Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι για εσάς ο έρωτας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 8 Μαϊου 2008.

  1. lady s

    lady s πιασε με ......αν μπορεις!!!!

    Ο έρωτας...εσένα μιλώ.. κατασπαράζει..το κορμί. Γαμαει...το μυαλό. Ματωνει...την καρδιά. Ξεσηκώνει την Ψυχή.
     
  2. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Είναι πάνω απ' όλα χορός.
     
  3. Amoreisa

    Amoreisa Regular Member

    Ο έρωτας είναι αναρχία.
    Από το α στερητικό και την αρχή , που ορίζεται ως εξουσία.
    Η απουσία της εξουσίας.
    Η απουσία κάθε ρυθμιστικού κανόνα , που ούτως ή άλλως ένας ερωτευμένος δεν χρειάζεται πια , αφού στο ταξίδι της απώλειας του "εγώ" μέσα από ένα τόσο απόλυτο δώσιμο , ωθείται να αλλάξει τα δεδομένα του.
    Είναι εκείνη η ώθηση που πάντα θα έχει τη δύναμη να με φέρνει πιο κοντά σε μένα.
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

  5. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

  6. lotus

    lotus Silence

    Λιαντίνης  
     
  7. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Ενα ααχ - αναστεναγμος που βγαινει αυθορμητα
     
  8. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

     
  9. desire

    desire No one like you https://youtu.be/aZcXD6bCK8U

    Ηξερες να δινεσαι αγαπη μου...δινοσουνα ολακερη και δεν κραταγες για τον εαυτο σου...
    παρα μονο την εγνοια αν ειχες ολακερη δοθει...

    ολα μπορουσανε να γινουνε στον κοσμο αγαπη μου...
    τοτε που μου χαμογελουσες...

    γιατι πριν μπεις ακομα στη ζωη μου...
    ειχες πολυ ζησει μεσα στα ονειρα μου...

    στην πιο μικρη στιγμη μαζι σου...
    εζησα ολη τη ζωη...

    θα ξαναβρεθουμε μια μερα...
    και τοτε...
    ολα τα βραδια και ολα τα τραγουδια
    θα 'ναι δικα μας...

    Τασος Λειβαδιτης
     
  10. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    Ο μικρός φτερωτός θεός! Πόσο χαριτωμένος!!
     
    Ο Πλούταρχος λέει πως είναι πιο σκληρός κι από τον θεό του πολέμου, η μανία του Άρη σε καταλαμβάνει για όσο έχεις μπροστά σου τον εχθρό, αμέσως μετά καταλαγιάζει.
    Η μανία του έρωτα σου καίει τα σωθικά ακατάπαυστα, ο τοξοβόλος θεός διασκεδάζει με το θύμα του, κυρίως όταν εκείνο δεν έχει το αντικείμενο του πόθου του.
    Ο ερωτευμένος νιώθει μια δίψα άσβεστη όταν είναι με το ταίρι του και συνάμα τρώγεται από το φόβο πως μπορεί να το χάσει, όταν δεν είναι με το ταίρι του νιώθει πνιγμένος στη θλίψη.
    Η ευτυχία του ερωτευμένου μοιάζει πολύ με τη μέθη, που έχει όμως δύο πλευρές, εκείνη της ευφορίας αλλά και την σκοτεινή της αφροσύνης.
    Ο Έρως μας κάνει τρελούς από χαρά και από λύπη και τα συναισθήματα εναλλάσσονται χωρίς σειρά και χωρίς προειδοποίηση.
    Από έρωτα μπορεί και να σκοτώσεις, μπορεί και να πεθάνεις!

    Χτυπάει σε χρόνο που δεν το περιμένεις και με εντελώς λάθος ανθρώπους!
    Ο έρωτας είναι έξω από την δυνατότητα διαχείρισης των θνητών (και των Θεών πολύ συχνά...)
    Η μέθη του πόνου του έρωτα είναι εθιστική...Όπως έλεγε ο Σιδηρόπουλος "είναι γλυκιά, πολύ γλυκιά και δεν μπορεί κανείς, μα κανείς, να τη χορτάσει"

    Αν δείτε τον μικρό με τα φτερά και το τόξο, πείτε του ότι τον ψάχνω και δεν είναι για καλό...!
     
  11. skia

    skia Contributor

    Αχου το. Δεν εισαι καλα εσυ σημερα. Το πα απο το πρωι.