Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι για σας deal breaker?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος Ερατώ, στις 5 Αυγούστου 2016.

  1. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...

    Η ερώτηση αφορά περισσότερο τα sessions. Τι θεωρείτε deal breaker πριν ή κατά τη διάρκεια κουβέντας πριν από ένα session? Τι μπορεί να σας (έχει) πει ο συμπαίκτης ή να (έχει) κάνει για να σας ξενερώσει τελείως?
     
    Last edited: 6 Αυγούστου 2016
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

  3. Άν κατάλαβα καλά το θέμα.. τι είναι αυτο που θα με έκανε πιθανόν να ακυρωσω ένα ήδη συμφωνημένο session? Δηλαδή εφόσον έχουν ήδη κουβεντιαστει οι απαιτούμενες λεπτομέρειες που αφορούν θέλω και κόκκινες γραμμες?!
    Αυτό που σίγουρα θα με έκανε να το ακυρωσω θα ήταν να μου δείξει ότι είναι ανάξιος εμπιστοσύνης ,.άρα και επικίνδυνος.
     
  4. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...

    Πριν ή κατά τη διάρκεια της κουβέντας περί ορίων. Σ' ευχαριστώ για την επισήμανση, το διόρθωσα  
     
  5. Α μάλιστα! Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν deal breaker θα ήταν να επιμείνει σε κάτι που είναι εκτός ορίων μου! Η να προσπαθήσει να "περάσει " κάτι ως κάτι άλλο. Να το βαφτίσει Κοινως! Μόνο και μόνο για Να προσπαθήσει να Με πείσει. Αυτό Θα μου φαινόταν πολύ άσχημο.. νομίζω θα χαλούσε η συμφωνία.
     
  6. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Να μου πάρει τις πατάτες τηγανητές από το πιάτο...  

    - Τελικά δεν ήταν καλή η σαλατίστα που παραγγείλες? ε?  
    - [Death stare]  
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Παραβίαση εχεμύθειας ή το ενδεχόμενο παραβίασης, ενδείξεις ασχετοσύνης, πιεστικότητα και να παίρνει πράγματα για δεδομένα, αγένεια.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Η κουβέντα αυτή μοιάζει να είναι σε λάθος βάση και σε λάθος κατεύθυνση.
    Τουλάχιστον για καταστάσεις D/s δεν ισχύει τίποτε από αυτά.
    Για καταστάσεις "κράτα με να σε κρατώ ν΄ανεβούμε στο βουνό" μπορεί να έχει κάποια βάση.
    Πολλή "άσκηση επί χάρτου βρε παιδί μου¨, πολλή θεωρία και φαντασίωση.
    Η πραγματικότητα είναι πέρα από τα φανταστικά σενάρια και τις υποθέσεις.
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Θεματα εχεμύθειας/καθαριοτητας.

    Σημαδια τοξικωσης.
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αφού μιλάμε για μεμονωμένο session, όπου θέλω να καλύψω τον ερωτικό σαδισμό μου, θα την έκανα αν θεωρούσε ότι πάμε για σχέση.
    Κι επίσης, όταν αρνούνται οι άνδρες να κάνουν αποτρίχωση. Απλά δε θα σχετιστούν μαζί μου.
     
  11. Dapom

    Dapom Contributor

    Εχεμύθεια
    Καθαριότητα
    Εμμονές
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το νήμα δεν αναφέρεται σε D/s αλλά σε s/m sessions.