Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος enidrio, στις 20 Απριλίου 2011.

  1. Πάντως ρε Heretic_Angel είναι γεγονός ότι πιστεύεις πως κάποιοι σε κυνηγούν επειδή τάχα τα λες χύμα , είσαι τάχα αιρετικός και μας σοκάρεις. Αν θες τη γνώμη μου (που δεν τη θες αλλα θα την πω)Κανένας δε χεστηκε . ούτε καν η φοράδα στ’ αλώνι.
    Ένα άλλο ζήτημα είναι ότι μας έχεις πρήξει για το πόσο βανιλα είσαι.
    Δεν ξέρω ρε συ αλλά «βρωμάς» από μακριά σκλαβάρα που δεν το παραδέχεται
    Σε αυτό συνηγορούν και τα δικά σου γραφόμενα αν δεχτούμε ότι αυτό που είμαστε το εκπέμπουμε στους άλλους.


    Εεεε… μη το λες , ολο και κάτι θα ξέρουν. Γυναίκες είναι , ένστικτο έχουν...
     
  2. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    Με διασκεδάζετε αφάνταστα.

    Όχι μόνο γιατί όπως λέτε σας έχω πρήξει, δοκιμάζοντας έτσι την "υπομονή" σας, λες και δεν έχετε το δικαίωμα αποκλεισμού αυτών που σας ενοχλούν.

    Όχι μόνο γιατί είναι η τρίτη φορά που αυθαίρετα προσπαθείτε να αντιπροσωπεύσετε τους πάντες και τα πάντα μέσα από την προσωπική σας άποψη (όλοι, κανένας κτλ).

    Όχι μόνο γιατί προβαίνετε σε προσωπικές επιθέσεις, τι στιγμή που ούτε καν ξέρετε τι και πως και που παν τα τέσσερα σχετικά με μένα.

    Αλλά κυρίως γι' αυτό:

    Ακριβώς επειδή έχουν ένστικτο, όπως λέτε, σας διαβεβαιώ ότι το μόνο που δε ψάχνουν είναι για ένα ακόμα σκλάβο. Άλλωστε αν ήθελαν σκλάβο, υπάρχουν πάρα πολλοί τελευταία, να φαν και οι όρνιθες και όλο τους το σόι, αν με αντιλαμβάνεστε.

    Παρακαλώ συνεχίστε να πετάτε σκατά στον ανεμιστήρα αλλά τουλάχιστον φροντίστε να κρατάτε και καμιά ομπρέλα για καλό και για κακό, εκτός και αν δηλώνετε κοπρολάγνος, κάτι που προσωπικά δεν έχει υποπέσει ακόμα στην αντίληψή μου.

    Όπως και να έχει πάντως, είστε φοβερός  
     
  3. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    χμμμ....παρακαλώ αφήστε το περιθώριο της εξαίρεσης..... μπορεί να γίνει swith.... 

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:36 ----------


    Ταυτίζομαι με την άποψή-ανάλυση απόλυτα....
     
  4. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    Σαφέστατα και μπορεί. Γιαυτό είπα ότι υπάρχουν εξαιρέσεις...
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    Μην μου τα λες ετσι αποτομα γιατι δεν θα μπορεσω να συνεχισω την νηστεια μου....κακιστε! Αλλα αυτη ειναι η αληθεια,δεν ντρεπομαι να το πω,ακομα και τωρα ετσι λειτουργω με τ'αγορακια.
    Ευχαριστω παντως....δια την επαναφορα εις την ταξη και την ωθηση εις σκεψιν!
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    @Ηeretic Angel.

    Γενικά δεν διαφωνώ με τα γραφόμενά σου. Πιθανόν το ύφος σου να μην βοηθά να επικοινωνήσεις με τον καλύτερο τρόπο τη σκέψη σου και να πρέπει ο άλλος να πάει πέρα από αυτό για να μην αντιδράσει. Θα ήθελα να σου επισημάνω ότι αρκετοί από εμάς και η llazouli το λέει πολύ καθάρα, έχουμε επίγνωση του εαυτού μας και των θεμάτων μας και με αυτή την επίγνωση πάμε το καράβι μας και ο θεός βοηθός. Ας πούμε ότι ο χώρος, χωράει όσους δυσφορούν ή/και δυσανασχετούν λιγότερο ή περισσότερο με αυτό που συμβαίνει 'εκεί έξω'. Από εκεί και μετά υπάρχει μια μεγάλη γκάμα - παλέτα ήχων και χρωμάτων που μπορεί ο καθένας μας να επιλέξει κάθε φορά που το επιθυμεί, αν το επιθυμεί. Ακόμη και τα χρώματα και οι τόνοι που επιλέγεις εσύ.
     
