Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος enidrio, στις 20 Απριλίου 2011.

  1. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    μου αρέσουν οι λαχανοντολμάδες (χωρίς αυγολέμονο παρακαλώ)... τρελαίνομαι στην ιδέα τους και μπορώ να φάω άπειρους, μέχρι σκασμού... ποτέ όμως δεν κάθισα να ψάξω γιατί μου αρέσουν τόσο... τι θα αλλάξει αν μάθω το λόγο;

    αντίστοιχα μου αρέσει να είμαι σκλάβα... στα δύο χρόνια που κάνω ψυχοθεραπεία, η θεραπεύτριά μου ούτε καν μπήκε στον κόπο να ασχοληθεί μ' αυτό το κομμάτι, όπως δεν ασχολήθηκε και με τη λατρεία μου στους λαχανοντολμάδες... τυχαίο; δε νομίζω...

    μερικά πράγματα τα δεχόμαστε όπως είναι... η υπερανάλυση δε νομίζω ότι εξυπηρετεί κάτι... αντίθετα μπορεί να οδηγήσει στην υπεραπλούστευση κι αυτό με τη σειρά του στην απομυθοποίηση... κι αυτό δεν το θέλουμε... ή μήπως το θέλουμε;


    ΥΓ. παρακάμπτω τις προσωπικές διενέξεις (2 χρόνια σχεδόν απούσα και το έργο επαναλαμβάνεται με διαφορετικούς πρωταγωνιστές... anyway)
     
  2. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    Αναλύοντας το φαγητό, μπορείτε να μάθετε σε ποιες γεύσεις αρέσκεται ο ουρανίσκος σας.

    Για παράδειγμα, αν αυτό που σας αρέσει στους λαχανοντολμάδες είναι ο κιμάς, η γνώση θα σας δώσει την ευκαιρία να δοκιμάσετε και άλλα φαγητά με κιμά που πιθανόν να σας αρέσουν, όπως τα γιουβαρλάκια. Από την άλλη, αν δεν σας αρέσει ούτε το σκέτο λάχανο, ούτε ο σκέτος κιμάς και σας αρέσει συγκεκριμένα μόνο το παράγωγό τους, τότε γνωρίζετε επίσης τι θέλετε.

    Αν αντικαταστήσετε τα διάφορα υλικά με τα χαρακτηριστικά του ανθρώπου που ψάχνετε, μπορείτε εύκολα να "συνθέσετε" την εικόνα και τον χαρακτήρα του ανθρώπου που θα ήταν για εσάς ο ιδανικός σύντροφος, αναπτύσσοντας παράλληλα μια πολύ πιο ισχυρή κρίση σχετικά με τις ανθρώπινες συμπεριφορές.

    Βέβαια, στο τέλος υπάρχει πάντα το ρίσκο να καταντήσετε ξερόλας, υπερόπτης και ελιτιστής... αλλά who cares?  
     
  3. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι


    pls, μη με κάνεις να επαναλαμβάνομαι  
     
  4. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    Απάντησα στο ερώτημά σας. Αν και εν γνώση μου ρητορικό.

    Με συγχωρείτε. Αντιλαμβάνομαι οτι έχετε ήδη φτάσει στο επίπεδο που ανέφερα πιο πάνω  

    Την καλημέρα μου  
     
  5. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι


    μια ρητορική ερώτηση τίθεται για προβληματισμό και όχι για να απαντηθεί... το να απαντάς λοιπόν σε κάτι που θα έπρεπε να σε προβληματίσει είναι κάτι που καλό θα ήταν να το κοιτάξεις... όσο για την αντίληψή σου, εύγε νέε μου, είναι αρκούντως οξεία... αυτό δε σημαίνει ότι είναι και σωστή... εκτός και αν έχεις το κληρονομικό χάρισμα  
     
  6. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    Βρίσκουμε και τα κάνουμε ή αλλιώς, "δεν φταίω εγώ, οι άλλοι μου το ξυπνάνε".
    Με κάλυψαν και ο Αnacreon και η sapfw κατά τα άλλα.
     
  7. voluptas

    voluptas Regular Member

    Απάντηση: Τι είναι αυτό που μας κάνει να θέλουμε να γίνουμε κυρίαρχοι ή κυριευμένοι

    8 σελίδες με ποστ. τις διάβασα όλες και αντί να πούμε κάτι χρήσιμο, ο ένας τη λέει στον άλλο.

    πάντως χωρίς να παίρνω το μέρος κάποιου ( και πραγματικά ελπίζω να μην κακοχαρακτηριστώ γιατι ειναι κ απ τα πρωτα ποστ μου ). Αν θεωρούσα πάντως ότι καποιο ζήτημα δε μ ενδιαφέρει, επειδή δεν εχει νόημα ν αναλύεται, νομίζω απλά θα απείχα.
     
  8. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ παιζει ο χαρακτηραs του ανθρωπου π.χ η ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ πρεπει να ειναι στοιχειο τηs προσωπικοτηταs μιαs γυναικαs και οχι να γινεται κυριαρχικη για λιγεs ωρεs! αν φυσικα μαs ενδιαφερει η ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ...... 
     
  9. TzepetoPetro

    TzepetoPetro Bdsm is art, just open ur heart and start paint

    Θεωρώ πως ο καθένας έχει τον δικό του λογο όπου μερικοί θα συμπίπτουν. Ο δικός μου πλέον λόγος μετά από αναζήτηση, είναι η δυσκολία, το να υποτάξεις έναν άνθρωπο όπου ποτέ του δεν θα επέτρεπε να πέσει ο εγωισμός του. Μέσα από αυτό εξελίσσετε, γινετε αυτός που πάντα ήθελε, πέρασε άλλη μια δυσκολία με επιτυχία, πλέον μπορεί να γευτεί την επιτυχία του, το αποτέλεσμα της προσπάθειας του θα την απολαμβάνει καθημερινά. και αυτό είναι για μένα, η δυσκολία του φαινομενικά αδύνατου να γίνει!