Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι για εσάς ο έρωτας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 8 Μαϊου 2008.

  1. ninahaze

    ninahaze Regular Member

    Τομ Ρόμπινς
    "Ο έρωτας είναι ο ύστατος παράνομος. Απλώς δεν παραδέχεται κανονισμούς. Το περισσότερο που εμείς μπορούμε να κάνουμε είναι να προσυπογράψουμε σαν συνεργοί του. Αντί να ορκιζόμαστε τιμή και υπακοή, καλύτερα να ορκιζόμαστε βοήθεια και παρακίνηση. Αυτό σημαίνει πως η ασφάλεια αποκλείεται. Οι λέξεις "κάνω" και "για να μείνει" καταντάνε ακατάλληλες. Ο έρωτας δε δέχεται δεσμά. Αγαπάμε ελεύθερα και τζάμπα
     
  2. ellianna

    ellianna Regular Member

    Ο έρωτας είναι τρελα μωρο μου χαμόγελα...
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Η μεγαλύτερη εφεύρεση για να αποσπαται καθε ανθρώπινο εγκεφάλικο κύτταρο !
     
  4. Ο έρωτας για εμένα ειναι με μια λέξη " ανάγκη " , ειναι το συναίσθημα που σε κάνει να θες να βλέπεις κάποιον συνεχεια , να μην τον χορταίνεις , να του εκμυστηρεύεται δυσκολίες και χαρές και το αντίστροφο ! Έρωτα θα νιωσεις όταν με τον άλλον θες να ζήσεις τα πάντα και να μείνουν μεταξύ σας , να μην φοβάσαι να ανοιχτεις και γιατί θα ξέρεις ότι εκτός απο εμπιστοσύνη , εχεμύθεια & συντροφικότητα υπάρχει και το αίσθημα την ειλικρίνειας , η σκέψη " σε θέλω με τα καλα και τα στραβά σου " ! Τοτε ο έρωτας ειναι έρωτας και δεν ειναι ένας απλώς ενθουσιασμός ...
     
  5. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    μη μπερδευεσαι, μ εχεις ερωτευτει ομως δεν μ αγαπας..
    λιωνεις σαν κερι ομως δεν μ αγαπας..
    ο ερωτας βλεπεις ειναι αρρωστεια κακια..
    σε τρωει σαν σαρακι, χανεις τα λογικα σου..
    ειναι παραφορος κι οδυνηρος, σε τσακιζει..
    ειναι ομορφο να ερωτευεσαι ετσι?
    δηλητηριασμενη δοση εθιστικη..
    μ αρεσει που μ εχεις ερωτευτει μα δεν μ αγαπας..

    d.
     
  6. étude

    étude Guest

    Το σύμβολο της πίστεως

    Πιστεύω εις έναν έρωτα, μυστηριακό και λυτρωτικό, ενοποιητή ύλης και πνεύματος, ψυχών και σωμάτων.
    Και εις μιαν ηδονή την κόρη του έρωτα του μονογαμικού, την εκ της έλξεως γεννηθήσα προ πάντων των αιώνων φωτιά εκ της φωτιάς, ηδονή αληθινή εξ έρωτος αληθινού, αγνού, άναρχου, ομοούσιο της ύπαρξης.
    Τον δι’ ημάς τους ανθρώπους και δια την ημετέραν σωτηρίαν εισέλθοντα εις τας καρδιάς και σαρκωθέντα εκ θερμού αιδίου και φαλλού διεισδυτικού.
    Ισχυροποιό υπέρ ημών και διδακτικό και εξερευνητή
    Και οδηγό της ευτυχίας κατά τους σοφούς
    Και παρεσθέντα σε τυχαίες συναντήσεις και καθεζόμενον στο στομάχι
    Και φευγαλέου και μόνιμου και ανανεωτή.
    Και εις την αγάπη την ανιδιοτελή, την απαστράπτουσα και στοργική, την εκ του έρωτος εκπορευόμενη, τη συν αγκαλιάς και οργασμού συνδιάζουσα και συνδοξάζουσα.
    Ευλόχυσον.

    Ody

     
     
  7. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

    Όλες οι ινες του κορμιού μου φιλουσαν και αγαπουσαν . Κάποιο μυστήριο τελείται μέσα μου.. Κάτω απ'το φως του φεγγαριού Κένταυρος εγινα. Την άρπαξα Και την έσυρα Σε χώρο κρυφό και απόρθητο . Την εδεσα όπως μου ζήταγε σφιχτα και μ ανοιχτα τα ποδια... Έσκυψα και την μύρισα . Έγλειψα την ανατριχίλα της , Δάγκωσα τα χείλη της και τα κόκκινισα,τα ρούφηξα μέχρι που δάκρυσαν ... Έγλειψα τα υγρά της ... Κάποιο μυστήριο τελείται μέσα μου !!!
     
  8. ellianna

    ellianna Regular Member

    Μια ματιά,ένα χάδι,ένα φιλί...
    Πως μπορείς να πεις τι είναι ο έρωτας,πως να δώσεις ορισμό?
    Μπορεί να είναι τόσα πολλά διαφορετικά πράγματα μαζί.
    Έρωτας μπορεί να είναι το γέλιο ή και το κλάμα μαζί.
    Έρωτας μπορεί να ειναι το χάδι ή και
    η ξυλια μαζί.
    Η ελευθερία και ο περιορισμός.
    Όλα διαφορετικά με έναν κοινό παρονομαστή όμως.
    Τον άνθρωπο με τον οποιο μοιράζεσαι αυτά τα συναισθήματα,αυτές τις στιγμες.
    Όπως σου δίνει,το ίδιο εύκολα μπορεί να σου πάρει και πίσω τα παντα.
    Αντιφατικό συναίσθημα βλεπεις.
    Δυνατό συναίσθημα.
    Μπορεί να σου βγάλει τον καλύτερο και τον χειρότερο εαυτό σου στην επιφάνεια.
    Μπορεί να σε οδηγήσει σε λάθος μονοπάτια ή να σε βγάλει στην προσωπική σου ουτοπία.
    Αν μπορουσες να βρεις μια λεξη για τον έρωτα,όχι να τον ορίσει αλλά έστω να τον προσεγγίσει,θα ήταν η λέξη δύναμη...
    Τον αν θα ενισχύσεις αυτή την δύναμη ή θα την χάσεις?
    Λαχείο αγαπη μου..
    Ο έρωτας δεν δίνει υποσχέσεις,δεν βάζει περιορισμούς.
    Ο έρωτας παίζει μουσική και εσύ χορεύεις γύρω του σε εναν σκοπο διχως τελειωμο.
     
  9. Μαύρη Ντάλια

    Μαύρη Ντάλια Η μόνη ανωμαλία είναι η ανικανότητα να ερωτευθείς.

    Ειναι αυτες οι μικρες μικρες στιγμες ευτυχίας που σε κανουν να νομιζεις πως τα λεπτα ειναι χρονια. Ειναι αυτο που νομιζεις πως εχει σταματησει ο χρονος οσο μιλα ... ειναι αυτο που σου μιλα και χανεσαι . Ειναι ταξιδι χωρις προορισμο μεσα απο βουνα και θαλασσες μεσα απο ηλιους και μπορες. Ταξιδι ο έρωτας...
     
  10. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Δεν ξέρω..
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι εάν δεν υπάρχει "μυστήριο" δεν υπάρχει έρωτας!
     
  11. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Τελευταία φορά που τα ένιωσα όλα αυτά ήταν στο Λύκειο...
     
  12. κάτι παρόμοιο είχε πάθει και ο Καζαντζάκης