Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι αναζητάμε στις bdsm σχέσεις μας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 13 Μαϊου 2016.

  1. Τι έχει να μας δώσει ο άλλος;
     
  2. Kyry

    Kyry New Member

    βιτσια (βιτσα),απολαυση,υποταγη κ υπηρεσια...
    τι να κανω να παω σε κανα ξενοδοχειο διακοπες...??? 
    πολυ μαρεσε αυτη η ερωτηση )))))
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μετράνε και κείνες με παντρεμένους/ες, αρραβωνιασμένους/ες ή που θα είχαν ήδη ένα/μια ή περισσότερους/ες γκόμενους/ες ?( Εδώ αστερίσκος, δεν αναφέρομαι σε polyamorous καταστάσεις )
    Αν ναι, - και πάντα στις προαναφερόμενες περιπτώσεις - πείτε μου ότι δεν θ' αναζητούσατε κάτι άλλο πέρ' από ικανοποίηση των "δύσκολων γούστων", που δεν θα γνώριζε ο/η "επίσημος-η/φανερός-η/βασικός-η" σας.
    Ή ότι θ' αναζητούσατε ειλικρίνεια/βαθιά συναισθήματα/λοιπά "ευγενή" που μόνο στο βουδουσουμού - και καλά - θ' ανήκαν.
    Πριν παρεξηγηθώ, τι κάνει ο καθένας/καθεμία και γιατί το κάνει, είναι ειλικρινά δική του/της υπόθεση και σε μένα δεν καίγεται καρφάκι.
    Που και που μου γυρίζουν τα μπαλάκια του golf με την υποκρισία και τα "τεντωμένα δαχτυλάκια", αλλά επανέρχονται σύντομα στη θέση τους. Αφού θυμάμαι το παντελώς άσκοπο του εκνευρισμού μου.
    Πάλι καλά που από δω μέσα έχω γνωρίσει ελάχιστους/ες και που στα κουτσομπολίκια δεν δίνω καμία σημασία ( εκτός απ' τις - ευτυχώς - σπάνιες φορές που μου σκάνε στ' αυτιά απ' το πουθενά και δεν προλαβαίνω να τ' αποφύγω ).
    Γιατί μάλλον θα γίνονταν πολλοί/ες εκείνοι/ες που θα διάβαζα και θα γελούσα ή μάλλον θα χασμουριόμουν. Πάντως, κάτι μου λέει ότι και η λέξη σχέση ίσως και να σήμαινε κάτι άλλο στο bdsm.
    Παρά είναι πολλά τα πράγματα που στο βουδουσουμού, ίσως και να σήμαιναν κάτι άλλο - πάντα για το δικό μου το φτωχό μυαλό -.   
     
    Last edited: 14 Μαϊου 2016
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    Προφανώς έχουμε διαφορετική άποψη
     
  5. Να ζήσω χωρίς πλαίσιο, να ερωτευτώ χωρίς όρους, να αγαπήσω χωρίς όρια, να αλληλεπιδράσω χωρίς κανόνες.
    Να εξερευνήσω τις δυνατότητές μου.

    Πώς είπατε? Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το bdsm?
    Καμία!

    Καλή συνέχεια σε όλους  
     
  6. aimilia

    aimilia Iagos property

    Να ανήκω. Μόνο αυτό τίποτε άλλο.
     
  7. Master1232015

    Master1232015 Don't stop at the top

    Νομίζω ότι μία BDSM σχέση είναι καλύτερη από μία vanilla σχέση και ότι δίνει όλα τα σχετικά που αναφέρθηκαν παραπάνω (αγαπη, στοργη, συντροφικοτητα κλπ) σε μεγαλύτερο βαθμό, έιναι θέμα βαθμού.
     
  8. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Να δοκιμάσω τα όριά μου χαρίζοντας ΗΔΟΝΗ ....
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Έμπνευση, αρμονία, συνενοχή.
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Καλύτερη ως προς τι;  
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

  12. Master1232015

    Master1232015 Don't stop at the top

    Υπάρχει κατά την γνώμη μου μεγαλύτερη συναισθηματική επαφή και ανθρώπινη επαφή.
    Μεγαλύτερη επικοινωνία.
    Οι ρόλοι είναι ξεκάθαροι και δεν υπάρχει σύγκρουση ρόλων.
    Λειτουργεί η σχέση έξω από τα κλισέ και με περισσότερη φαντασία.
    Αυτά προς το παρόν.
    Τι γνώμη έχεις για αυτά