Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι αποκομίζει ο Κυρίαρχος από μια D/s σχέση;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 14 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Νομίζω ότι είναι πολύ συχνή συζήτηση το τι οφέλη μπορεί να έχει ένα υποτακτικό άτομο από μια D/s σχέση.

    Είμαστε κι εμείς (οι υποτακτικοί καλέ) που δεν κρατάμε το στόμα μας κλειστό και μας αρέσει συχνά να παρατηρούμε (φωναχτά) τις διαφορές που βλέπουμε στους εαυτούς μας.

    Η συζήτηση όμως για τα οφέλη που αποκομίζει ένας Κυρίαρχος από μια D/s σχέση δεν είναι τόσο συχνή.

    Για αυτό και θα ήθελα να την ανοίξω εφόσον το θέλετε.  

    Απαντήσεις καλοδεχούμενες και από Κυριάρχους βέβαια αλλά και από υποτακτικούς ή όποιο άλλο στάτους από εμπειρίες, συζητήσεις κλπ  
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Αν εχει σώας τας φρένας του, απόλαυση.
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, αλλά σίγουρα δεν είναι το μόνο...
    Τι λέτε?
     
  4. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Αυτό εξαρτάται από το τι ζητάει       Εγώ ζητάω φτερά στην πλάτη μου, να πηγαίνω γρήγορα, πολύ γρήγορα, παντού, παντού όμως.... τι ανηφόρα, τι κατηφόρα, τι ίσιωμα, να μην τα βλέπω καν, και όχι βαρίδια στα πόδια μου, να μένω πάντα κάτω κατηφόρα.

    Για τις σερβιέτες το ξέραμε εντάξει, βλέπουμε τιβι. Οι σούμπες όμως..... δίνουν φτέρα ;              
    Αυτό είναι το ερώτημα που με προβληματίζει        
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Kαι σώας να μην τας έχει, απόλαυση μπορεί κάλλιστα να αποκομίζει  

    Το ερώτημα είναι: μόνον απόλαυση; Και αν ναι, τι είδους; Σεξουαλική; Ή και κάτι άλλο;

    Επίσης πώς εξηγείται ότι (κάποιοι, όχι όλοι, ίσως ούτε καν πολλοί) Κυρίαρχοι μένουν στη σχέση ακόμη και όταν γίνεται ζόρικη και δεν αποκομίζουν και τόση απόλαυση;
    (πιο πολλές ερωτήσεις και από ντιμπέιτ κάνω, ελπίζω και πιο ουσιαστικές τουλάχιστον...χαχαχα)
     
  6. Joy_division

    Joy_division Guest

    Τι αποκομίζει ο Κυρίαρχος από μια D/s σχέση;

    ... και πονοκέφαλο!
     
  7. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Η ανακάλυψη οτι το D/s-ως τρόπος του ερωτικώς σχετίζεσθαι-είναι ο τρόπος που του ταιριάζει,έρχεται αφού το κοντέρ έχει γράψει κάποια(πολλά ή λίγα) χιλιόμετρα σε μη bdsmικές σχεσεις.
    Οπότε,αντιλαμβάνεται στο πετσί του κάτι που νομίζω πως εχει γενικη ισχύ και γίνεται αντιληπτό από όσους κάνουν BDSM:
    Tο οτι το BDSM λειτουργεί ως πολλαπλασιαστής ισχύος των συναισθημάτων κάθε είδους.

    Επι της ουσίας αποκομίζει,εντός και εκτός σχέσης,τα οφέλη που αποκομίζει οποιοσδήποτε άνθρωπος ζει μια πλήρη,γεμάτη ερωτική σχέση-ζωή.
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Τροπαια για τη συλλογη του    
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ότι ένας εκπαιδευτικός, ένας προπονητής, ένας γλύπτης κ.α.
    μιλώ πάντα για τους ''καλούς'' κυρίαρχους
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    σε τι χρώματα βγαίνεις;
     
  11. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Από μία σχέση, όποια μορφή κι αν έχει, νομίζω ότι πρωτίστως αποκομίζουμε όμορφες εμπειρίες. Το πρώτο και βασικό ζητούμενο όλων μας είναι ξεκάθαρα αυτό. Και πολύ καλά κάνουμε.

    Αν ωστόσο μείνουμε σε αυτό και δε φροντίζουμε να το εμπλουτίζουμε με διάφορα "μπαχαρικά" παραλλάσσοντας κάθε τόσο τη "συνταγή", δεν θα έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

    Μέσα από μία σχέση όλοι κάτι κερδίζουμε (συνήθως). Είτε αυτή έχει διάρκεια είτε όχι, σημασία έχει να περνάμε καλά. Αυτό όμως στην πράξη σημαίνει ότι φροντίζουμε τον άνθρωπο, που έχουμε πλάι μας, για να είναι αμφίδρομη η σχέση και ανταποδοτική (όχι όπως οι εισφορές όμως  ).

    Τώρα ειδικά ένας Κυρίαρχος τι μπορεί να κερδίσει... θα έλεγα ό,τι και ένας υποτακτικός. Εμπειρίες, αναμνήσεις αλλά και να γίνει λίγο καλύτερος. Αν και αυτό έχει πάντα να κάνει και με το εκάστοτε υ μέλος. Γιατί πέραν του δικού μας χαρακτήρα δεν χειριζόμαστε όλους τους ανθρώπους με τον ίδιο τρόπο. Προσαρμοζόμαστε, ελισσόμαστε, με στόχο την αμοιβαία χαρά και ικανοποίηση.

    Αν και τελικά όλοι, άρα και οι Κ, κερδίζουν ό,τι πραγματικά θέλουν. Αγάπη και εκτίμηση και μία γλυκιά εξάρτηση, αν είναι σωστοί απέναντι στην υ τους, αδιαφορία (και το μπούλο), αν λειτουργούν εγωιστικά και ατομικιστικά. Γιατί τα πάντα είναι "δούναι" και "λαβείν".
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    @guruni δεν επιτρεπω σε κατι τετοιους να αγγιξουν ουτε μια τριχα απο τα μαλλια μου. Δεν με χαριζω σε συλλεκτες