Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι γινεται οταν ολα μπερδευονται? σεξ...ενθουσιασμος...ερωτας.. αγαπη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος marianna...sub, στις 13 Αυγούστου 2014.

  1. marianna...sub

    marianna...sub New Member

    ΤΙ γινεται οταν απο την αρχη ολα μπερδευονται....υποτιθετε οτι εσυ εχοντας "φαι"τα μουτρα σου ξεκαθαριζεις μονο σεξ ειτε αναφερομαστε σε ανδρα ειτε σε γυναικα δεν μας ενδιαφερει το φιλο...καταφερνει κ σε τουμπαρει σε κανει να ενθουσιαστεις να ερωτευτεις ισα που εχεις γινει πετρα.... και καπου εκει στο μεσοδιαστημα αρχιζουν να φαινονται τα ψεματα....η το διπλο παιχνιδι...εχει εσενα κ καποιες αλλες η αλλους...τα βλεπεις με τα ματια σου διαβαζεις διαλογους ξερεις οτι ο αλλος-η ειναι υπαρκτο προσωπο οχι γεννημα φαντασιας ...κ αρχιζει το "δεν ειναι ετσι κτλ "σε ριχνει με τα κλασικα εικονογραφημενα..εμφανιζονται πρωιν ανενοχλητοι-ες κτλ..περνα καιρος σου ταζει αγαπες λουλουδια ερωτες γαμους παιδια καλο σεξ εχεις μια υποτιθεμενη αγαπη κ περνα ο καιρος ,εχεις παραβλεψει αλλα δεν εχεις ξεχασει το ατοπημα..-.παντα στην πισω πλευρα του μυαλου υπαρχει-κ αυτος -η συνεχιζει να κανει το διπλο παιχνιδι τις νεες γνωριμιες τις δραστηριοτητες του την ανεση του και χωρις να το καταλαβεις σε εχει αποκοψει απο τους περισσοτερους γνωστους και καποια μερα συνειδητοποεις οτι εισαι 24/7 χωρις να το ξερεις κ χωρις να σε εκφραζει .. ξαφνικα το μπαμ ενα προβλημα υγειας στο νοσοκ εσυ κ αυτος επιλεγει αντι να ειναι διπλα σου ενα ταξιδι στο παρισι επειδη ειναι φιλοι αυτοι που τον την καλεσαν ,μονος -η εσυ βιωνεις την απολυτη μοναξια φοβασαι τον θανατο κανεις ανασκοπησει κ βλεπεις οτι μονος-η εισαι .... και ...αυτη-ος να γλεντα να της του τηλ να μοιραστεις τον φοβο σου κ να σου λεει ειμαι εξω δεν μπορω τωρα...και εκει που εισαι εντελως στα ταρταρα ψυχολογικα κ σωματικα σου προτεινει διακοπες .... η χαριστικη βολη.πρωτη μερα συνεχως με το ταμπλετ στο χερι δευτερη μερα τπτ δεν του αρεσει και τριτη μερα ....διαφωνια μουσικη??????και νυχτα σε διακοπες ξεμρωματα σαν λεφτης αντε γεια......δεν σε ξερω πια...θα μου πειτε σιγα το πραγμα κλασικα συμβαινουν,αυτο που με παραξενευει κ ξεκινω την συζητησει ειναι γιατι εφοσον εχεις μιλησει με τον αλλον,εφοσσον ξερει ο αλλος τον εαυτο του γιατι ξεκινα μια σχεση αφου δεν μπορει να μεινει μονο εκει?δεν ειναι "αδικο "να παιζουμε με τα αισθηματα κ την καρδια (που ακομη υπαρχει)του αλλου??????
    Σας εχει συμβει κατι αναλογο?αναρωτιεμαι μερες τωρα ολοι μας γνωριζουμε οτι μονοι μας ετσι κ αλλιως ειμαστε γιατι οταν επιλεγουμε το ποιο καλη η μοναξια παντα να αφηνουμε εναν-μιαν να μας μπερδευει την ζωη?αλλη λεξη παει στο μπερδευει αλλα ειμαι κοσμια....και ξεχασα να συμπληρωσω οτι απο την επομενη μερα ξαναβγηκε στο κυνηγι αναζητησεις αλλου θηραματος η στην νεα γνωριμια που ιδη ειχε κανει να συνεχιστει...δλδ ολοι μονο στο σεξ????μα αν διαβασετε το πως ξεκινησα την συζητηση αυτη ειπα οτι απο την αρχη μονο σεξ θες οχι αγαπες.....περιμενω αντις αποψης σας ....
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τρώμε το "χόρτο" που θέλουμε να φάμε...Κανείς δεν μας "στουμπώνει"...Αν κάποιος/α μας τουμπάρει, είναι επειδή θέλουμε να μας τουμπάρει...Όλα ανθρώπινα είναι...Και τα λάθη και οι γλίστρες...Αν από την αρχή ξεκαθαρίζεις "μόνο σεξ"...Πρέπει να είσαι σίγουρος/η ότι τον "όρο" που έθεσες στον εαυτό σου, θα τον τηρήσεις...Για να προστατέψεις το δικό σου το "τομάρι"...Τι θέλει ο άλλος, δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει ποσώς...Κυνικά αυτά που λέω...αλλά τους κανόνες του παιχνιδιού τους θέτει πάντα εκείνος/η που ενδιαφέρεται λιγότερο...Και την Αμερική δεν την ανακάλυψα σήμερα εγώ... 

