόνο επειδή "γουστάρω". Αν παραβιάσει τους κανόνες, θα πρέπει να τιμωρηθεί ανάλογα. Η τιμωρία όμως δεν είναι πάντα σωματική. Για να μην πω ποτέ (στην δική μου περίπτωση).
    Άλλο όμως η "τιμωρία", το παιχνίδι όπως αναφέρεις εσύ.
    4. Προς το παρόν όχι και ελπίζω να μην συμβεί αν και άνθρωπος είμαι, λάθη κάνω και θα κάνω, άλλωστε μέσα από αυτά μαθαίνω.
     
  4. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Όμορφα   ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε.

    @Whip and Roses νομίζω ως switch έχεις ένα προτέρημα παραπάνω.... Έχεις βιώσει πρώτη την τίμωρια και γνωρίζεις πολύ καλά τι "αίσθημα" αφήνει.
    Φαντάζομαι οτι μέσα απο αυτή σου την γνώση μπορείς πιο εύκολα να προσαρμόσεις μια τιμώρια στον υ/σ σου...
    Αν και η ψυχολογία και η ψυχοσύνθεση του Άνδρα με της Γυναίκας διαφέρει ωστόσο έχεις ένα γερό πάτημα.

    ____________

    Θα με ενδιέφερε να ακούσω πάρα πολυ και τις βιωματικές εμπειρίες που ζήσατε... (όσοι θέλουν τις αναφέρουν πέρα απο τις ερωτήσεις)
     
  5. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    @Queen87 και όμως, πρώτη έβαλα τιμωρία και μετά την έλαβα.  
    Τις τιμωρίες μου μπορώ και τις προσαρμόζω επειδή κρίνω καταστάσεις. Ναι ορισμένες φορές, η τιμωρία που θα βάλω θέλει πολύ σκέψη. Άλλες βγαίνει αυθόρμητα. Εξαρτάται από την κατάσταση και το τι θέλω να πετύχω. Τι θέλω να περάσω σαν μήνυμα στον υ μου...
     
  6. Top30Thessaloniki

    Top30Thessaloniki New Member

    Θα θελα πολυ να μοιραστω μερικα πραγματα, αλλα απο σεβασμο προς καποια ατομα δε θα θελα να τα αναφερω γιατι ειναι εμπειριες απο κοινου
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Προσωπικά, προτιμώ τη λέξη "συνέπεια" από την "τιμωρία".
    Η τιμωρία έχει έναν εκδικητικό χαρακτήρα που δεν αρμόζει στις D/s σχέσεις μου.
    Η συνέπεια, από την άλλη, καταδεικνύει ότι το υ φέρει ευθύνη ως προς τα καθήκοντά του με τις αναλογές αρνητικές ή και θετικές συνέπειες.
    Οι συνέπειες είναι πάντοτε κλιμακούμενες.
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    σκληρο οριο εννοεις μαλλον... μην μπερδευεσαι με τις κοκκινες γραμμες του τσιπρα...  
     
  9. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    1. Υπήρχε έστω και μια στιγμή που λυπηθήκατε το υ/σ σας και σταματήσατε την τιμωρία;
    Έχω στενοχωρηθεί/πονέσει ψυχολογικά/απογοητευτεί ή δυσαρεστηθεί γιατί δε με βόλευε να είναι τιμωρημένος ο υ/bottom μου, όμως ποτέ δεν έχω διακόψει τιμωρία.
    Σκοπός είναι να δεχτεί τη συνέπεια και να συνειδητοποιήσει τι έγινε και να μην επαναληφθεί.

    2. Μετανιώσατε για κάποια τιμωρία που δώσατε εντολή;
    έχω μετανιώσει που δεν ήταν πιο σκληρή η τιμωρία . δεν έχω μετανιώσει για καμία τιμωρία κατα τα άλλα.

