Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι αποκομίζει ο Κυρίαρχος από μια D/s σχέση;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 14 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. Ο σωστός κ είναι κάποιος που αρθρώνει με τρόπο άμεσο τις επιθυμίες του και θεωρεί αυτονόητο οτι θα εισακουστεί. Ισως γι αυτό μοιάζει να είναι εγωιστής. Στην πραγματικότητα είναι δοτικός, νοιάζεται, αλλά δεν έχει το χρόνο και τη διάθεση να κάνει baby sitting στον υ. Είναι ανθρώπινος, τρυφερός αλλά και δίκαιος. Ισως γι αυτό μοιάζει σκληρός μερικές φορές.

    Από την άλλη μεριά, αν το πάρουμε στατιστικά, ένας κ έχει περισσότερες πιθανότητες να είναι εγωιστής από έναν βανίλα, απλά επειδή έχει την εξουσία στη σχέση και ο πειρασμός να καβαλήσει το καλάμι είναι μεγάλος...
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τη χαρά της Δημιουργίας.

     
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Πολύ μου αρέσει αυτή η απάντηση  
    Πολύ πολύ!!
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Για μενα υπαρχει πολλη αγαπη και εγνοια πισω απο την αληθινη Κυριαρχια.

    Ακριβως οπως πισω απο την περιστασιακη αυστηροτητα των γονιων η των καλων δασκαλων.

    Μια ζωογονος ευθυνη που γεμιζει και εξελισσει και ετσι σε κανει περηφανο.

    Αυτο προσδοκω να αποκομιζω εγω οποτε κρινω οτι η Κυριαρχια ειναι το μονοπατι για εκει.
     
  5. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Ικανοποίηση αντλείται μέσω της μεταβίβασης των δυνάμεων ..
    (.. exchange of power ..)
    Και είναι αμφίδρομη ..
     
  6. Entheogen

    Entheogen New Member

    Η κυριαρχία δεν αφορά μόνο την σωματική ικανοποίηση του Κ. Η ικανοποίηση που επέρχεται στον υπέρτατο βαθμό στην υ ως προιόν των αποφάσεων και ενεργειών του Κ αποτελεί σημαντικότατη παράμετρο ικανοποίησης και πηγή έμπνευσης ενός Κ που αναλαμβάνει αυτή την ευθύνη
     
  7. ThanPerko

    ThanPerko Regular Member

    Το οποίο σηκώνει το εξής φιλοσοφικό ερώτημα, αφουγκραζόμενος ενδελεχώς την βαθυστόχαστη περιπλοκότητα της απαντήσεώς σας, mr Entheogen, και υπολογίζοντας πρόχειρα την απύθμενη ψυχική άβυσσο της σεβάσμιας υποτακτικής κορασίδας· νιώθει ένας άνθρωπος τυχερός η δούλα μας ή το προσωπικό μας guinea pig;

    I say both.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Τί αποκομίζει ο Dom; Ότι και ο Θεός, ανιδιοτελή λατρεία με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Και πως συμπεριφερόμαστε στους πιστούς μας; Ως ένας ευλαβής Θεός του χριστιανισμού ή ως ο Thor και ο Δίας while we fuck shit up;



    Και θα αναρωτηθείτε εσείς:
    «Μα καλά βρε μαλάκα ThanPerko, νομίζεις ότι είσαι θεός;»
    Και θα πεταχτεί η σκλάβα δυνατά ενώ σηκώνει το ανάστημά της:
    «Όχι, είναι ο θεος ΜΟΥ!!»

    The end.
     
  8. Entheogen

    Entheogen New Member

    ThanPerko , δεν ήταν ο στόχος να θεωρηθεί αυτό που έγραψα «βαθυστόχαστο».Aντιθέτως.
    Σε κάθε σχέση κάθε χαρακτήρας αποκομίζει διαφορετικά πράγματα. Στην δική μου αντίληψη , εκτός από την προσωπική σωματική και εγκεφαλική ικανοποίηση ζητούμενο αποτελεί και η ικανοποίηση της υ στον υψηλότερο δυνατό βαθμό. Η εικόνα της εκστασιασμένης υ που προέκυψε από τις δικές μου και μόνο αποφάσεις είναι βασικός παράγοντας ικανοποίησής μου.
    Τι εισπράττει λοιπόν ένας ικανός K? « Ότι και ο Θεός, ανιδιοτελή λατρεία με ότι αυτό συνεπάγεται.» Συμφωνώ.
    Τι αποκομίζει από τη σχέση ? Καθαρά προσωπικά, την ικανοποίηση και περηφάνεια πως είναι αυτός! που έχει την δύναμη και την ικανότητα να φέρει στο αποκορύφωμα τον εαυτό του αλλά και αυτή που του εμπιστεύτηκε αυτή την ευθύνη. βεβαίως αυτό δεν είναι κανόνας, παρά μόνο προσωπική θέση.
     
  9. ThanPerko

    ThanPerko Regular Member

    Ναι, συμφωνώ, αλλά με το λεξιλόγιο που χρησιμοποίησες μου βγήκαν τα μάτια   Αυτό σχολίαζα
     
  10. SensualityMaster

    SensualityMaster Nec temere, nec timide

  11. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

  12. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Ότι ψάχνει... Άλλωστε υποτίθεται ότι μπαίνει σε μια D/s σχέση έχοντας βρει έναν/μια υ με τον/την οποία θέλει να "δουλέψει" αλλά γνωρίζει ουσιαστικά ήδη ότι έχει την δυνατότητα να της/του προσφέρει όσα ψάχνει.
    Αποκομίζει λοιπόν ότι μπορεί να είναι ο εαυτός της/του και από κει και πέρα ότι ψάχνει ο καθένας μέσα από αυτού του είδους την σχέση.
    Προσωπικά, την ευθύνη, το "πλάσιμο", τον έλεγχο, την οικειότητα, και τελευταία καθαρά την ικανοποίηση, μου την προσφέρουν έμμεσα και άμεσα τα πρώτα τρία.