    Υ.Γ. Δεν ήταν διόλου πρόθεση μου να κρίνω τα γραφόμενα σου...Σου παρέθεσα απλά την άποψη μου..Με κάθε ειλικρίνεια...
     
    Last edited: 13 Αυγούστου 2014
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    το προβλημα που βλεπω εγω με πολλες γυναικες ειναι οτι οσο ασχημες και να ειναι οι πραξεις, με λιγα ωραια λογια (παραμυθια) τουμπαρονται αμεσως. βλεπω και φιλους που γαμανε ασυστολα, λενε το ψεμα κ εχουν ετοιμα και τα επομενα πεντε.

    εχεις σιγουρα μεγαλο μεριδιο ευθυνης που αφεθηκες τοσο. αλλα τωρα ειναι αργα προφανως. οποτε σφιγγεις τα δοντια και περνας απ τα σκατα. δεν υπαρχει αλλος τροπος. και καθως το κανεις αυτο δεν θα πρεπει να εχεις καμια απολυτως επαφη. ουτε fb, ουτε forum ουτε γνωστους τιποτα. να μην μπορεις δηλαδη να δεις ουτε εσυ τι κανει τι γραφει κλπ.

    my $0.02
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αγαπητέ Λιζάρδιε...Σε διαβεβαιώ και ότι και εμείς τα αντράκια τα γουστάρουμε τα φούμαρα...  Και δεν βγάζω τον κώλο μου απ' έξω, όσο και αν πλέον δεν τα χάφτω..Τα έχαψα στο παρελθόν και με το στόμα ευτυχισμένα ορθάνοιχτο...Και ήξερα πολύ καλά ότι ήταν φύκια και μεταξωτές κορδέλες...Το είχα ανάγκη, ας πρόσεχα...
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Tenebre my friend τα φουμαρα που λενε οι γυναικες συνηθως τα πιστευουν και οι ιδιες οταν τα λενε, με τον ιδιο τροπο που μπορουν να πιστεψουν οτιδηποτε επιλεξουν... οποτε ειναι κατα 50% φουμαρα. χαχαχαχαχαχαχαχαχ

    τωρα αν εσυ εχεις φτασει να το καταλαβαινεις αυτο, και να την ξερεις την αλλη περισσοτερο απ τον εαυτο της και καταλαβαινεις ποτε ειναι σε virtual reality και ποτε δεν ειναι, αυτο ειναι δικο σου θεμα...  
     
  6. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Ω, ναι.
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Φίλε Σαυρούλη ( όχι Tenebre ρε συ...ένας είμαι όχι δέκα χαχαχαχα )...και οι άντρες τα πιστεύουμε τα φούμαρα. Γιατί αν δεν τα πιστεύεις όταν τα λες, δεν πιάνουν χαχαχα....Δεν είναι θέμα να καταλαβαίνεις την άλλη, είναι ζήτημα να γνωρίζεις τον εαυτό σου και να σου δίδαξε κάτι ο "δρόμος" που έχεις κάνει...Αν στα 40 μου σκεφτόμουν ακόμη όπως στα 20...Θα ήμουν για το γιατρό...Γιατί καλά να είμαι, τις εμπειρίες τις έψαξα και καλώς η κακώς δεν μου λείψανε...Και όσο και αν όλες/όλοι να μην είναι ίδιες/ίδιοι...Του έτερο ( γιατί του πούστη σαν έκφραση παρά είναι χρησιμοποιημένη χαχαχα ), κάποια πράγματα κάνουν μπαμ αν μη τι άλλο...Μετά αν τις φέτες σαλάμι προτιμάς να τις βάζεις στα μάτια, παρά στο πιάτο...Ε τότε ας πρόσεχες ρε φιλαράκο...Δεν λέω να είσαι καχύποπτος μέχρι ξεράσματος...Αλλά εκείνη την γαμημένη την μπάλα μέσα στο κρανίο, ας μην την αφήνουμε σε αδράνεια...Πάντα οι άλλοι φταίνε...Το λοιπόν αυτός είναι ο νούμερο ένα λόγος για να επαναλαμβάνουμε τα λάθη μας...Αν και όταν κάνουμε την αυτοκριτική μας...Δούμε που χωλαίνουμε εμείς, το γιατί των ανασφαλειών μας, ποια είναι τα ελαττώματα μας. Να δεις πως τα "λάθη" μας περιορίζονται...Αλλά αν διψάμε για γουνί και θολώνουμε μπροστά σε ένα κομμάτι γυμνό κρέας...Καλά να πάθουμε...Τους άλλους δεν μπορούμε να τους "ελέγξουμε"...Μπορούμε όμως να "ελέγξουμε" τον εαυτό μας...

