Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι αυτό που σου αρέσει στην Γυναικεία Κυριαρχία;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 2 Ιουνίου 2016.

  1. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Εκλεκτοτατε και οριτζιναλε - πωπω, αιώνες περασαν! - αυτο στη φουλ εκδοχη με ολα τα σεα, αρχιζει να ξεφευγει απο Κυριαρχια και να γέρνει προς υιοθεσία.
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Να μην σου πω και στην Χορηγία...
     
  3. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Χμμ το ξανασκρφτομαι...

    Οι Χορηγοι συνηθως χορηγουν μεμονωμενα events και κατι κονομανε αοι τη σχετικη διαφήμιση. Αποφευγουν να χορηγουν προσώπατα και τις μη ανταποδοτικες χορηγιες,

    Οι υιοθετουντες α) πρ'επει υποχρεωτικά να εξαδφαλιζουν οικονομικα τον υιοθετουμενο, συνηθως με μεταβιβαση ακινητης περιουσίασ
    β) φροντιζουν καθε του αναγκη οικονομικη και μη
    γ) του κσνουν κσθε χατηρι για να μην τους φυγει/μισησει

    Οπως και να ο πεις, παει πολυ πιο μακρια από την Κυριαρχια
    Ισως και προς την ενοικιαση - μακροχρονιως και προς το leasing...

    Βραδυνες κακιες....
     
  4. slave41

    slave41 "cuckold"

    Το Εγώ Της ,η αυτοπεποίθηση Της,το ότι τα δικά Της θέλω μπαίνουν πάντα από πάνω.
    Ήδη ένιωθα ένα θαυμασμό και σεβασμό για τις Γυναίκες από μικρη ηλικία και τώρα ένα έχω ένα λόγο παραπάνω να πιστεύω στη Γυναικεία Κυριαρχία.
    Ένα απλό παράδειγμα, το σύνηθες είναι η γυναίκα να πλένει και να σιδερωνει τα εσώρουχα του άνδρα.Στο σπίτι μας γίνετε το αντίθετο.Το θέμα είναι ότι βγαίνει και στους δύο απόλυτα φυσιολογικά και πιστεύω ότι εδώ ακριβώς κρύβεται όλη η μαγεία.
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Γυναικεία Κυριαρχία ναι.
    Καμία ανωτερότητα, ούτε γυναικεία ούτε αντρική.

    Τα τάγκα θέλουν σιδέρωμα;  

    •Τίποτα
    •Αναρμόδιος να απαντήσω
    •Για τον ίδιο λόγο που αρέσκονται και οι Κύριοι. Γιατί αυτός θέλουν/είναι/τους καυλώνει.
     
  6. slave41

    slave41 "cuckold"

    Υπάρχει διάσταση απόψεων.
    Όλα τα εσώρουχα χρειάζονται σιδέρωμα.  
     
  7. JimiGR

    JimiGR New Member

    Ποιος έχει χρόνο να σιδερώνει τα εσώρουχα του;
    Για λόγους υγιεινής να φανταστώ όσοι το κάνουν και όχι αισθητικούς...
    Αλλιώς καπου έχει ξεφύγει το θέμα...
     
  8. slave41

    slave41 "cuckold"

    Ακριβώς!  
     
  9. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Μπολικες  
     
  10. dreamer

    dreamer Regular Member

    Προσωπικά, βιωνω τη διάθεση υποταγής καλύτερα σε μια σχέση. Συνεπώς, αντιλαμβανομαι την υποταγή σα μια έκφραση της αγάπης μου προς τη σύντροφό μου και σαν ένα δώρο μου προς εκείνη. Ένα δώρο που δεν πρέπει αναγκαστικά να θεωρείται δεδομένο, που εκτιμάται και που κερδίζεται καθημερινά από εκείνη. Δεν ξέρω, χωρίς διάθεση να κρίνω ή να προσβάλω κανέναν αδυνατώ να κατανοήσω δηλώσεις τυπου: " δούλος σας /στη διάθεσή σας κυρία" σε προφίλ αγνώστων προς τον δηλουντα συμφορουμιτισσων με ταιριαστό ή και όχι στάτους. Δεν ξέρω αν θεωρείται "αιρετικό" από την κοινότητα, αλλά για εμένα η κυριαρχία κερδιζεται από τον κατάλληλο άνθρωπο και το ίδιο και η διατήρηση της. Επειδή μπορεί. Όχι επειδή έτσι δηλώνει. Επειδή μου το έβγαλε να θέλω να το κάνω για αυτήν συγκεκριμένα αντί να αναλάβω τον αντίθετο ρόλο με μια sub. Επομένως με γοητεύει η ικανότητα μιας συντρόφου να πάρει το πάνω χέρι, να με κρατάει στις μύτες των ποδιών μου, ανάμεσα στην ασφάλεια και εμπιστοσύνη από τη μια και τη γλυκιά αγωνία της ακροβασίας πάνω στις κόκκινες γραμμές των ορίων μου από την άλλη.
     
    Last edited: 5 Ιανουαρίου 2021
  11. ZiggyStardust

    ZiggyStardust New Member

    Αισθάνομαι "μειονεκτικά" απέναντι σε γυναίκες τις οποίες βρίσκω ελκυστικές. Ως εκ τούτου ερεθίζομαι όταν μπαίνουν στη διαδικασία να μου κάνουν αντιληπτή την "ανωτερότητα" τους, ενώ το να τις υπηρετώ και να τις λατρεύω λειτουργεί ως μία μορφή απόδοσης "τιμής" προς το αντικείμενο του πόθου μου...
     
  12. jimakos_pervert

    jimakos_pervert Regular Member

    Μου αρέσει να με χρησιμοποιει για να καλύπτει προσωπικές της ανάγκες,τα βίτσια της,τις επιθυμίες της. Εγώ απλά υπακούω στις εντολές της.