    3. Θέλετε να τιμωρείτε το υ/σ σας; (με την ερωτήση μου αυτή εννοώ το προκαλείτε; είναι αναγκαίο για το παιχνίδι; )
    Αν και δε το θεωρώ σωστο, το έχω κανει.

    4. Υπήρχε στιγμή που νιώσατε οτι ξεφύγατε;

    Οχι αν νιώσω οτι μπορεί να ξεφύγω δεν ξεκινω καν, ή τερματιζω ευθύς αν αντιληφθω οτι μπορεί να ξεφυγω.
     
  10. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Θα αναφερθώ σε μία τιμωρία που ένιωθα αρχικά ότι ήταν άδικο να τιμωρηθώ γι αυτή.

    1. Μέσα απο την τιμωρία τι βίωσες;

    Κατάλαβα ότι δεν πρέπει να κρίνω τις αποφάσεις Της. Ειχε τους λόγους Της που με τιμωρούσε που ακόμα και να μην καταλάβαινα ποιοι είναι έπρεπε να δεχθώ την τιμωρία μου χωρίς να βασανίζω τη σκέψη μου.

    2. Προκαλείς την τιμωρία; είναι κάτι που σου αρέσει;

    Δεν μου αρέσει να με τιμωρεί, αισθάνομαι χάλια και μπορεί να με δέρνει λιγότερο ή με μικρότερη ένταση αλλά πονάει περισσότερο.


    3. Υπήρχε κάποια στιγμή που ένιωσες οτι ξεπέρασες τον εαυτό σου;

    Ναι. Εκείνη την συγκεκριμένη φορά με έκανε σχεδόν να λιποθυμήσω από τον πόνο. Σταμάτησε μόνο όταν έκρινε ότι ήταν αρκετό. Το σώμα μου δεν άντεχε άλλο.

    4. Υπάρχει κάποια τιμωρία που δεν θα ήθελες να την ξαναζήσεις με τπτ;

    Όλες. Αλλά όλο μαλακίες κάνω.

    5. Έχεις βιώσει τιμωρία σε δημόσιο χώρο;

    Μπροστά σε οικείο πρόσωπο ναι. Δημόσια όχι. Η φύση των τιμωριών μου είναι σωματική. Δεν θα με έδερνε δημόσια.


    6. Υπήρχε τιμωρία που δεν εκτέλεσες και έτσι υπέστεις μεγαλύτερη τιμωρία;

    Δεν υπάρχει τρόπος να αποφύγω την τιμωρία. Επομένως όχι.
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Τα πάντα όλα όσα υπάρχουν στην ανταλλαγή ελέγχου, σε πολύ μεγάλη πυκνότητα και θέρμη.

    Όχι, η σκέψη της λειτουργεί αποτρεπτικά για μένα.

    Ναι, όταν μια ολόκληρη μέρα, αρχή άνοιξης, από τις 7 το πρωί ως τις 11 το βράδυ έπρεπε να είμαι γυμνή, να κάνω δουλειές χωρίς να χρησιμοποιώ έπιπλα και να πίνω ένα λίτρο νερό την ώρα χωρίς να έχω δικαίωμα τουαλέτας. Δεν πίστευα ότι θα τα κατάφερνα και όμως…

    Και σε μια άλλη περίπτωση μακροχρόνιας τιμωρίας, εκεί ξεπερνούσα τον εαυτό μου συχνά και άλλες φορές κυλούσα πίσω και απείχα πολύ από τα όριά μου, αλλά η τιμωρία συνεχιζόταν και συνεχιζόταν.

    Ναι, στέρηση επικοινωνίας

    Όχι

    Όχι. Δεν επιλέγεις αν θα εκτελέσεις ή όχι τιμωρία. Είναι αδύνατο.
     
  12. Soraya

    Soraya Guest

    Άρνηση, θυμό, συνειδητοποίηση, πόνο, αποδοχή

    όχι, είναι κάτι που μου προκαλεί ντροπή

    ναι φυσικά, πολλές φορές

    ναι.

    οχι.

    οχι