Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι κανει εναν ανθρωπο ευτυχισμενο ? Αριστοτελης και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Jack Wolfskin, στις 26 Νοεμβρίου 2015.

  1. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    τι κανει εναν ανθρωπο ευτυχισμεο ?, αναρωτηθηκε ο Αριστοτελης στα Ηθικα.

    Τι θα του απαντουσατε ? Για να μην γενικολογουμε (πααααρα πολυ δημοφιλης αντιμετωπιση εδω),
    ας δουμε, τι κανει εναν ανθρωπο ευτυχισμενο, που να σχετιζεται με το BDSM.

    Για να προλαβω, δε θα πουμε σαν απαντηση, σκετα, "το BDSM", αλλα ΤΙ ειναι αυτο στο BDSM κανει τον ανθρωπο ευτυχισμενο.

    Για να δουμε, τι θα δουμε.
     
    Last edited: 26 Νοεμβρίου 2015
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

  3. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ωραια. απαντησες femdom, πες μας με δυο λογια, ΤΙ ειναι αυτο που σε κανει εσενα στο femdom ευτυχισμενο, γιατι, πως ... κλπ
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art


    Προτιμώ τις χίλιες λέξεις...    
     
  5. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    δηλαδη θες να μου πεις, οτι σε κανει ευτυχισμενο να στεκεσαι νυχτα εξω, και να κρυφοκοιταζεις μεσα απο ενα ανοιχτο παραθυρο, αμετοχος, οπου μια ολογυμνη ντατντανογυναικα βαζει το ποδι της πανω σε μια καρεκλα και ενας πιτσιρικας ψαχνει να βρει τους φακους επαψης του, για να δει αν η νταρντανογυναικα εχει κοψει ή βαψει σωστα τα νυχακια της ή εχει μυκητες ???
    (ωρε βιτσιοοο....)

    και μου μενουν και καμια 800αρια λεξεις, θα τις κανω δωρεα για την επανακαμψη της οικονομιας
     
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    αν αυτό αντιλαμβάνεσαι από το προηγούμενο ποστ μου, δεκτό. Το νόημα ήταν εντελώς διαφορετικό πάντως, καλή σου συνέχεια.
     
  7. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    λεγε βρε, που καταπιες τη γλωσσα σου, μολις κατι δε σου πηγε οπως το περιμενες.. και εβαλες την ουρα στα σκελια.

    πες το, ΤΙ σε κανει ευτυχισμενο στη γυναικεια κυριαρχια. Ξετυλιξε το, ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να το εκφρασεις.
     
  8. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Σ' ευχαριστώ για την πάσα αυτοπροβολής μου, όποιος ενδιαφέρεται για τις απόψεις μου περί Γυναικείας Κυριαρχίας μπορεί να περάσει από εδώ

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forum/Γυναικεία-Κυριαρχία.202/
     
  9. Ο Αριστοτέλης μίλησε για εντελέχεια. Η ευτυχία (ευδαιμονία) είναι εγγενής προορισμός του ανθρώπου. Απλά τον χάνει στην πορεία...

    Δεν αναζητώ την ευτυχία σε μιά d/s σχέση, ή σε οποιαδήποτε άλλη.
    Τι θα με έκανε ευτυχισμένο? Να βρω την εσωτερική μου ταυτότητα, ενότητα, ισορροπία.
    Από τη σχέση μου αντλώ ικανοποίηση. Για να συμβεί όμως αυτό, πρέπει να είμαι ήδη ευτυχισμένος, διαφορετικά τίποτα δε θα με ικανοποιεί.
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    οκ, αν το εχεις καπου "μαζεμενα", μην το επαναλμβανεις @_DaRkNiGhT_
    θα το διαβασω, σε ευχαριστω.
     
  11. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Βρε μπαρμπάδι, πολύ γκρινιάρης είσαι  
     
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ωραια απαντηση, ντριμπλα ομως, φερε το λιγο στο "μονο στο BDSM".

    Υπαρχει εκει κατι που να σε νει ευτυχισμενο, με καποιο τροπο ή να αντλεις καποιας μορφης ευτυχιας μεσα απο το BDSM ?