  7. Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    Τόσο βαρετά προβλέψιμος...  
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    το ιδιοι θα ελεγα και εγω για την εξελιξη καποιων προσδοκιων που διαβαζω εδω ...
     
  9. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    δεν υπαρχει κανονας !
    ..ραντομ ειναι η υποθεση!

    Γι:nod:ργος
     
  10. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    Δεν μπορώ να σου δώσω ρεπ οπότε τα δίνω από εδώ. (παρεμπιπτόντως είναι πολύ ενοχλητικό το νέο σύστημα του φόρουμ για τα ρεπ)

    Προσωπικά σέβομαι περισσότερο τους σκλάβους για να τον ονομάσω κρυφοσκλάβο. 

    @Heretic_Angel Δεν πας έξω από τη βουλή να βγάλεις τα νεύρα σου; Εδώ μέσα δεν έχεις τη δύναμη, ούτε την ευφυΐα να γίνεις ανατρεπτικός.
     
  11. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι


    Ανατρεπτικός ουδέποτε είχα σκοπό να γίνω, ειδικά σε αυτόν τον χώρο, καθώς έχω την ευφυΐα να παρατηρώ και ν' αντιλαμβάνομαι το περιβάλλον γύρω μου. Άλλωστε, εδώ μέσα δεν υπάρχει κάτι για να ανατρέψω, ούτε είμαι εδώ για να ξεκινήσω καμία επανάσταση. WTF δηλαδή... Σε τι κάθομαι και απαντάω....

    Αν πάντως με αντιλαμβάνεστε έτσι, σας προτείνω να διαβάσετε την απάντηση που έδωσα σε άλλο νήμα στη llazouli, η οποία συμπεριλαμβάνει και απάντηση σχετικά με το μένος που αναφέρεστε.

    Όσο για τη δύναμη, έστω και είχα πολύ περισσότερη από δαύτη... Τι να την κάνω; Η ηλιθιότητα, εδώ μέσα, είναι απλά ανίκητη.
     
    Last edited: 24 Απριλίου 2011
  12. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    1. Ποιος σας όρισε κριτή(αφου χρησιμοποιείτε πληθυντικό θεωρώ σωστό να κάνω το ίδιο) ; Ιδιαίτερα αν μιλήσουμε για υποκρισία, "προτιμώ τον κακό που απολαμβάνει την πτώση του στην κόλαση, παρά τον κακό που πηγαίνοντας στην κόλαση πιστεύει ότι τον έστειλε ο Θεός για να αφυπνίσει τις ψυχές"**. Κάπως έτσι ακούγεστε Heretic_Angel. H πτώση σας στη βλακεία (απόρροια της ενασχόλησής σας με αυτήν ) δεν σας πείθει ότι είστε και ο ίδιος ανόητος .. Γιατί δεν έχετε αρκετά μεγάλες δόσεις χιούμορ και άρα ευφυίας για να τα διαχωρίσετε.
    Η ενασχόληση σας με την υποκρισία δεν σας κάνει ειλικρινή. Το πως ξεκίνησε ο καθένας δεν είναι δικό σας θέμα να κρίνετε. Δεν έχετε ούτε την εμπειρία, ούτε την σοφία, ούτε σας ονόμασε κανείς Σολομώντα της Ελληνικής BDSM κοινότητας. Αν θέλετε να αποκαλύπτεται τα ψέματα μπορείτε να ασκήσετε το επάγγελμα του ντεντέκτιβ. Εδώ κάνουμε παρέα και ανταλλάσσουμε γνώμες για το BDSM. Όχι γνώμες για τα πρόσωπα που αποτελούν την διαδικτυακή κοινότητα. Αν μας βρίσκετε υποκριτές μπορείτε να μεταφερθείτε σε μία κοινότητα που θα είναι όλοι ειλικρινείς.

    ** Δεν θυμάμαι ποιος το είπε αυτό και δεν μπορώ να το βρω στο internet. Έχω παραλλάξει την διατύπωση, μα καταλαβαίνετε το νόημα.