Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Flowform, στις 25 Οκτωβρίου 2010.

  1. Flowform

    Flowform Regular Member

    Η υποταγή είναι για σένα

    α. Φαντασίωση που σε φτιάχνει μόνο/η σου και που σ αρέσει να τη συζητάς, αλλά να αυνανίζεσαι μ αυτήν μόνος/η;

    β. Επιθυμία που έχεις εκπληρώσει, παιχνίδι που κάθε τόσο γουστάρεις;

    γ. Ανάγκη που έχεις ανακαλύψει ότι έχεις, που σε καίει συνεχώς κάπου στο υπόβαθρό σου και που ώσπου να την εκπληρώσεις δε θα ησυχάσει η ψυχή σου;
     
  2. kali crow

    kali crow Guest

    επιθυμια που μου παρουσιαζεται μονο με καποιους ανθρωπους, που με ικανοποιει ψυχικα και που με φτιαχνει σεξουαλικα...
     
  3. Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    γ. Ανάγκη που έχεις ανακαλύψει ότι έχεις, που σε καίει συνεχώς κάπου στο υπόβαθρό σου και που ώσπου να την εκπληρώσεις δε θα ησυχάσει η ψυχή σου;

    νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα....
     
  4. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Το έχω βιώσει οπότε έχει περάσει τη ζώνη της φαντασίωσης.
    Το β. δεν υφίσταται διότι για μένα η υποταγή είναι τρόπος έκφρασης
    και σε καμία περίπτωση παιχνίδι.
    Είναι όντως ένα στοιχείο που έχω μέσα μου.
    Δεν θα μπορούσα όμως να πω πως με καίει
    γιατί δεν το μεταφράζω ως ανάγκη
    αλλά σαν φυσικό στοιχείο του χαρακτήρα μου.
    Υποταγή λοιπόν για μένα δεν είναι η ανάγκη,
    αλλά η ευγνωμοσύνη που νιώθω απέναντι στον άνθρωπο
    που στέκεται δίπλα μου.
     
  5. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Ψάχνω το γ (ξανά) στο κατάλληλο πρόσωπο για μένα... αλλά βρίσκω μόνο α και β... (παρότι όλες δηλώνουν το γ περίτρανα)... οπότε... ΤΙ ΚΑΝΩ;   Πες μου γιατρέ μου!  

    Ανδρ(ε)ας
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Πιθανές λύσεις:
    1. Συμβιβάζεσαι.
    2. Ακολουθείς μοναχική πορεία, περιμένοντας να βρεις το (γ).
    3. Το παίρνεις στην πλάκα κι όπου βγει
     
  7. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    1. Το κάνω... δεν έχει πλάκα...
    2. Αυτό και αν δεν έχει πλάκα...
    3. Λες;   Δε μου βγαίνει...  


    Ανδρ(ε)ας
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    a. δεν μπορώ να αρνηθώ ότι δεν με ερεθίζουν οι φαντασιώσεις μου και ότι αυτές αρκετά συχνά εμπεριέχουν καταστάσεις ακραίας υποταγής που δεν δύσκολα έως αδύνατον να άντεχα ..

    b. μου ακούγεται ανυπόστατο ,εκτός και αν μιλάμε για παιχνίδια υπακοής ,δλδ στιγμιαίας υποταγής ,και φυσικά τα έχω εκπληρώσει και δεν λέω όχι για επόμενη φορά . συμφωνώ με τη zoyzoy δλδ

    c. μάλιστα το βλέπω σαν ανάγκη ,μονάχα μέσα από τη δική της ικανοποίηση μπορώ να αντιλαμβάνομαι χαρά για έμενα και όταν λέω εκείνης ,αναφέρομαι στη γύναικα που θέλω να είμαι μαζί της δίπλα της αλλά και να της ανήκω ,αλλιώς η ψυχή μου μόνη της δεν πολυαντέχει ,μάλιστα είμαι ετερόφωτο οντότητα .
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Ενδιαφερον θέμα.

    Επιφυλάσομαι όμως για το αν στην λέξη υποταγη δινουμε όλοι την ιδια ερμηνεια.

    Θα προτεινα - αν συμφωνει ο νηματοθέτης- ο καθενας που απανταει να οριζει ΤΙ εννοει, ΤΙ αντιλαμβάνεται ως υποταγή και εν συνεχεια να δηλώνει την σχέση που έχει μαζι της,(που ειναι η ερωτηση του νηματος) αν του ειναι αναγκη ή παιχνιδι ή οτι άλλο.



    Μαρία
     
  10. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Τείνω στο (γ) αν και δε θα το έθετα τόσο απόλυτα.
     
  11. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    Εγώ πάλι... αν ακούσω για έναν ακόμη "ορισμό" σε αυτό το φόρουμ... θα πιστέψω ότι μπήκα σε φιλοσοφικό και όχι βιδιεσεμικό φόρουμ... φτάνει!    

    Ανδρ(ε)ας
     
  12. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Απάντηση: Τι Είναι Για Σένα Η Υποταγή;

    γ γ γ γ γ γ γ γ γ γ γ γ γ γ γ
    αλλα το γγγγγγγ ειναι κατι σαν ανεκπληρωτος παιδικος ερωτας.
    οποτε χχχχχχχχχχ
    χε.........................α δηλαδη