    Θα μου πεις...Ρε δάσκαλε παρά εύκολα τα λες...Και θα σου πω, ούτε δάσκαλος είμαι, ούτε εύκολα τα λέω...Γιατί για να καταλάβω κάποια πράγματα, έσπασα τα καρύδια μου...Προσπαθώ να τ' ακολουθήσω...Για την πάρτη μου...Να πείσω τους άλλους για το ορθό αυτών που λέω...η να τους αναγκάσω να "ακολουθήσουν τις διδαχές μου"...Με ενδιαφέρει από ελάχιστα έως καθόλου ( αναλόγως με το αν μιλάω με κολλητό φίλο η όχι...και πάλι με ενδιαφέρει μέχρι ενός σημείου )....Μεγάλα παιδάκια είμαστε και με δανεικά κόλλυβα/εμπειρία κηδεία/συνειδητοποίηση κάποιων πραγμάτων δεν γίνεται...  
     
    Last edited: 13 Αυγούστου 2014
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    α ναι... tenebre ειναι ενα παλιο thriller και μπερδευτηκα... αλλα ας μεινουμε on...
     
  9. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Μαριάννα, εδώ και λίγα λεπτά έγραφα μια παρόμοια ιστορία, με διαφορετικά δεδομένα βέβαια, αλλά τελικά τα έσβησα, γιατί σκέφτηκα ότι οποιαδήποτε αναφορά σ' αυτό το άτομο, του δίνει έστω και λίγη αξία και δεν θα του την δώσω ούτε έτσι.
    Θα σου πω μόνο πως, θα έρθει μια μέρα που θα φύγει η πίκρα και το μόνο που θα αισθάνεσαι, θα είναι ένα τεράστιο ξενέρωμα. Και τότε θα ξέρεις πως είναι η ώρα να προχωρήσεις.
     
  10. marianna...sub

    marianna...sub New Member

    Θελω να σας διεκρινησω κατι για να μην παρεξηγηθω απο κανενανν,η ιστορια που σας αναφερα την βιωνει μια "φιλη "που γνωρισα εδω μεσα,αγανακτησα μαζι της και γιαυτο ης ειπα οτι 8α την γραψω εγω...Φυσικα κ δινει αξια περισσοτερη απο οσο πρεπει σ εναν τετοιο ανθρωπο,που εφοσον υπαρχει εδω μεσα το εγω σιγουρα θα εχει ανεβει πολυ ψηλα ..το παραμυθι ανδρες γυναιικες ολοι το χουμε αναγκη,συμφωνω με καποιον απο τους παραπανω που εγραψε οτι ηθελε κ τα παθε ,δεν ηταν ερμαιο ,απλα βρε σεις ,νομιζω οτι ειναι σαν να παιζεις ενα τυχερο παιχνιδι αν σου κατσει λες μια στο εκατομυριο?????αλλα εγω ξαναλεω ,μετα τα 40-50 υποτιθετε οτι ξερεις τον εαυτο σου οταν βλεπεις οτι δεν το χεις μς τις σχεσης κατσε καλυτερα σε ευκαιριακες δοξα τον θεο εδω μεσα κυκλοφορουν τοσες διαθεσιμες που δεχονται να ειναι το 3 ωρο του σαββατου για καποιον απλα κ μονο για να βιωσουν την υποτακτικοτητα τους -δεν τις κρινω -ετσι??ο καθενας οτι κ οπως εκφραζεται,το να διαλυεις ομως εναν ανθρωπο το θεωρω απανθρωπο,με αυτο τον σκοπο το γραψα λοιπον...
     
  11. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Αν και αυτό που είπες διόλου με αφορά, μια και εγώ επιλέγω να δώσω τον εαυτό μου μόνο σε Αυτόν που ξεχώρισα, οφείλω να πω ότι, αυτό που έγραψες, είναι κάπως άκομψο, ειδικά όταν δεν γνωρίζεις προσωπικά τις υπόλοιπες χρήστριες. Φιλικά το λέω.  
     
  12. marianna...sub

    marianna...sub New Member

    op
    οπως διευκρινησα εξ αρχης.....δικο τους θεμα τι κανουν κ πως κρινουν να διαθεσουν τον χρονο τους το κορμι του την ζωη του ..δεν τις κρινω ουτε παρεξηγησεις θελω,ειδικα εδω μεσα ακομψο δεν το θεωρω γιατι σ αυτα το θεματα εκφραζομαστε πολυ ποιο ανετα απο οτι αν μιλαγα σε μια παρεα εξω καπου σε καφε...