Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι δικαιούται να μάθει ένα υ, σ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 14 Ιουνίου 2016.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Αφορμή αυτά που διαβάζω τελευταία.

    Ένα υ, σ λογικά ( ; ) θα έχει κάποιες απορίες, θα θέλει να κάνει κάποιες ερωτήσεις στο (υποψήφιο) Κ ακόμα και πιο προσωπικές σε ότι αφορά την οικογένειά Του, τη δουλειά Του κ. ο. κ και όχι μόνο.

    Δικαιούται να τις κάνει; Δικαιούται να πάρει απαντήσεις;

    Σε περίπτωση που το Κ επιλέξει τελικά να μην απαντήσει ή δώσει μια απάντηση "δε σε αφορά" ποια τα συναισθήματά σας αγαπητα υ και σ; Ποια η αντίδραση σας;

    Οταν το υ, σ αντιδράσει εσείς αγαπητα Κ, Α πως το διαχειριζεστε;

    Και εάν το υ προσπαθήσει να διασταυρωσει τι όποιες απαντήσεις (αφήνω στη φαντασία σας τους τρόπους) τι γίνεται;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
    Last edited: 14 Ιουνίου 2016
  2. katerina

    katerina Regular Member

    Φυσικα! Εαν δεν μαθω πρωτα τον ανθρωπο και οτι τον αφορα δεν επιλεγω... μια επιλογη εχω μονο, να μου την στερησει και αυτη? ε οχι.....
     
    Last edited: 14 Ιουνίου 2016
  3. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Εγώ πιστεύω ότι το υ, προφανώς και δικαιούται να υποβάλλει τέτοιες ερωτήσεις ..

    Από κει και πέρα, μπορεί να υπάρχουν ορισμένες πτυχές της ζωής του Κ, τις οποίες δεν θα ήθελε να αναλύσει .. για παράδειγμα το τι ακριβώς κάνει στην εργασία του .. Ειδικά στην αρχή μίας γνωριμίας ..
    Άλλο παράδειγμα, κάποιος Κ που υπήρξε ένα φεγγάρι παντρεμένος, δεν θα ήθελε και να πει πολλά για τον γάμο του .. ή κάποιος άλλος να πει για τις σχέσεις που (δεν) έχει με τον αδερφό/αδερφή του ..

    Γενικολογώντας, νομίζω πως οποιοσδήποτε μπορεί να "κρατήσει" ένα κομμάτι δικό του .. ειδικά τον πρώτο καιρό .. (Αυτό φυσικά σαφώς ισχύει και για ένα υ).
    Αν υπάρξει αντίδραση από το υ, μάλλον θα ήταν άστοχη. Το καλύτερο που έχει να κάνει, είναι να προσπαθήσει να "κερδίσει" την επιθυμία του Κ, ώστε να ανοιχτεί αυτός από μόνος του.
     
  4. whisperer

    whisperer Regular Member

    θεωρω πως κατα τη διαρκεια της διαπραγματευσης καλο ειναι το υ να εχει ολα τα δεδομενα επι ταπητος ωστε σταθμιζοντας τα να αποφασισει αν θα προχωρησει στη παραδοση η οχι.
    Τωρα αν θα τα παρει η αν θα τα παρει μερικως αλλαγμενα ωστε να σερβιριστει πιο ωραια το περιτυλιγμα ειναι αλλη κουβεντα.....
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Όχι, όχι! Δεν είναι άλλη κουβέντα  
     
  6. thelittledaisy

    thelittledaisy New Member

    Αρχικά πρέπει να ξεπεράσω πως αναφερόμαστε στον top της υπόθεσης με κεφαλαίο (εμετίλα). Έπειτα, ο κάθε bottom (αρνούμαι επιδεικτικά τους όρους Κύριος/υπό) έχει δικαίωμα να ξέρει και πρέπει να ξέρει. Τι είναι ο top για να τα κρύψει; Βέβαια αν δεν είναι διατεθειμένος κάποιος να δώσει προσωπικές πληροφορίες, I'd pass. Οι κρυψίνοι είναι όχι μόνο κουραστικοί, αλλά και ίσως επικίνδυνοι.
    Δεν ξέρω γιατί υπάρχει η αντίληψη ότι τα bottoms δεν στροφάρουν ή δεν είναι ικανά να διαχειριστούν και να επεξεργαστούν πληροφορίες.
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αν ειναι τωρα παντρεμενος?
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Παζάρι το κάναμε..!
    Εξήγηση προσεχώς, αν δεν το ξεχάσω...
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Βάλε υπενθύμιση στο κινητό  
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    δε βλέπω, επ αυτού, να μπορούν με σαφήνεια να προσδιοριστούν διαφορές απο άλλους τύπους ζευγαριών.
    αλλά όπως και στη συγκρότηση οποιουδήποτε τύπου σχέσης, είναι χρήσιμο να καταλαβαίνουμε τη διαφορά
    ανάμεσα στη φιλαλήθεια και την ειλικρίνεια.
    ότι χρειάζεται η κάθε πλευρά είναι λειτουργικό, κατά κανόνα, να το έχει διαθέσιμο ώστε να το κατανοήσει.
     
  11. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    ... εκεί μάλλον χρειάζεται να πει περισσότερα ... για να προλάβει καταστάσεις ...
     
  12. Μπορεί και τίποτα....